آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

3 بوق در لپ تاپ دل n5010

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
یه دل 5010 مشتری اورده تا اداپتور رو وصل میکنم مستقیم روشن میشه و هیچ تصویری حتی در مانیتور نداره و پس از 20 ثانیه شروع میکنه به 3 بوق زدن رم رو که در اوردم دوباره 3 بوق میزد رم رو عوض کردم و اسپری هم کردم فرقی نکرد. یه دیباگر بهش وصل کردم مینویسه undifind code فکر کردم از بایوس باشه اونم پروگرام کردم هیچ فرقی دوباره نکرد.این رو هم بگم سری اول که لپ تاپ بدستم رسید وقتی اداپتور میزدی مستقیم روشن نمیشد وباید کلید پاور رو میزدی و بعدش هم به همین روال بود فقط به جای 3 بوق 4 تا میزد ولی جایی برد برا تعمیر درست نکردند و فعلا هم همون 3 بوق رو میزنه

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دوست عزیز این io که میگی شمارش چیه؟ فقط یه ای سی بزرگ غیر از چیپ شمالی هست یعنی همونه؟ من فکر کنم از گرافش باشه اخه دفعه اول 4 تا بوق میزد

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
رم رو که گفتم عوض کردم اسپری خشک هم زدم ولی از رم فکر نکنم باشه .هیت هم گرفتم ولی نشد. طرف داده بود تهران درستش نکردند میگفت چیپش رو عوض کردند ولی فکر کنم دروغ میگفتن اخه اثاری از تعویض چیپ نبود دیگه اوردش پیش من. چرا یه سر روشن میشه؟

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
i/o رو عوض کردم رم رو همینطور. گرافیک رو هم با اینفرارد ریبال کردم در اخر بایاس رو هم پروگرام کردم ولی نتیجه ای نداد

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
چیپ گرافیک رو هم که عوض کردند نتیجه ای نداشت .وقتی تستر میزارم رو مادربرد چراغ rst همیشه روشنه

بالا