آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن مادربور G31 گیگا

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
مادربورد مذکور استارت نمیخوره,ولتاژ پین استارت ok هستش.ترانزیستور کنارچیپ جنوبی داغ میکنه که با تعویض آن همچنان مشکل پابرجاست.ضمنا با فشار بر روی چیپ مشکل حل نشد

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
1: درایورهای جنوبی چک شود
2:I/O چک شود
3: پل جنوبی چک شود
4: در مادربردهای گیگا قبل از اینکارها یکبار بایوس را صفر کن و بعد برو سر مراحل بعدی.
5:نگو نمیدونی ک چجوری پل جنوبی و I/O را چک میکنن ک ناراحت میشم.
6:شوخی کردم دوست من.بپرس بهت میگم.امید بخدا

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
بهترین روش برای روشن کردن و تست خرابی i/o اینه که با پنس سیم سبز و مشکی روی سوکت 20 یا 24 پین پاور که روی مادربرد هست رو وصل کن و اگه دیباگر داری بزار روش و کدی که بهت میده رو بگو!حتما دیباگر بزار حتما

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
اگه مشکل از i/o باشه روشن میشه و در بعضی از مواقع تصویر هم میده و به محض جدا کردن سیم سبز و مشکی مجدد خاموش میشه اما مورد داشتم که باز مشگل از i/o بوده که با اتصال سیم سبز و مشکی ی لحظه فن چرخیده و خاموش شده که باز با جدا کردن i/o از روی برد و مجدد با اتصال سیم سبز و مشکی اتصالی بر طرف شده.اینو گفتم تا تجربه ای باشه برای عیب یابی آی سی i/o و مشگلاتی که میتونه به وجود بیاره.
اول این کار هایی که گفتم رو انجام بده به صورت دقیق و درست و اگه نتیجه نگرفتی تا مابقی داستان رو بگم.

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام دوست خوبم داشتن ولتاژ3.3روی power s.w راهی برای تشخیص سلامت جنوبی هستش....شما طبق فرمایش استید عمل کنید حتما نتیجه می گیرید موفق باشید

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام.
اینهمه راهنمایی کردند تازه شما میگید صفر کردن بایوس چیه؟
باتری مادر برد را در بیارید و استارت کنید.
جامپر کناری باتری را جابه جا کنید استارت کنید ودوباره به حالت اولیه برگردونید.
به قول دوستمو ن نگی جامپر چیه که ................
:p:

بالا