آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوختن ماسفت در مادربرد 945PL-S3

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
دوستان سلام
مادربرد 945PL-S3 دوتا فت کنار اسلات گرافیک داره که شمارشون k3918 هستش که فت چسبیده به اسلات سوخته و تعویضم کرم با یه گرافیک دیگه هم تست زدم ولی باز سوخت کسی میدونه عیب از کجا میتونه باشه؟؟

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
سلام من هم یه مین دارم کپی همین مدل که اون دوتا فت همراه با خازنها شدیدا" داغ می کنند تعویض کردم هرد فت رو خازنها رو باز دارن داغ می کنن اگه راهنمایی بفرمائین مشکل می تونه از کجا باشه؟ ممنون می شم.ممنون و سپاس بیکران:)

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
دقیقا منم همین مشکل رو من دارم- فت بالای پل جنوبیبه حدی داغ کرده بود که به زور از مین جدا کردم 2تا خازن و فت های سمت راست پل جنوبی رو هم عوض کردم

مشکل من اینه که تصویر میده ولی همون صفحه اول گیر میکنه با تعویض فت هم درست نشد اگه دوستی ما رو هم راهنمایی کنه ممنون میشم

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
خیلی موضوع جالبی شد ظاهرا این یه عیب کلی تو این مدل از مادربردهای گیگاست..
واقعا کسی نمیدونه عیب از چیه؟؟؟

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
دوستان الان با دوتا سوال مواجهم.
سوختن فت در جنوبی
سوختن فت کنار اسلت گرافیک.
عکس بزارین تا روی عکس کامل توضیح بدم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان سلام
مادربرد 945PL-S3 دوتا فت کنار اسلات گرافیک داره که شمارشون k3918 هستش که فت چسبیده به اسلات سوخته و تعویضم کرم با یه گرافیک دیگه هم تست زدم ولی باز سوخت کسی میدونه عیب از کجا میتونه باشه؟؟

دوست عزیز شما باید تمام فتها و خازنهای شیمیایی اطراف اسلات گرافیک را چک کنید زیرا امکان اتصال در انها وجود دارد برای فهمیدن این موضوع ابتدا خازن شیمیایی مورد نظر را از مین بورد خارج کرده سپس دو نقطه مثبت و منفی خازن را بر روی برد با تست بازر تست می کنیم اگر اهم متر بوق زد ان مسیر اتصالی دارد و شما باید خطوط مسیر را دنبال کرده و اتصالی را پیدا کنید البته این کار نیاز به تجربه دارد در ضمن نتیجه را حتما اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
به عقل ناقص من داغ کردن فت دلیلش میتونه پایین بودن بیش از حد ولتاژ گیت باشه
اما سوختنش قائدتا از بالا بودن ولتاژ گیت یا زیاد عبور کردن جریان درین سورس هست
پس ممکنه مقاومت قبل از گیت و مقاومت قبل از درین کم اهم شده باشن. یا اینکه یه خازن همون حوالی نشتی داره یا شورت شده.
نهایتا ممکنه یه قطعه بعد از سورس شورت شده باشه ! که داره جریان میکشه و فت داغ میشه.

بالا