آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: بهترین شیوه هیت دادن چیپ

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوستان گلم من کارم لپتاپ های hp هستش . این لپ تاپ ها بیشترین ایرادشون لحیم سردی گرافیکه . بهترین شیوه برای هیت دادنش چجوریه که برگشت نخوره دستگاه . باتشکرلطف کنید کاملا توضیح دهید

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
لحیم سردی یعنی اینکه یکی از پایه های چیپ یا از برد جدا شده لحیماش یا شکستگی داره . در کل به معنی عدم قرارگیری صحیح پایه های چیپ روی برد میباشد . البته من تا الان به اینگونه لحیم سردی رو بر طرف میکردم : 1 . هیتر من دیجیتال هستش . دماش رو روی 450 میزارم . روی چیپ یک سکه میزارم 100 تومانی . بعد به مدت حدود یک دقیقه روی چیپ با فاصله 1 سانتی متر هیتر رو میچرخونم و بعد از خنک شدن سکه رو برمیدارم و با چسب سیلیکون گوشه های چیپ رو میچسبونم به برد . . مشکلم برطرف میشه و تصویر میاد . میخوام بدونم راه دیگه ای که بهتر و موندگار تر باشه هستش ؟البته من تا حالا برگشتی نداشتم . ولی راه بهتری باشه ممنون میشم . استفاده از ابزار دیگه ای یا فلکس یا ...........

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز چیپ پایه هاش نمیشکنه . شاید قلعی که اتصال دهنده پایه چیپ با مادربرد بشه ترک بخوره که با گرمای هیتر قلع اب میشه و دوباره به حالت اول برمیگرده . سکه جای فلکس نیست . سکه باعث میشه چیپ یک مقدار به سمت پایین فشار داده بشه به صورت یکنواخت . وقتی لحیم سردی ایجاد بشه احتمالش هست که یکی از پایه های چیپ بر اثر از بین رفتن خاصیت قلع از مادربرد جدا بشه . وقتی با هیتر که قلع ها رو اب میکنه یک سکه بزاری روی چیپ ، سکه چیپ رو به سمت مادربرد فشار میده و پایه هی چیپ به مادربرد نزدیک میشه و قلع ها بهتر هم و میگیرن .

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام کاری که من انجام میدم با دستگاه یاکسون قسمت کفی دستگاه روشن میکنم که یک صفحه سرامیکی داره بعد مادربرد روی یاکسون قرار میدم و از زیر صفحه حرارت به مین میخوره و مین بعد از چند دقیقه بر میدارم برای این کار نباید به چیپ فشار بیاریم چون از زیر پایه ها به هم میچسبند و اتصالی میکنه من این کار برای لپ تاپ hp خیلی انجام دادم و نتیجه گرفتم

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیزم بزودی در این زمینه یک اموزش اپلود میکنم .تا روش اصولی را فرا بگیرید .البته شما که حرفه ای کار میکنید باید از هیت مادون بنفش وایر هیت حرفه ای استفاده کنید .چون cpu&Gpu مواردهای زیادی اینگونه مشگل میخورند.با اینحال حتما برای اموزش از چند نمونه اپلود خواهم کرد .منتظر باشید موفق باشید

mo.re.za

کاربر vip
کاربر
2010-07-27
41
30
با درود
دوست عزیزم بزودی در این زمینه یک اموزش اپلود میکنم .تا روش اصولی را فرا بگیرید .البته شما که حرفه ای کار میکنید باید از هیت مادون بنفش وایر هیت حرفه ای استفاده کنید .چون cpu&Gpu مواردهای زیادی اینگونه مشگل میخورند.با اینحال حتما برای اموزش از چند نمونه اپلود خواهم کرد .منتظر باشید موفق باشید
سلام به شما همکار گرامی،
می‌شه آموزشی که چند سال پیش گفتید را بالاخره بذارید؟؛
ممنون

بالا