آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن مایکروویو ناسیونال مدل NN-K561WF

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز
با سلام خدمت استادان
یکدستگاه مایکروویو ناسیونال آورده اند عمل کرد گرم کردن آن خوب است ولی گاهی وقتها صفحه نمایش روشن میشود نوع پخت را انتخاب میکنیم ولی استارت نمی شود.گاهی وقتها پس از چند بار زدن استارت و فشار دادن بطور خودکار استارت میخورد ولی دوباره هم مثل قبل میشود و استارت نمی شود.صفحه کلید آن لمسی است .کیت آن را در آوردم ولی هیچ میکرو سویچی ندیدم که تعویض یا تمیز کنم.سیم چند تایی پهن که ارتباط با کیت و صفحه نمایش را برقرار می کند را آزد و تمیز کردم ولی هیچ فرقی نکرد.آیا مشکلی در کیت الکترونیکی آن وجود دارد.اگر استارت نشود چه فسمتی از آن خراب است.لطفا راهنمایی کنید.ممکن است آی سی ان یا رله ها و یا دیودها ییکسو کننده و منبع تغذیه آن مشکل داشته باشد؟. راهنمایی کنید.آیا کیت آن باید عوض شود یا قابل تعمیر است؟

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
پاسخ : لطفا استادان عزیز و مدیر سایت در مورد رفع اشکال از مایکروویو ناسیونال راهنمایی کنید.

به نام خدا
با سلام
[hide]دوست عزیز بارها اعلام گردید در زمان درخواست مدل و مشخصات دستگاه را اعلام فرمایید
در مورد دستگاه شما برد مشکلی ندارد و عیب از کی برد میباشد که از نوع گرافیتی میباشد و در اثر بخار گرفتن زیاد خراب میشود که کامل باید کی برد تعویض شود اگر خیلی تخصص داشته باشید قابل تعمیر میباشد (خط های سولفات شده [/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]با ماژیک نقره )[/hide]

آخرین ویرایش:

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز
پاسخ : لطفا استادان عزیز و مدیر سایت در مورد رفع اشکال از مایکروویو ناسیونال راهنمایی کنید.

با سلام و تشکر فراوان از جناب آقای آمل پانا (اگر درست گفته باشم) جهت اطلاع جنابعالی مدل مایکروویو مذکورناسیونال NN-K561WFاست.اگر اطلاع دیگری وجود دارد لطفا راهنمایی کنید.ضمنا این ماژیک نقره را از کجا میتوان تهیه کنیم؟.یعنی چه فروشگاهها میفروشند؟.ممکن است الکتونیکی ها داشته باشند؟ و سئوال آخر اینکه میشودبا سیم نازک این مسیر را تعمیر کرد؟:hmm::99:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

به نام خدا
سلام دوست گرامی
[hide]مدارات گرافیتی رو یک نوار پلاستیکی زده میشه برای ارتباط مین برد و کیبرد با سیم و لحیم قابل تعمیر نمیباشد مواد آن از کربن است شما لطف کنید از قسمت اتصال کابل فلت پلاستیکی کی برد که به مین برد وصل میشود عکس بگذارید تا بررسی کنیم فعلا کامل باز نکن معمولا در محل اتصال به کانکتور دقیقا روی خط گرافیت یک مسیر قطع میشود شما عکس بگیر تا بررسی کنیم
ماژیک نقره خیلی گران قیمت است و من از فروشگاه پاساژ امجد تهران تهیه کردم[/hide]
البته راهای دیگری هم دارد برای تعمیر که باید با مهارت و تجربه قبلی تعمیر شود

آخرین ویرایش:

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز

با سلام خدمت آقای amolpana
از محل اتصال کابل فلت پلاستیکی به مین بورد (خطهای گرافیتی که فرمودی)عکس گرفته ام .لطفا زحمت کشیده برسی کنید آیا قطعی وجود دارد یا نه؟اگر ازمحل دیگر هم بخواهید عکس میگرم و ارسال میکنم.ضمنا از مین بورد و صفحه نمایش هم عکسی گرفته ام که قرار میدهم

DSC01269.jpgDSC01265.jpg.DSC01264.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

به نام خدا
سلام دوست عزیز میشه توضیح بدین چه کار هایی انجام دادین
این قسمت محلی بود که مشکل داشت که یکی از خط ها قطع بود
شما چه کار کردی این قسمت که سیاه شده چیه لطفا توضیح بدین
چرا بدون اطلاعات و هماهنگی دستکاری کردین
untitled.JPG

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز

با سلام
برادر عزیز من هیچ کاری نکردم.همانطوری که فرمودید پس از باز کردن کیت ،کابل فلت را به آرامی و بعد از آزاد کردن ضامن یا قفل اتصال به مین بورد بیرون کشیدم.و همانطور که گفته بودید از دو طرف آن عکس گرفتم.قبلا هم که باز کرده بودم (بار اول که این کار را با تجربه خودم و احتمال اینکه مشکل از این جا باشد وقبل از اینکه تقاضای کمک داشته باشم)دقیقا همین شکل بود و من فقط به آرامی با کمی الکل و پنبه همین محل را تمیز کرده بودم .بدون اینکه لایه ای از گرافیت یا چیزی برداشته شود.پنبه حتی کثیف هم نشد.همین و بس.البته مشتری میگفت قبلا نمایندگی بردم و تعمیر کرده ولی عیبش هنوز وجود دارد.شاید قبلا نمایندگی کاری کرده باشد.بهر حال این وضعیت کنونی است. از نوشته شما برداشت من اینست که ظاهرا باید خطوط گرافیتی بدون هیچ خشی و بصورت مسیرهای تمیز و بدون آلودگی(سیاهی) تا محل اتصال هدایت شده باشد.حالا بنظر شما کسی دستکاری کرده؟و آیا امکان رفع عیب وجود دارد؟منتظر راهنمایی جنابعالی هستم.با تشکر جولا

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

با سلام
برادر عزیز من هیچ کاری نکردم.همانطوری که فرمودید پس از باز کردن کیت ،کابل فلت را به آرامی و بعد از آزاد کردن ضامن یا قفل اتصال به مین بورد بیرون کشیدم.و همانطور که گفته بودید از دو طرف آن عکس گرفتم.قبلا هم که باز کرده بودم (بار اول که این کار را با تجربه خودم و احتمال اینکه مشکل از این جا باشد وقبل از اینکه تقاضای کمک داشته باشم)دقیقا همین شکل بود و من فقط به آرامی با کمی الکل و پنبه همین محل را تمیز کرده بودم .بدون اینکه لایه ای از گرافیت یا چیزی برداشته شود.پنبه حتی کثیف هم نشد.همین و بس.البته مشتری میگفت قبلا نمایندگی بردم و تعمیر کرده ولی عیبش هنوز وجود دارد.شاید قبلا نمایندگی کاری کرده باشد.بهر حال این وضعیت کنونی است. از نوشته شما برداشت من اینست که ظاهرا باید خطوط گرافیتی بدون هیچ خشی و بصورت مسیرهای تمیز و بدون آلودگی(سیاهی) تا محل اتصال هدایت شده باشد.حالا بنظر شما کسی دستکاری کرده؟و آیا امکان رفع عیب وجود دارد؟منتظر راهنمایی جنابعالی هستم.با تشکر جولا

به نام خدا
سلام دوست گرامی
دقیقا این کی برد دستکاری شده است و احتمال تعمیرش کم است البته میشود ولی خیلی کار داره و هزینه زیادی داره که به صرفه نیست متاسفانه اگر کی برد کامل تعویض بشه بهتره خرابی این کی برد ها فقط تو شهر های شمالی و جنوبی چون شرجی هستند زیاد مشاهده شده من خودم توی سال 91 بالای 20 دستگاه تعمیر کردم که فقط 1 مسیر از کابل فلت کی برد قطع میشد که با ماژیک نقره تعمیر و بعد روکش میزدم ضمانتی کار میکرد

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

ظاهرا تعمیر کار قبلی شما کمی ناشی بودند و از مواد کربنی استفاده کردند چون مدار کربنی وقتی خشک بشه و رسانا بشه شکننده میشود و در هنگام نصب کابل به سوکت با کمترین فشارمطمئن باشید مسیر مجدد قطع میشود به همین دلیل عیب بر طرف نگردید شما باید نوک اهمتر را به یک سوزن تیز وصل کنید و مسیر گرافیت را با فشار خیلی کم روی خط و سیم دیگر اهمتر را در مسیر حرکت دهید تا مسیر خراب را مشخص و مدار قطع شده را احیا نمایید با ماژیک نقره
این خط های سبز رنگ هر کدام یک خط مدار هستند خیلی دقت کنید همه این خط ها دارای روکش مخصوص هستند که شما باید با سوزن تیز به زیر مدار روکشی اتصال بر قرار کنید سعی کنید از زاویه یا کنار خط ها اتصال بگیرید از وسط نگیرید و مواظب باشید خط سوراخ نشود در حدی فشار دهید تا سوزن به خط مدار زیر وصل شود و چک کنید
منتظر ادامه کارتان هستم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

در ضمن از این پس از مصرف الکل در مدارات گرافیتی خیلی دقت کنید چون از بین میرود

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا