آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اتصال کوتاه در دل 5110 با زدن سوکت به لپ تاپ اداپتور خاموش میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام دوستان من یه دل 5110 دارم یعنی وقتی اداپتور رو به مین وصل میکنم اداپتور خاموش میکنه برد کوچکی که پاور جک رو به مین وصل میکنه با یه سالم عوض کردم نشد فکر کنم مین اتصالی داره . لطفا راهنمایی کنید دوستان!

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام، شما سر فیش آداپتور که به مین وصل میشود :
1- خروجی ولتاژ دی سی دارید و چند ولت است
2- با اهم متر خود سیم فیش آداپتور را چک کردی که بهم اتصال نکرده باشند
3- ممکن است شما قبل از وصل کردن به مین در آداپتور ولتاژ داشته باشید ولی وقتی سر فیش آداپتور که به مین وصل میکنی اتصال بوجود می آید

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
از اداپتور نیست چون با چند تا اداپتور دیگه هم تست کردم همینطور بود .فقط مادربرد اتصالی داره چون گفتم اون برد کوچیک که اول اداپتور بهش وصل میشه رو هم با یه سالم عوض کردم به همون مادر برد که میزدم اداپتور رو خاموش میکرد.
دوست عزیز از کجا فهمیدی خازن شورت شده اگه ممکنه زحمت بکشید عکسش رو برام بزارید چون یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشت با تعویض خازن میگفت مشکلش حل شد.در ضمن همین ابتدای مین جایی که برد پاور جک به مین اصلی وصل میشه یه ای سی 8 پایه هست که فکر کنم ماسفت باشه به نام 4530d اگه اشتباه نکنم اون رو که برداشتم دیگه اتصالی نداره. میتونه از این باشه؟ اگه از این باشه قطعش رو ندارم چی میتونم جاش یزارم؟

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دوست من متوجه سوالتون نشدم. این چوک که میگید چیه و کجای برده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s_ali_m

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام. اینهم عکس ببخشید یه کم بد افتاده DSC_0044.jpg

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دوست من ممنون از عکستون. یعنی شما دو سر پراب ها رو که به دوسر خازن میزدی یکسر بوق میزد؟ من یه ای سی 8 پایه هست شبیه اون دو تا تو عکس بالاتر از همون خازن به شماره 4530d که در اوردن دیگه اتصالی نداره اگه خازن یا قطعه دیگه اتصالی داشته باشه باید بعد از در اوردن اون 8 پایه بازهم بایداتصالی داشته باشه

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
بله بوق میزد.همیشه اینطور نیست برخی مواقع با در اوردن آی سی ارتباط مدار قطع میشود و به قسمت خازن نمی رسد و برای همین اتصالی برطرف می شود شما تمام خازنهای مسیر رو چک کنید اگه مشکوک شدید ازمدار جدا کنید وتست کنید.وبعد سراغ آی سی ها بروید.
پیروز باشید

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دست گلت درد نکنه اگه درست بشه حسابی دعاتون میکنم اخه چند وقته دارم بهش ور میرم هنوز درست نشده موندم ایراد از کجاشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا