آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی: جمع کردن یک سیستم مناسب مهندس عمران! (لطفا)

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و تشکر خالصانه به خاطر وقتی که برای پاسخگویی میذارید.

اولویت اصلی کاری من استفاده از نرم افزارهای مهندسی عمران، برنامه نویسی در حیطه مهندسی عمران و استفاده از نرم افزارهای محاسب باز هم برای مهندسی عمران مثلا اکسل! و در درجه دوم کاربری عمومی کامپیوتر(وبگردی، فوتوشاپ، آفیس و ...) هستش.
اهل بازی هم اصلاً نیستم.
در حال حاضر مانیتور، کیس و پاور Green 535w و یک هارد samsung SATA 250Gb/7200rpm/16m نو دارم که احتمال میدم دیگه نیازی به ارتقاء اینها نداشته باشم. البته صرفا جهت اطلاع عرض کردم و در صورتی که نیاز به تغییر هست از راهنمایی دریغ نفرمایید!
در حال حاضر سیستمم P4 با مادربرد ایسوس و سی پی یو اینتل 3000 2Mb cash LGA775 هستش که از سال 84 داره برام کار میکنه و تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم جز صداش! صدای فن هاش خیلی آزار دهنده ست بنابراین دوست دارم تا حد امکان سیستم جدیدم کم صدا باشه!

تا یک میلیون هم بودجه براش در نظر گرفتم ولی اگه کمی هم بالاتر باشه و در عوض تا چند سال از تغییر و ارتقاء و اینجور مسائل آسوده باشم موردی نیست.

خیلی خیلی ممنون از توجهتون و معذرت بابت اینکه یه کم طولانی شد. گفتم کامل بپرسم که راهنمایی بهتری بشه انشاالله
02.gif

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
برای جمع کردن یه سیستم خوب میتونی از سی پی یو های AMD استفاده کنی که نسبت به اینتل قیمت های پایین تری دارن
مادر بردهای Asus امکانات خوبی برای سی پی یو ای AMD داره و رم ها رو تا باس 2000 ساپرت میکنه
پاور هم 650 گرین یا گیگاترون ببند(قبل از خرید پاور تست کن که جواب میده یانه)
رم هم که میتونی کینگستون ببندی با باس 2000

اگر مشخصات بیشتر می خوای بگو تا برات بزارم

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست با صفا
سلام
تو این وضعیت بازار یک تومن خیلی کمه
علی کل حال شما با یک و سیصد ببیندید
پاور خوبی دارید
یک عدد هارد 60 گیگ SSD با قیمت 160تا 200 نیاز دارید
یک عدد سی پی یو AMD سری A8 نیاز داری با قیمت 350 تا 380 تومنAMD A8-3850 2.9GHz,
8 رم گیگ رم دو تا 4 گیگ با قدرت 1600 با مارک مرغوب هم چون کینگ مکس و ژل میخوای قیمت 150 تا 170
یک عدد مین Msi 790 با قیمت 280 تا 310 تومن نیاز داری (البته یه چند تا سری از گیگا هم خوبن که میدونم گیرت نمیاد و کمی گرونن )
گرافیک با مارک سافایر - ام اس ای- ایکس فیکس - سری HD Ati میخوای با مدل هایی هم چون 6670
شما تشریف ببرید بازار
ببینید تو این مایه ها چی گیرتون میاد
اعلام کنید تا کمکتون کنم
گول حرف مغازه دارها رو نخورید
چون ماست فروش نمیگه ماستم ترشه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
پیشنهاد دوست عزیزمون خوب هست CPU های F1 AMD خیلی عالی هستن به خاطر اینکه چیپ گرافیک را در خود دارن ولی پیشنهاد مادربرد MSI یکم غیر منطقی هست .چون MSI معمولا تو مادر برد ضعف داره(نظر من اینه شاید نظر بقیه دوستان این نباشه)
گرافیک هم که میخوای بخری با توجه به پیشنهاد های خود AMD عمل کن بهترین بازده رو داری.وقتی CPU رو میخری روش بهترین گرافیک هایی که توسط خود AMD تست شده هست.

برای کار با برنامه ای مثل اکسل یا کلا این کارای ساده فکر نمیکنم نیازی به هارد SSD باشه.اگر میخوای ویندوزی که روش میریزی با سرعت 30% بیشتر کار کنه از این هارد استفاده کن(اینم بستگی به خودت داره کا این سرعت رو نیاز داری یا نه)

رم 4 گیگ هم اکتفا میکنه ، برای کار با فتوشاپ و کاری که شما با فتوشاپ می خواین انجام بدید حد اکثر کیفیت 300 DPI هست و اندازه اون هم تا A1 هست که کلا ساید 50 % از رمتون رو بگیره

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
دوست با صفا
سلام
تو این وضعیت بازار یک تومن خیلی کمه
علی کل حال شما با یک و سیصد ببیندید
پاور خوبی دارید
یک عدد هارد 60 گیگ SSD با قیمت 160تا 200 نیاز دارید
یک عدد سی پی یو AMD سری A8 نیاز داری با قیمت 350 تا 380 تومنAMD A8-3850 2.9GHz,
8 رم گیگ رم دو تا 4 گیگ با قدرت 1600 با مارک مرغوب هم چون کینگ مکس و ژل میخوای قیمت 150 تا 170
یک عدد مین Msi 790 با قیمت 280 تا 310 تومن نیاز داری (البته یه چند تا سری از گیگا هم خوبن که میدونم گیرت نمیاد و کمی گرونن )
گرافیک با مارک سافایر - ام اس ای- ایکس فیکس - سری HD Ati میخوای با مدل هایی هم چون 6670
شما تشریف ببرید بازار
ببینید تو این مایه ها چی گیرتون میاد
اعلام کنید تا کمکتون کنم
گول حرف مغازه دارها رو نخورید
چون ماست فروش نمیگه ماستم ترشه
موفق باشید

پیشنهاد دوست عزیزمون خوب هست CPU های F1 AMD خیلی عالی هستن به خاطر اینکه چیپ گرافیک را در خود دارن ولی پیشنهاد مادربرد MSI یکم غیر منطقی هست .چون MSI معمولا تو مادر برد ضعف داره(نظر من اینه شاید نظر بقیه دوستان این نباشه)
گرافیک هم که میخوای بخری با توجه به پیشنهاد های خود AMD عمل کن بهترین بازده رو داری.وقتی CPU رو میخری روش بهترین گرافیک هایی که توسط خود AMD تست شده هست.

برای کار با برنامه ای مثل اکسل یا کلا این کارای ساده فکر نمیکنم نیازی به هارد SSD باشه.اگر میخوای ویندوزی که روش میریزی با سرعت 30% بیشتر کار کنه از این هارد استفاده کن(اینم بستگی به خودت داره کا این سرعت رو نیاز داری یا نه)

رم 4 گیگ هم اکتفا میکنه ، برای کار با فتوشاپ و کاری که شما با فتوشاپ می خواین انجام بدید حد اکثر کیفیت 300 DPI هست و اندازه اون هم تا A1 هست که کلا ساید 50 % از رمتون رو بگیره

سلام خدمت دوستان.
میگم آقا باسم فکر کنم متوجه حرف دوست ما نشدیا. این بنده خدا جزو دست سیستم‌های خانگی حساب می‌شه با این توقع‌ای که از کامپیوتر داره. Home/ Office

البته این رو عرض کنم که اگر از سری Fm1 خریداری کنید خوب خیلی‌ جلو تر و به روز تر هستید اما اگر کلا تو این خط‌ها نیستید یک پله بیاید پائین تر و از +Am3 استفاده کنید که حتی با اور کلاک هم جواب خوبی‌ می‌شه ازشون گرفت.

در مورد SSD هم البته جسارت نمیکنم ولی‌ با بودجه ایشون نیاز نیست که الان خرج بکنند و به دردش نمی‌خوره فعلا SSD، اون رو بعدا میتونه تهیه کنه.

در مورد مادربرد هم به نظر من Msi جالب نیستن و کلا برند Msi بعضی‌ از مدل هاش تو بازار گٔل می‌کنه که اونا هم مشخص هستند. مادربرد فقط ایسوس و بعد گیگا.

در مورد این کارت گرافیک ۶۷۷۰ سافایر با شما هم عقیده هستم و خوبه، هم رو ایسوز جواب میده هم گیگا، اما اگر مین ایسوز باشه ۶۷۷۰ ایسوس هم خوبه

. ببخشید اگر جسارت کردما:29000000:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
مهندس عمران که اتوکد و فتوشاپ نیازشه
بنده برخی از مادبردهای ام اس ای رو تایید میکنم ک واین 790 سری بلک یک چیزه دیگست ولی اورکلاک خوبی رو قبول میکنه ولی تو کیفیت به گیگا نمیرسه
متاسفانه گیگابایت تو زمینه گرافیک خیلی ضعیفه و رده بندی گرافیک رو هم عرض کردم - اول سافایر - بعد ام اس ای - بعد ایکس فیکس
دلیل نمیشه مادربرد ایسوز و گیگا چون درجه یک هستن گرافیک هاشون خوب در بیاد
برای سی پی یو هم میتونه از سری بلک FX AM3 استفاده بکنه
دوستان هم نظرهای خوبی دادن
ممنون

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با عرض پوزش از پشتیبان اصلا طرف msi نرو که هم منو و هم مشتری رو کلافه کرده گرافیک 210 ام اس ای به تمام معنا اشغال هست همشون بر گشتی داشته

شما برای سی پی یو
CPU Intel Pentium® Processor G640 - 3 GHz, 3M قیمت 210000
مادربرد ایسوس H61 قیمت 210000

هارد 500 گیگ 200000

کرافیک هم می تونید
Graphic Card Sapphire 6670 1GB DDR5 از برند سافایر با قیمت 260000

یا Graphic Card XFX Geforce 630 1.0 GB DDR3 با قیمت 220000
رم 2 عدد 4 گیگ 160000
یک دی وی دی رایتر 65000
و پاورتون هم خوب هست

جمعا شد 1070000 هزار تومان

مادربرد فقط ایسوس انتخاب کنید و سمت برند دیگه تو بازار ایران نرید این مادربرد سوکت 1155 هست و چندین سال کار شما رو راه می ندازه

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
با سلام.
ممنونم از توجه همه اساتید عزیز. به خاطر کوتاه شدن پاسخ دیگه از نقل قول استفاده نمی کنم ! ولی نظر تمام اساتید رو خوندم و اصل قضیه دستم اومد!
یه کم توضیح اضافه و چندتا سوال از دوستان :
اگه اساتید محترم با نرم افزارهای عمرانی آشنایی داشته باشن بهتر از من میدونن این رو که برنامه هایی مثل Etabs و یا Sap یا مثلا Revit Structure برای مدلسازی اسکلت محاسبات زمانبری رو انجام میدن بنابراین سیستم به لحاظ قدرت محاسباتی نباید کم بیاره. من خودم پروژه هایی بوده که انجام دادم و هنگام مدلسازی با etabs نرم افزار انواع اقسام ارورها رو داده و یا حتی سیستم هنگ کرده! من در سیستمهای قبلی اصلا تجربه کار با سی پی یوهای amd رو نداشتم و همیشه از intel استفاده کردم و به intel ارتقا دادم همینطور هست مادربرد msi برام. ولی بین مادربرد ایسوس و گیگا صددرصد طرفدار ایسوس هستم و واقعا ازش راضیم --نسبت به گیگا--
در مورد گرافیک هم باز باید عرض کنم نرم افزارهایی مثل اتوکد و یا X Steel و همچنین Autodesk Simulate اساس کارشون شبیه سازی سه بعدی ست بنابراین فکر کنم بالاخره مضاف بر عملکرد سی پی یو و رم ، کارت گرافیک هم نقش داشته باشه احتمالا !
بنابراین لطف کنید این موارد رو در نظر بگیرید و راهنمایی بفرمایید.
در مورد هارد ssd هم تو این بازار آشفته شاید به لحاظ هزینه کردن فعلا لزومی نداشته باشه (واقعا نمی دونم ؟!) ولی با کمال احترام برای پشتیبان عزیز موافقم با imMohsen
در مورد دسترسی به بازار هم باید عرض کنم که چون تهران نیستم دسترسی به تنوع قطعات و قیمت ندارم. تو شهرستان مشاوره دادن خیلی معنایی نداره میگن بیا همین رو ببر خیلی هم خوبه! چون معمولا حرفه ای نیستن و فقط تجربی کار میکنن . به همین دلیل اینجا مطرح کردم و وقت سروران خودم رو هم گرفتم که نتیجه خوبی در جمع کردن قطعات بگیرم -- میدونید که مهندس عمران حساب و کتاب تو ذاتشه !: حداکثر بازده با حداقل هزینه:32000000:-- شما منو از راهنمایی خودتون محروم نکنید نهایت برای خرید قطعه در صورت نبود شهرستان میام تهران!

فقط در مورد سی پی یو : یه ترسی در استفاده از AMD دارم! همه معتقدن که اینتل بهتره! مصرف کم تر، حرارت کمتر، عمر طولانی تر و بازده بیشتر ! البته من واقعا نمی دونم ولی نتیجه جستجو چه در اینترنت و چه در بازار اینو نشون میده. شما نظرتون چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imMohsen

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
با عرض پوزش از پشتیبان اصلا طرف msi نرو که هم منو و هم مشتری رو کلافه کرده گرافیک 210 ام اس ای به تمام معنا اشغال هست همشون بر گشتی داشته

شما برای سی پی یو
CPU Intel Pentium® Processor G640 - 3 GHz, 3M قیمت 210000
مادربرد ایسوس H61 قیمت 210000

هارد 500 گیگ 200000

کرافیک هم می تونید
Graphic Card Sapphire 6670 1GB DDR5 از برند سافایر با قیمت 260000

یا Graphic Card XFX Geforce 630 1.0 GB DDR3 با قیمت 220000
رم 2 عدد 4 گیگ 160000
یک دی وی دی رایتر 65000
و پاورتون هم خوب هست

جمعا شد 1070000 هزار تومان

مادربرد فقط ایسوس انتخاب کنید و سمت برند دیگه تو بازار ایران نرید این مادربرد سوکت 1155 هست و چندین سال کار شما رو راه می ندازه

با تشکر از شما
من قیمت قطعات رو از ........... نگاه می کنم. قیمتهای شما پایین تر و امیدوار کننده ترند:approve: نظرتون در مورد قیمتهای خودتون و این سایت؟ لطفا...

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
دوست عزیز سی پی یو های AMD از نظر گرما ممکنه یکم بالاتر باشند اما خیلی از اینتل از لحاظ قیمت ارزونه هم بازدهی بیشتری نسبت به اینتل داره

بنده 4 سال هست که سیستم با سی پی یو AMD دارم سی پی یو هنوز آخ نگفته

به این لیست یه نگاه بنداز میزان بازدهی بعد از اورکلاک سی پی یو ها هست
اینجا

بالا