آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

خرابی تصویر در مادربرد 761MX FOXCONN

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
جالبه که اول تصویر درسته ولی بعد خراب میشه! شما گرافیک اکسپرس این سیستم رو روی سیستم دیگه تست کردین ببینید اونجا همین گرافیک درست تصویر میده یا نه؟

وقتی تصویر اول میاد بالا با کلید Tab بزنید تصویر سیاه زیر رو نشون بده ببینین دقیقا تا چه مرحله ای پیش میره؟ رمها و دیوایسها رو چک میکنه و بعد اینجوری میشه؟ یا قبلش؟ چون از اونجا به بعد لحظه شروع بالا آمدن ویندوز هست! با یک هارد و ویندوز دیگه همین مادربرد رو تست کردید؟

البته کارهایی من گفتم برای اینکه مطمئن باشید مادربرد خرابه!

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
جالبه که اول تصویر درسته ولی بعد خراب میشه! شما گرافیک اکسپرس این سیستم رو روی سیستم دیگه تست کردین ببینید اونجا همین گرافیک درست تصویر میده یا نه؟

وقتی تصویر اول میاد بالا با کلید Tab بزنید تصویر سیاه زیر رو نشون بده ببینین دقیقا تا چه مرحله ای پیش میره؟ رمها و دیوایسها رو چک میکنه و بعد اینجوری میشه؟ یا قبلش؟ چون از اونجا به بعد لحظه شروع بالا آمدن ویندوز هست! با یک هارد و ویندوز دیگه همین مادربرد رو تست کردید؟

البته کارهایی من گفتم برای اینکه مطمئن باشید مادربرد خرابه!
با تشکر از توجه شما دوست عزیز

ببینید من اصلا با ویندوز و هارد کار ندارم مشکل من همون اول سیستمه العان مادربرد خالی بدونه هیچ لوازم اضافی رو میز کارمه (اول که روشن می کنی لوگوی فاکسکان رو درست نشون میده ولی صفحه بعد که برای چک کردن دیواز های نصب شده است و درصورت عدم هارد باید پیغام no bootabe media رو بده صفحه خراب میشه اینم چند بار توضیح دادم من چند تا کارت گرافیک روش تست کردم که همه سالمه حتی کارت نو روش گذاشتم (مشکل اصلی اینه که حتی با گرافیک آنبرد هم همین مشکلو داره یعنی چه کارت بزاری چه آنبرد در هر حال مشکل به قوت خودش باقیه
یه دوستی گفت کارت pci بزار با اون که تست کردم مانیتور روشن میشه ولی کلا صفحه از همون اول سیاه درصورتی که با گرافیک pci experes و آنبرد صفحه اول سالمه

من نحوه تست مدار گرافیک رو بلد نیستم اما با اطلاعات ناقصی که بنده دارم باید از این فاز باشه
البته یه مورد اینطوری قبلا داشتم که ایراد از cpu بود حالا احساس میکنم یا مدار cpu کم میاره یا مدار گرافیک ایراد داره
یه بزرگواری کار مارو راه بندازه ممنون میشم
یا علی

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام دوست با صفا
این مشکل رو سره یه مادربرد الایت گروپ داشتم
که وقتی روی کریستال و I/O فشار وارد میکردم تصویر درست میشد
کلا با تعویض دو تا خازن و هیت دادن به قسمت مربوطه مشکل برطرف شد

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
سلام دوست با صفا
این مشکل رو سره یه مادربرد الایت گروپ داشتم
که وقتی روی کریستال و I/O فشار وارد میکردم تصویر درست میشد
کلا با تعویض دو تا خازن و هیت دادن به قسمت مربوطه مشکل برطرف شد
تشکر از توجه شما
من کل مادربرد رو با سشوار از زیر حرارت دادم غیر از پل شمالی و جنوبی (هرچند پل جنوبی رو قبلا هیت گرفته بودم) io رو هم چک کردم و از بالا و پایین حرارت دادم
اما نشد که نشد من یه بار مشابه داشتم البته تو اون مورد حتی ویندوز درست بالا می اومد بعد تصویر خراب می شد که شک رو گرافیک میرفت اما مشکل از cpu بود و با تعویض مشکل حل شد العانم یکم شکم رو مدار سی پی یو cpu هم عوض کردم مدارم چک کردم اما چیز مشکوکی ندیدم
یعنی خدایی یکی نیست درد این مادربرد رو بدونه؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، مادربرد یکی از سخت ترین و پیچیده ترین تعمیرات در جهان است و هزاران مدل مختلف وجود دارد دوستان فقط میتوانند تجربه هایی که در این زمینه دارند را در اختیارتان قرار دهند تنها کسی که میتواند کمک نهایی را انجام دهد خود شما هستید چون مادربرد در اختیار خودتان است و تنها خودتان به این مین دسترسی دارید و ...
مطلب دیگر که باید خدمت شما عرض کنم که به شما در این زمینه کمک شود این است که بر روی شماتیک ها کار کنید خیلی به روند عیب یابی کمک میکند

حالا بریم سر اصل مطلب

مادربرد را از لحاظ سلف پریدگی بررسی کنید
فت های اطراف pci e و پل شمالی را چک کنید
البته احتمال هم دارد ایراد از ICS باشد
اگر پس از بررسی های مراحل بالا ایراد رفع نشد با ریبال چیپ شمالی توسط bga ایراد رفع میگردد
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
یاد آور میشوم
برای بدست آوردن شماتیک ، براحتی میتوان در google سرچ کنید مثلا بنویسید motherboard schematic و یا حتی مدل مین آن را نیز اضافه کنید خلاصه با یک سرچ ساده کلی شماتیک به دست می آورید
با شماتیک به راحتی میتوانید به ارتباط بین قطعات پی ببرید
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
به لینک زیر مراجعه فرمایید و پست 89 را مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=23317&page=9
البته سعی کنید کل صفحات اون پست را از اول مطالعه فرمایید
پایدار باشید

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام خدمت همگی

این مادربرد طبق تجربه از آیسی Sis968 استفاده میکنه، آیسی کلاک و خود جنوبی در این مادربرد براحتی می سوزن

آیسی کلاک رو تعوبض کنین بببینین مشکلش حل میشه یا نه؟؟

شماره آیسی کلاک: ICS 7803884 البته تو بعضی رو همین مدل مادربرد این شماره آیسی هم مشاهده شده: ICS 7341175

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahid_usb

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
دوست عزیز به تاریخ آخرین پست دقت کنید . تاپیک بسته میشود .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا