آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی:نشانه های اتصال کوتاه در مادربرد چیست؟

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با درود
خدمت دوستان عرض کنم نشانه های اتصال کوتاه در یک مادربرد چیست؟
و اون اینکه از کجا دفیف متوجه بشیم که اتصال کوتاه کرده
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imMohsen

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوست عزیز
اصلا منظورتون رو واضح بیان نکردید و انتظار نداشته باشید کسی جوابی به شما بدهد.عین این است که بپرسید نشونه های خرابی ماشین من چیست؟
با ذکر جزییات منظورتون رو بیان کنید تا اساتید راهنمایی کنند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: touch

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
منظورم اینکه در یک مادربرد اتصال کوتاه به وجود میاد علتش چیه؟

یا بهتر بگم از کجا متوجه بشیم که این مادربرد اتصال کوتاه کرده؟
نشانه های اتصال کوتاه چیه؟
آیا فت داغ مشیه
آیا قطعات رو برد داغ میشن

ا وقتی مادربرد دچار اتصال کوتاه میشه اولین اقدامی که باید انجام بدیم
چیه؟
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

آخرین ویرایش:

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
اتصال کوتاه در اثر گذر یک جریان بالاتر از حد توان یک قطعه الکتورنیکی بوجود می آید.فراموش نشود هر قطعه الکترونیک نیز یک عمری دارد و بالاخره به پایان عمر خود خواهد رسید ولی علتها رایج اینهاست.علتهای دیگر مثل الکتریسیته ساکن و یا چیزهای دیگر هم ممکن است باشد.
مادر برد در هنگام اتصال کوتاه اولین نشونه هایی مانند عدم کارکرد صحیح و درست و یا عدم پایداری در هنگام روشن شدن و گاهی حتی بالا نیومدن و گاها حتی روشن نشدن رو نشون میده.
گاهی در اثر اتصال کوتاه در فتهای سی پی یو و یا رم یا فتهای کنار کانکتور برق 24 پین حتی پاور رو به حالت خاموش میبرد.
در پست جدیدی که زدم اتصال کوتاه باعث جریان وحشتناک روی یکی از فتها و داغی مادربرد به حد سوختن یکی از انگشتان من شد
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=34369&p=181312#post181312
گاهی در اثر اتصال کوتاه هیچ داغی و یا نشونه ای دیده نمیشه مانند موردی که داشتم و مادربرد روشن نمیشد ولی داغی هم نداشتم تمام قطعات سالم بودن ولی مادربرد و پاور به حالت خاموش میرفتن.شکستگی یکی از یو اس بی های پشت مادربرد باعث اتصال کوتاه بود و با تعویضش کاملا مادربرد درست شد.
مادربردی داشتم که بشدت در یک نقطه ای از مادربرد که فاقد قطعه بود داغ میشد.این مورد اتصال مدارات و سیم کشیهای داخل بوردی هست که دیگه قابل تعمیر نیست.
در یک کلام تجربه بهترین مددکار شماست و کمک و استمداد از دوستان تنها رهگشا.مادربرد قطعه ای است که هیچ کس در اون خبره نخواهد شد فقط در اون تجربه ها بالا میره.
پیروز باشید

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
ای ول دست گلت درد نکنه ممنون سپاس
موفق باشید

بالا