آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: آموزش تعمیر هارد دیسک های سیگیت و مکستور با استفاده از کابل گوشی نوکیا بدون نیاز برد خاص

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
[video]http://www.aparat.com/v/4zMAa[/video]

با سلام
دوستان این فیلم آموزشی رو نگاه کنید ببینید اصلا اجرایی هست یانه
اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه مخصوصا مدل کابلی که استفاده میشه و دستوراتی که توی برنامه هایپر ترمینال استفاده میشه داره تو همین پست اعلام کنه که بقیه هم استفاده کنند

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
دوست عزیز این کار شدنیه
کابلی که تو فیلم نشون میده تبدیل USB to TTL هست که سه تا سیم RX,TX,GND رو میده و برای گوشی های قدیمی مثل 6610 و اینا که امکان USB ندارن استفاده میشه و برای کارای ساده خوب جواب میده
شما اگر بتونید این کابل رو گیر بیارید مشکل صفر شناختن ظرفیت و فیرم ویر زدن رو می تونید حل کنید
البته باید اینو بگم مدل های مختلف هارد هر کدوم یه مدل هست RX,TX به دوتا پین وصل میشه.

acmacm

کاربر
2009-08-25
18
53
این کابله که ازش استفاده میکرد توش یه بورد با ایسی داشت من این کابل رو از کجا باید پیدا کنم یه کابل ماله نوکیا قدیمی داشتم نوکش که به گوشی وصل میشد شبیه تو فیلم بود ولی کنار نوک usbش که بورد نداشت من این رو میخوام هرکی اره ازش میخرم مرسی :)

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM
آموزش کامل تعمیر مشکلات هارد های سیگیت با استفاده از کابل گوشی نوکیا Seagate BSY Error FIX with a black Nokia CA-42 clon
در این فیلم آموزشی شما با نحوه بر طرف کردن ایرادات رایج هارد های سیگیت و مکستور که در برخی از مدل های رایج بازار هست آشنا خواهید شد.
ایراداتی هم چون صفر شدن ظرفیت هارد دیسک و عدم دیتکت شدن هارد که بدلیل وجود نقایص فریم ور و یا همان ماژول هارد دیسک در آن سری ها و مدل ها می باشد.
تعمیرکاران برای برطرف کردن این ایراد از بردی مخصوص و یا دستگاه pc-3000 استفاده می کنند ولی در این جا آموزش برطرف کردن همان ایراد با استفاده از کابل گوشی نوکیا اموزش داده می شود.
در این رابطه فیلم دیگری هم در سایت هست که با استفاده از کابل گوشی نوکیا انجام می شود چنانچه عالقه داشتید برای درک بهتر آن فیلم را هم دانلود کنید.
وسایل مورد نیاز:
1-کابل گوشی نوکیا مدل Nokia CA-42 clon
2-یک تیکه کارت ویزیت مقوایی برای جلوگیری از اتصال کانکتور اتصال برد هارد دیسک با پین های هارد
3-پیچ گوشتی و وسایل کار
در این رابطه اموزش و شرح کاملی در سایت هست برای اطلاعات بیشتر به ان ها مراجعه کنید.
بعد از درست شدن هارد دیسک سریعا توسط ویندوز آبدیت فریم ور هارد دیسک را بزنید تا دیگر این مشکل به وجود نیاید
چگونگی استفاده از دستورات ترمینال در این فیلم آموزشی هست
آدرس فیلم در آپارات http://www.aparat.com/v/dFhQz
دانلود کلیپ

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
من کابل ca-53 رو گیر اوردم ولی هم مدل ذکر شده رو خیر ایا امانش هست با این کابل انجام داد

alireza85

کاربر
2012-04-29
41
89
[video]http://www.aparat.com/v/4zMAa[/video]

با سلام
دوستان این فیلم آموزشی رو نگاه کنید ببینید اصلا اجرایی هست یانه
اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه مخصوصا مدل کابلی که استفاده میشه و دستوراتی که توی برنامه هایپر ترمینال استفاده میشه داره تو همین پست اعلام کنه که بقیه هم استفاده کنند
بنده چند مورد از هاردهای SEAGATE 7200.12 را که ظرفیت صفر نشان میداد حل کردم.

mksh1357

کاربر
2019-01-05
1
0
46
دوست عزیز من این بورد رو دارم و البته خودم با آموزش ساختمش و جواب هم میده البته فقط رو سیگیت بارکودا ۷۲۰۰ ، ولی الان یه مدل جدیدش هست PC-3000 که خودش یه برنامه مخصوص شبیه به هایپر ترمینال داره و برای اکثر هاردها با مارک های مختلف هم جواب میده و میتونین تهیه اش کنین

بالا