آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اینم یک BGA دست ساز ایرانی

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
چون کل برد رو یکنواخت حرارت میده و همچنین با یک دیمر اون پرژکتور هارو کنترل میکنه و دمای برد رو مداوم چک میکنه مشکلی پیش نمیاد.اینفرارد هم دقیقا همینکار رو میکنه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان این BGA من با کمی به روز رسانی
DSC00415.jpg

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
بنده چند سال پیش یه لپ تاپ رو دادم به یه بنده خدایی تو کرمان که چیپ گرافیکش مشکل داشت اونم از همین BGA های دست ساز استفاده میکرد تا قبل ابن که ببرم اقلا روی مانیتور با کابل VGA یه تصویر درب و داغون میداد ولی بعد چند بار بهونه کردن گیر نیومدن چیپ و خلاصه این حرفا ... لپ تاپو که گرفیم همون تصویر هم بهمون نمیداد در کل برای لپ تاپ
اصلا دستگاههای دست ساز رو توصیه نمیکنم چون خیلی ظریفند، گرمایی که به چیپ میده طی سیکلهای زمانی متفاوته مثلا بسته به نوع اندازه چیپ حرارت فرق میکنه دستگاه BGA بخاطر مغز به کار رفتش بصورت هوشمند تمام این مراحل که معمولا 6 مرحله هسش انجام میده مثلا 30 ثانیه دما رو 255 و 30 ثانیه و یه مرحله کولیک و....همینظور تا انتها
پس BGA ساخته شدنش بدون علت نبوده که ما بخایم با المنت و ای ار دستی و هیتر بتونیم کار BGA رو انجام بدیم
و با گرمای زیاد برد 5 لایه یا چیپ ها رو داغون کنیم ...
با تشکر ...

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
مگه من دیوانم که برم BGA بخرم
تو پست بالا هم گفتم که BGA برای کسانی که پول زیادی دارند و نمیدونن باش چه کار کنند خوبه
همکارمون megatrends چیزه قشنگی گفت ( حتی اگه ما چیپ عوض کنیم مطمن باشید همون دلیلی که چیپ رو سوزونده همون هم باعث سوختن مجدد چیپ میشه و اصلا ارزش تعمیر و وقت گذاشتن رو نداره . مادربرد و گرافیکی که لحیم سردی داره حتما به خاطر گرمای زیاده اون - پس ما وقتی چیپ رو با BGA ریبال میکنیم باز هم یه مدت کار میکنه و گرما مبینیه و لحیم سردی پیدا میکنه )
شما اگه یکم وقت بذاری و تمرین بکنی میتونی یک هیت درست و حسابی بدی و از کارت لذت ببری
تا الان صد ها گرافیک و چیپ شمالی رو زنده کردم
به این دو لینک با دقت توجه کن
امیدوارم به کارت بیاد
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=40586&p=217663#post217663
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=30233&p=218096#post218096

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148