آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پاک کننده یا Eraser ای سی

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
سلام به همه دوستان و مدیران عزیز

هدف از ایجاد این تاپیک اینه اگه بشه به کمک دوستان اهل فن و مدیران عزیز نحوه ساخت پاک کننده یا همون ایریزر ای سی رو یاد بگیریم؟

من تحقیق که داخل بازار کردم پاک کننده ها یک الی دو مدل پیدا کردم که تایوانی بودند و قیمت فوق العاده کزایی!
چیزی حدود 200 تا 500 هزار تومن قیمت!البته همشون حدودی و هیچ شخصی موجودی نداشت که حتی بتونه شکلشو نشون من بده

از اونجایی که داخل بازار الکترونیک اصفهان(همون خ طالقانی) چند نفری رو میشناختم که کارشون فقط پروگرام و ... هست تحقیق کردم ایریز همشون دستساز و سرهم بندی بود!

من چند وقتی داخل اینترنت و ... سرچ کردم ولی خوب نتیجه درست و حسابی برای شروع پروژه نگرفتم
تا اینجا من میدونم باید موارد زیر رو داشته باشم ولی خوب چون تو بحث برق و... مبتدی هستم هنوز دست به هزینه و خرید نردم!

لامپ UV میخاد با وات بالا اگه اشتباه نکنم 40 وات؟
ترانس برای روشن کردن لامپ بالا!؟!؟

چون هنوز نمیدونم لامپش چی باید باشه و چه وات و شکل و شمایلی باید داشته باشه درباره مورد دوم هیچ اطلاعاتی کسب نکردم

ممنون میشم دوستانی که اطلاعات دارن بگن تا بتونیم یه پروژه علمی و عملی رو با هم جلو ببریم
قول میدم اخر کار در صورت جواب دادن از مراحل ساخت و ... یه پی دی اف اموزشی کامل و جامع به اسم سایت تهیه کنم تا بقیه بتونن به راحتی دسترسی داشته باشن!!!

"علیرضا"

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,671
شهرستان سبزوار
سلام این ایپرام اریزری که توضیح دادید مختص ایپرامهایی میباشد که روی آیسی دایره ای شفاف جهت عبور نور دارد مانند ایپرامهای 27c64 & am27c256وبرای سایر ایپرامهاو برای سایر ایپرامها کاربردی ندارد.اگر منظور شماهم همین آیسی ها میباشد شاید بتوانم نمونه ای پیدا کرده وراهنماییتون کنم.

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
با اجازه اساتید ایپرام مورد نظرشما طبق فرمایش آقای میرچولی اگر با اشعه ماورای بنفش پاک می شود که الان تقریبا از رده خارج بحساب می آید مگر موارد قدیمی شما دستگاههای تست اسکانس را بررسی کنید شاید مشکلتان را حل کند.ولی امروزه اکثرا از ولتاژ برای پاک کردن آی سی های ایپرام و فلش استفاده می شود کتاب افن بک رااگر مطالعه کنید در مورد ساختمان داخلی آسی مورد نظر شما توضیحاتی داده.موفق باشید.

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
سلام
از جناب میرچولی و جناب TRZ بابت جوابشون ممنون

دستگاه هایی که بنده نیاز به پروگرام ای سی هاشون دارم هم قدیمی هستند!
دقیقا موردی که گفتید و ظاهرا بنده فراموش کردم بگم ای سی های رو میخام پاک کنم که صفحه شیشه ای دارن مثل 27c256 یا 27c512 و...
در مورد تست اسکناس بنده تست کردم بالای 10 ساعت ولی جواب نداده!

با تشکر
"علیرضا"

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,671
شهرستان سبزوار
سلام دوستان تصاویری ازیک دستگاه ایپرام اریزر را جهت آشنایی دوستانآپلود کردم این دستگاه شامل یک لامپ UVجهت پاک کردن محفظه نصب ایپرام درزیر لامپ,میباشد.مدارافزاینده ولتا|9ولت برایروشنکردن لامپUV وتایمرمکانیکی 60دقیقه ای برای تنظیم تایم کاردستگاه میباشد.همچنین شکل ایپرامهادردرون محفظه وخارح ازمحفظه برای آشنایی بیشتر ارسال شده است.

پیوست‌ها

• 85.2 کیلوبایت بازدیدها: 360
  • 88.3 کیلوبایت بازدیدها: 360
  • 99.7 کیلوبایت بازدیدها: 359
  • 100 کیلوبایت بازدیدها: 362
  • 92.4 کیلوبایت بازدیدها: 356
  • 89.3 کیلوبایت بازدیدها: 357
  • 89.6 کیلوبایت بازدیدها: 365
  • 99.2 کیلوبایت بازدیدها: 355
  • 91.3 کیلوبایت بازدیدها: 385
  • 79.4 کیلوبایت بازدیدها: 352
  • 90.2 کیلوبایت بازدیدها: 362

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام دوستان عزیز
نور خورشید هم می تونه پاک کنه .ازیکی همکاران شنیدم 5 ساعت زیر نور مستقیم آفتاب پاک میشه.!!
خودم تست نکردم به امتحانش می ارزه.
موفق باشید.

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,671
شهرستان سبزوار
سلام دوستان عزیز
نور خورشید هم می تونه پاک کنه .ازیکی همکاران شنیدم 5 ساعت زیر نور مستقیم آفتاب پاک میشه.!!
خودم تست نکردم به امتحانش می ارزه.
موفق باشید.

من تست کرده ام فقط اطلاعات داخل آیسی تغییر میکند وخیلی به ندرت داشتم کهدرمقابل نورخورشید کاملا"پاک شوند.حتی به مدت دوهفته درروزهای تابستان پشت بام منزل جلوتابش مستقیم نورآفتاب قرارداشته اند.
درمقابل اشعه تستر اسکناس هم آزمایشکرده ام اطلاعات آیسی تغییرکرد ولی آیسی پاک نشد.
آیسیهارا نیز روی لامپ روشنایی مهتابی نیز به مدت طولانی قرار دادم ولی توفیقی حاصل نشد.

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
سلام
جناب میرچولی بابت ارسال عکس ممنون
ولی بنده در زمینه طراحی و پیاده سازی مدارات و ... درحد زیر صفر اطلاعات دارم
فقط از عکسی که قراردادین مشخصه یه برد پاور هست که برق 9 ولت(به گفته خودتون ولتاژ رو نقل قول کردم) تهیه میکنه و به لامپ میده

بنده برای کارم بحث تایمر و ... نیاز ندارم و خودم نهایتا ساعت میگیرم 1 دقیقه بعد خاموشش میکنم ولی بحث تهیه لامپ یو وی مخصوص و تغذیه اون رو نتونستم داخل بازاراصفهان پیدا کنم و به مشکل خوردم
اگه کسی بتونه تهران ادرس بده اشنا دارم برام تهیه کنه ممنون میشم

"علیرضا"

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
من تست کرده ام فقط اطلاعات داخل آیسی تغییر میکند وخیلی به ندرت داشتم کهدرمقابل نورخورشید کاملا"پاک شوند.حتی به مدت دوهفته درروزهای تابستان پشت بام منزل جلوتابش مستقیم نورآفتاب قرارداشته اند.
درمقابل اشعه تستر اسکناس هم آزمایشکرده ام اطلاعات آیسی تغییرکرد ولی آیسی پاک نشد.
آیسیهارا نیز روی لامپ روشنایی مهتابی نیز به مدت طولانی قرار دادم ولی توفیقی حاصل نشد.

درمورد تستهای جناب میرچولی تایید میشه بنده هم تمام روشهایی که داخل بازار و عامه تعمیرکاران هست رو تست کردم
نور خورشید.لامپ مهتابی.تست اسکناس و...به مدت زیاد ولی اصلا جوابی نگرفتم!

"علیرضا"

بالا