آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

توپ قلع با خمیر قلع چه فرقی‌ داره؟

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام، نمیخواستم تاپیک بزنم ولی‌ مجبور شدم دیگه

این سوال چند روز ذهن من رو درگیر کرده که : خمیر قلع با توپ قلع چه فرقی‌ داره؟ خمیر قلع مگه همونی نیست که با کاردک می‌مالن روی شابلون واسه شابلون زدن؟

پس توپ قلع چیکار می‌کنه؟ واقعا مثل توپه؟ این قضیه 0.5 و 0.7 و 0.8 چیه؟

اگه توضیح بدید ممنون میشم، شرمند که ما بلد نیستیم این چیزا رو :11722:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
توپ قلع ساچمه های ریز کروی شکل از قلع می باشد که با قطرهای مختلف جهت مصارف مختلف استفاده میشه و بجای اینکه خمیر رو با کاردک بزنن روی شابلن، توپ های ریز قلع رو قرار میدند و حرارت میدند تا جای خود بشینه.با این روش همه پایه های ساخته شده یکدست بوده و ریسک کار کمتر میشود

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
توپ قلع ساچمه های ریز کروی شکل از قلع می باشد که با قطرهای مختلف جهت مصارف مختلف استفاده میشه و بجای اینکه خمیر رو با کاردک بزنن روی شابلن، توپ های ریز قلع رو قرار میدند و حرارت میدند تا جای خود بشینه.با این روش همه پایه های ساخته شده یکدست بوده و ریسک کار کمتر میشود

یعنی‌ اگر یه شابلون ۳۲ تا سوراخ داره، باید ۳۲ تا توپ به همون قطر بندازیم روش و هیت بدیم؟ عکسی چیزی دارید ازش برام بذارید؟
یعنی‌ توپ قلع بهتره دیگه؟ پس نیازی به خمیر نیست؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
همبین چیزی هست که میگی.یه آموزش تصویری برای ریبال کردن با توپ قلع میذارم.قبلا که شابلن داشتم همینطوری ریبال میکردم و جواب میداد

پیوست‌ها

• 16.2 مگابایت بازدیدها: 728

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
ای بابا. چرا آخه؟ اصفهان که شهر بزرگیه باید همه چیز باشه.

باید یک میلیون تومن شابلون بخرید تا کاملا بی‌ نیاز باشید
:nevreness:

راستی‌ یک سوال دیگه، اون اول فیلم که می‌خواد آیسی رو تمیز کنه آخرش یه نوار رو روی آیسی میذاره و روش هویه رو میگیره. اون نوار چیه؟ به چه دردی میخوره؟

اون گیره هه که آیسی رو میذاره روش چقدر جالب

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
فکرکنم منظورت از نوار اون تیغ هستش که باهاش خمیرفلکسی رو میزنه به چیپ.شابلنی که من دنبالشم حدود30 تومنه و چندنوع چیپ رو ساپورت میکنه.تهران تو پاساژ امجد هست طبقه اول

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
این نوار روغن فلاکسیه ؟ عکس رو گذشتم ببین چیه.
آقا واقعا این فیلمی که بهم دادی کمک خیلی‌ بزرگی‌ کرد انصافا٬ ممنون

اون آخرش هم فکر کنم چون توپ قلع همه سوراخ‌ها رو پر نکرده در درجه آخر کمی‌ هم خمیر قلع می‌زنه، درست میگم؟

film 22.jpg

توجه کنید اینجا رو میگم خمیر قلع میزنه ؟

film 44.jpg

راستی‌ مگه آیسی رو با چسب نباید به شابلون چسبوند؟ چسب کاغذی. این چطوری آیسی رو چسبوند که من نفهمیدم؟

بالا