آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن مادربور G31 گیگا

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
ممنون از راهنماییتون.بچه که زدن نداره! اولین کاری که کردم همین صفر کردن بایوس بود.
با اتصال سیم سبز، مادربورد روشن میشه و پل جنوبی شروع یه داغ کردن میکنه.دیباگر هم فقط ال ای دی هاش روشن میشه و هیچ کدی نشون نمیده.به نظر دوستان مشکل از i/o هستش؟آخه بعضی اوقات حتی وقتی که مادربورد رو روشن نمیکنم چیپ داغ میشه

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
ندونستن عیب نیست دوست من من از انسان هایی که نمی دونن و سوال می کنن خوشم میاد و از ته دل بهشون کمک می کنم صفر کردن بایوس یعنی همون کلر سیموس به این صورت که جامپر کنار باطری رو روی 2-3 میزاری و سپس بعد از 30 ثانیه دوباره جامپر رو روی حالت اول قرار میدی

شما سیم سبز و مشگی رو متصل کن ببین سیستم روشن می شه اگه روشن شد بزار روشن باشه و با دست تست حرارت بگیر ببین کدوم قطعه داغ میکنه و ...... شما تایپیک قسمت پایین رو مطالعه کنید و سپس یک پرینت ازش بگیر و در بخش تعمیرات مغازه بچسبون چون واقعا کمکتون می کنه اگر این کار هارو انجام دادید و به نتیجه نرسیدید ما به شما کمک می کنیم فقط فلو چارت لینک پایین رو دانلود و مطالعه کن

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=27480

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
ندونستن عیب نیست دوست من من از انسان هایی که نمی دونن و سوال می کنن خوشم میاد و از ته دل بهشون کمک می کنم صفر کردن بایوس یعنی همون کلر سیموس به این صورت که جامپر کنار باطری رو روی 2-3 میزاری و سپس بعد از 30 ثانیه دوباره جامپر رو روی حالت اول قرار میدی

شما سیم سبز و مشگی رو متصل کن ببین سیستم روشن می شه اگه روشن شد بزار روشن باشه و با دست تست حرارت بگیر ببین کدوم قطعه داغ میکنه و ...... شما تایپیک قسمت پایین رو مطالعه کنید و سپس یک پرینت ازش بگیر و در بخش تعمیرات مغازه بچسبون چون واقعا کمکتون می کنه اگر این کار هارو انجام دادید و به نتیجه نرسیدید ما به شما کمک می کنیم فقط فلو چارت لینک پایین رو دانلود و مطالعه کن

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=27480
خیلی ممنون استاد ارجمند
باید با دقت بیشتر مطالب رو مرور کنم.

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.اگه با اتصال سیم سبز و مشکی چیپ جنوبی سریع شروع به داغ شدن میکنه 100 درصد سوخته.و دیشب فراموش کردم بگم خازن های اطراف چیپ رو تست بازر بگیر که مطمئنن بوق میزدند.و در جواب دوست خوبم علی پورمبارکه باید بگم اگه 3.3 ولت داشتن دلیل بر سالم بودن چیپ جنوبی هست پس بفرمایید که چرا الان 3.3 ولت رو داره ولی چرا چیپ سوخته؟بارها توی همین سایت اساتید بزرگواری اطلاعات غلطی رو بیان کردن که همین داشتن ولتاژ 3.3 ولت بوده که با دلیل توضیح دادم که اشتباهه.باور کنید بعضی از عیب های مادربرد رو حتی خود شرکت سازنده از رفعشون عاجزند.

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
اصلا فلسفه 3.3 ولت چیز دیگریست و هیچ ربطی به چیپ جنوبی نداره من بلوگ دیاگرام ندارم که کامل توضیح بدم ولی تو خیلی از موارد 3.3 ولت موجود هست ولی چیپ سوخته به هر حال کاش بلوگ دیاگرام داشتم از نظر ولتاژ توضیح می دادم که 3.3 ربطی به چیپ جنوبی نداره

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام.اگه با اتصال سیم سبز و مشکی چیپ جنوبی سریع شروع به داغ شدن میکنه 100 درصد سوخته.و دیشب فراموش کردم بگم خازن های اطراف چیپ رو تست بازر بگیر که مطمئنن بوق میزدند.و در جواب دوست خوبم علی پورمبارکه باید بگم اگه 3.3 ولت داشتن دلیل بر سالم بودن چیپ جنوبی هست پس بفرمایید که چرا الان 3.3 ولت رو داره ولی چرا چیپ سوخته؟بارها توی همین سایت اساتید بزرگواری اطلاعات غلطی رو بیان کردن که همین داشتن ولتاژ 3.3 ولت بوده که با دلیل توضیح دادم که اشتباهه.باور کنید بعضی از عیب های مادربرد رو حتی خود شرکت سازنده از رفعشون عاجزند.
سلام اساتید گلم اگر روی power s.w 5تا3.3نبود وصفر بود بدون شک جنوبی رفته من چندمورد داشتم که همینجوربوده موفق باشیدولی بازم اگه اشتباه می کنم لطفا علمی برام توضیح بدید تا متوجه بشم ممنون

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.اولا بنده هیچوقت ادعای استادی نکردم و نخواهم کرد:p:در بعضی از مواقع که چیپ جنوبی شورت میشه(یعنی خازن های اطرافشم شورت میشن)در این مواقع نه تنها 3.3 نداریم بلکه اگثر ولتاژ ها رو در مادربرد نداریم.خب حالا از خودتون سوال میکنید به چه دلیل:به این دلیل که وقتی چیپ جنوبی شورت میشه ولتاژ پاور میخوابه.توی پست قبلی هم گفتم که دوستمون ولتاژ روی پین پاور رو داره ولی چیپ سوخته.اگه این مین زیر دست شما بود میگفتید خب الان که ولتاژ پین پاور رو دارم پس چیپ سالمه و اینجا شما گول میخورید.!!!و هیچوقت هم مشکل رو پیدا نمیکردید چون شکتون روی چیزی غیر از چیپ بود.موفق باشید

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
ببخشید بازم مطلبی جا گذاشتم.ی هفته پیش مادربری رو برام اوردن که چیپ جنوبی سوخته بود و به محض وصل کردن سوکت 20 پین روی مین ولتاژ پاور کامل میخوابید به این صورت که باید کابل برق رو میکشیدم و چند ثانیه صبر میکردم تا دوباره پاور خروجی داشته باشه و مین همین در این مواقع استارت نمیخوره.و خازن های اطراف چیپ جنوبی و ی خازن که جفت بایوس بود هم شورت شده بودن.چیپ رو با هیت در اوردم ولتاژ ها به مین برگشت و شورتی خازن ها بر طرف شد.(اینم تجربه ای خدمت دوستان خوبم)بدرود

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام علی جان شما مثل اینکه متوجه عرایض بنده نشدید منظورم این بود که یکی از دلایل نبودن ولتاژ3.3یا5 روپاور سوییچ ازبین رفتن جنوبی است فکر کنمدرست دیتا رو انتقال ندادم ببخشید ممنونم بخاطر اطلاعت کامل ودرستی که دراختیار مون قرار میدی موفق وموید باشید

بالا