آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اینم یک BGA دست ساز ایرانی

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با سلام
اینم یه دستگاه BGA ماشین دست ساز/ کوچیکه شما دوستان و همکاران گل امیدوارم مورد مفید واقع بشه
از مزیت این چیزی که درست کردم
1 اینکه مادربرد به هیچ عنوان تاب بر نمیداره
چون از از هر 4 طرف گرفته شده
2 به راحتی با قرار دادن از زیر هیت (IR )از زیر و از رو با سشوار صنعتی داده میشه .

IMG_0120.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
دست شما درد نکنه، اون دوستمون هم در تاپیکی دیگر bga رو با منقل درست کرده بود و المنت‌ها سرخ نمی‌شد که آسیب برسونه و ایده جالبی‌ بود، اما برخی‌ معتقدند که اگر هر کس می‌تونست درست کنه که دستگاه bga رو نمی‌ساختن و انقدر قیمت نداشت و غیره...

یکی‌ بیاد بیشتر توضیح بده که آیا همین که حرارت به طور کافی‌ به کل برد برسه کافیه؟

بنده روشن بشم. :nevreness: مرسی‌

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
درسته> اون که دستگاه استاندارد هستش منتها ما ها که پولشو نداریم باید خودمون درست کنیم.....اما این دیگه آسیبی به برد نمیزنه من که راضیم.

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
من تو یه مرکز تخصصی بودم و اونها هم از همین روشی که دوستمون در بالا گفته استفاده میکردند فقط با این تفاوت که در زیر یک پری هیتر قرار داده بود و دما رو تا 280 درجه میرسوند بعد هیتر بالایی رو روشن میکرد.خودم باهاش کار کردم و چندتا چیپ تعویض کردم که کاملا جواب داد
اینم نمونه اون پری هیتر که دوستمون با المنت دست ساز درستش کرده بود:

001.jpg

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,984
اصفهان
با عرض سلام

به یک نکته توجه نکرده اید !
دستگاه های تجاری از باد برای انتقال حرارت استفاده نمیکنند ، بلکه از قدرت نور مادون قرمز برای ایجاد دما استفاده میشود ، بهمید دلیل قطعه ای جابجا نخواهد شد

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان این bga در مغازه من که از بلید ir یا همون هیتر که زیر حرارت میده و هیتر معمولی خودم ساختم و نازم هم دادم یکی از دوستان که در کابینت سازی کار میکرد برام ساخت
DSC00389.jpg
DSC00390.jpg
DSC00391.jpg

بالا