آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دلیل افزایش ولتاز در پاور

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
خازن های اولیه اگر خراب شوند در افزایش ولتاژ تاثیر گذارند اما نکته مهم تر مدار فید بک ونمونه گیر در تثبیت ولتاژ تغذیه نقش بسزای دارند وشما بهتر است ضمن تست دقیق خازن ها نه بازدید ظاهری کوپلر و431 را تعویض ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان گرامی
منهم چندین پاور دارم از جمله گرین 330A که ولتاژ استندبای به 7 ولت میرسد.راستش تمام قطعات رو تست کردم ولی نکته ای قابل ذکر به چشمم نخورد بجز یک مقاومت 1K سوخته که اونهم فقط روش سوخته بود و اهم میداد که تعویض کردمش ولی مشکل برقرار بود.اما به نکته ای امروز رسیدم که بعنوان تجربه اینجا براتون میذارم.امروز در هنگام تعمیر یک پاور الگانس 900 وات!!!!! یکی از خازنهای 3300 ولتناژ 6.3 مربوط به شاخه 3.3 ولت باد کرده بود.یک خازن جایگزینش کردم.در روشن کردن پاور ولتاژ 3.3 گیج میزد و بشدت بالا و پایین میشد و صدای سوت از پاور میومد.
به خازن تعویضی شک کردم در بیرون مدار با خازن سنج کاملا مقدار درست بود ولی با تعویض این خازن پاور کاملا درست شد و صدای سوت هم مرتفع گردید.
نکته اخلاقی: به ظاهر و مقدار خوانده شده خازن در خازن سنج اعتماد نکنید اگر شک کردید حتماً تعویض کنید.
نکته اخلاقی 2: من هنوز وقت ننکردم تمام خازنهای پاورهام رو برای 5VSB تعویض کنم تا مطمئن شم ایراد از اونهاست یا نه ولی دوست گرامی هرچی خازن اطراف و اکناف سیم بنفش و در اولیه دیدی با نو تعویض کن تا ببینیم چی میشه.
نکته تجربی: هرگز این پاورها با ولتاژ 5VSB رو بر روی مادربرد تست نکنید.با اشتباه من یک مادربرد با آتش گرفتگی پل جنوبی به خاک سیاه نشست.

پیروز باشید

بالا