آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نشناختن كابل lan

mahan.

کاربر
2012-11-22
32
33
باسلام خدمت اساتيد محترم يه مودم وايرلس MINITAR مدلLAN Access point دارم وقتي روشن ميكنم كابل lan توسط كامپيوتر شناخته شناخته نميشه مودم مشكل داره :كارهاي انجام شده سرويس كامل -تعويض قطعه تو تصوير :هيت ملايم
50.jpg

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

پشت کانکتور lan یه قطعه هست که هشتا کانکتور lan ازش رد میشه و یه چیزی شبیه سلفه ببین تمام مسیراش وصله یا نه

موفق باشی

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
شرمنده من دیر رسیدم بله مسیرا همینه

این قطعه رو میتونید از روی کارت شبکه های خراب یا حتی مادر برد های قدیمی خراب بردارید تو بازارم فک کنم موجوده

میشه هم یه سرش کرد ولی برای طول کابل فک کنم از کابل کوتاه تری استفاده کنید البته اینو دقیقا مطمئن نیستم

موفق باشی

mahan.

کاربر
2012-11-22
32
33
سلام دوستان طبق پست 4 سيم كشي كردم جواب نداد : ولتاژ lan روي پايه سوكت مقدارش چنده:ممنون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ببین دوست عزیز خیلی بعیده که مودمی که درست ازش نگهداری شده به همین راحتی خراب بشه قطعاتش
اگه نظر منو میخای اگه مدت زمان زیادی میگذره از خرید و استفاده مودم توسط خودت اون سرویس کن برای سرویس چند کار رو انجام بده
1 - رفع قلع مردگی مدار
2 - شستن برد مدار با اسپری ناهید خشک
3 - چک کردن خطوط مسی مدار با ذره بین ازنظر رفع قطعی خطوط مسی
به نظر من تو باید اول مودم رو با یه کابل lan نو و جدید تست کنی بعد اگه مشکلت برطرف نشد پایه های جکی که کابل lan مودمت به بهش وصل میشه و این جک رو برد مودمت لحیم شده رو قلع مردگیشو برطرف کنی و برد مدارتو با اسپری ناهید خشک و مسواک نمیز کنی انشاله مشکلت برطرف میشه

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
باسلام خدمت اساتيد محترم يه مودم وايرلس MINITAR مدلLAN Access point دارم وقتي روشن ميكنم كابل lan توسط كامپيوتر شناخته شناخته نميشه مودم مشكل داره :كارهاي انجام شده سرويس كامل -تعويض قطعه تو تصوير :هيت ملايم
50.jpg
با توجه به تجربه بنده این مشکل معمولا از نشتی خازن به وجود میاد شما اون قطعه ای رو که تعویض کردی دوباره سر جاش بزار و به خازن ها دقیق نگاه کن اگر هم چیز شک بر انگیزی ندیدی خازن ها رو عوض کن معمولا 70درصد خرابی مودم های adsl از خازنه ظرفیت خازنی که بیشتر خراب میشه رو العان حظور ذهن ندارم معمولا بین 5 تا 10تا خازن بیشتر نیست اول همونایی که سر مسیر هست رو عوض کن

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با توجه به تجربه بنده این مشکل معمولا از نشتی خازن به وجود میاد شما اون قطعه ای رو که تعویض کردی دوباره سر جاش بزار و به خازن ها دقیق نگاه کن اگر هم چیز شک بر انگیزی ندیدی خازن ها رو عوض کن معمولا 70درصد خرابی مودم های adsl از خازنه ظرفیت خازنی که بیشتر خراب میشه رو العان حظور ذهن ندارم معمولا بین 5 تا 10تا خازن بیشتر نیست اول همونایی که سر مسیر هست رو عوض کن

دوست من به نظرم یا خرابی کابله لن هستش یا قلع مردگی جک کابل لن رو برد مودم شما گفتید خازن ولی خازن باعث قطع و وصل در مدار میشه ولی مشکل ایشون
نشناختن کابل لن هستش دوست عزیز به سوال ایشون دقت نکردی در ضمن مودمش خوب کار میکنه قطع و وصل نمیشه که بگیم خازنش مشکل داره

بالا