آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک و مشاوره در جهت مونتاژ فلزیاب

hamedkaramia

کاربر
2009-08-08
18
92
با سلام و خسته نباشید به همه ی عزیزانی که شروع به ساختن دستگاه های فلزیاب کرده اند.امیدوارم در این مسیر پر پیچ و خم و پر هزینه موفق باشید. بنده دانشجوی سال آخر الکترونیک هستم و تجربه ای نزدیک به ده سال در مورد ساخت فلزیاب رو دارم و هدف از ایجاد این پست هم راهنمایی به همه ی مبتدیانی که اقدام به ساخت دستگاه کرده اند است.از همه ی اساتید عزیز هم امیدوارم با انتقاد و پیشنهاد مفید خودشون در جهت بهبود هر چه بهتر پست مارا یاری کنند.با تشکر.
نگرشی بر فلزیابهای دست ساز پالسی(1)
سلام دوستان دراین مبحث قصد ان دارم که در مورد فلزیابهای دست ساز پالسی مطالبی را به عرض شما برسانم همه مطالبی که در این پست عرض میکنم تجربیات خودم میباشد و من تا چیزی را تجربه نکنم باور نمیکنم چون اگر باور میکردم باید باور میکردم که فلزیابهای شرکت okmدر حدود25متر عمق میزند به هر حال.....

دوستان در کشور عزیز ما ایران تعدادی هستند که اقدام به ساخت فلزیاب دست ساز پالسی می نمایند که چند تا از اینها سایت و وبلاگ دارند مانند اقایان صفایی-کاظمی-جلیلی و.... که ما به نام افراد کاری نداریم خدا همه شان را موفق کنه. مساله ای که مهم است این است که شاید از خود میپرسید که آیا این فلزیابهای دست ساز که اصلا ظاهری خوب ندارند و به اسباب بازی شبیه هستند درست میتوانند عمق زنی کنند یا نه؟ من خودم با چند تا از این دست سازها کار کردم و کارشان را دیده ام خدمتتان عرض کنم که بعضی از این دست سازها بهتراز سیستم های خوشگل خارجی هستند من اینو به تجربه میگم. دوستی میخواست یکی از این فلزیابها را بگیرد به من مراجعه کرد و من راهنمایی اش کردم و بهش متذکر شدم که حتما با تست زیر خاک بگیرد اونم رفت و آورد برای تست به چند جا رفتیم جایی بود که دوستان قبلا یه چیز30* 30 را در انجا گذاشته بودند من براساس تجربیات خود فکر میکردم که حداکثر در یک متر میتواند آن را آشکار کند ولی آن فلزیاب آن را در190سانتیمتر زد که یک عمق خیلی عالی محسوب میشود تازه تفکیک خیلی خوبی هم داشت در 10مورد هم که در هوا تست زدیم حتی یک مورد هم طلا را اشتباه نزد. دوستان به هیاهوی فلزیابهای خارجی توجه نکنید آنها فقط به دنبال جیب خود هستند.

فلزیابهای دست سازحساسیت یکسانی به فلزات مختلف ندارند یعنی اینکه اگر فلزیابی مثلا یک استیل30*30 را در 2متر بگیرد نمیتواند یک فلز آهنی را در همان متر سنس کند این فلزیابها بیشترین حساسیت را به استیل دارند بعد مس بعد طلا در تمامی فلزیابهای ساخته شده چیزی به نام طلا یاب نداریم همه اینها تبلغات است اگر کسی هم مدعی شد دست سازی ساخته که 8متر را میزند یا فقط طلا را بدان که دروغ گفته است بیش از 5یا6متر یک فلزیابpiنمیتواند بگیرد حتی اگر زیر خاک یک تانک جنگی باشد ویا با پروب2*2بزند ! خواستی فلزیاب بخرید هیچ وقت نپرسید این فلزیاب چقدر میزند گفتن عمق فلزیاب بدون اشاره به حجم فلز سوالی است که آماتورها میپرسند سوال حرفه ای اینگونه است که این فلزیاب مثلا35*35 را در چه عمقی میزند یا 20*20 را در چه عمقی میزند حتما این مد نظرتان باشد. هر فلزیابی ایراد و اشکالات خاص خودش را دارد چه صوتی ها و چه تصویری ها ایراد و اشکال فلزیابهای دست ساز این است که همه چیز را میزنند چه آهن باشه چه باارزش البته کسانی هستند که ادعا میکنند که سیستمی ساخته اند که اگر انرا روی goldیا همان طلا بزارید دیگر هیچ غیر طلا را نخواهد زد من که ندیده ام شاید باشد و ایراد دوم این است که فلزات ریزسطحی خیلی اذیت میکنند حالا فرض کنید جایی را میزنید در این مکان فلزی در 2متری است اگر تکه آهنی در30سانتی متر باشد مثل درب نوشابه فلزیاب آن درب نوشابه را خواهد زد راه پیشگری از این خطا پاکسازی است یعنی اگر فلزیابتان یک جا را زد بهتر است 30یا40سانتی متر آن جا را بکنید و دوباره بزنید اگر دوباره زد بدانید که حتما در زیر خاک جسمی نهفته است البته منظور من نوع پیشرفته دست ساز ها هستند چون قدیمی ها ذرات را هم میزدند که کار با اینگونه فلزیابها خیلی سخت است ولی به هر حال دست سازها خیلی بهتر از سایر فلزیابهای خارجی هستند. در مورد قیمت این فلزیابها خدمت شما عرض کنم که از 500هزارتومان شروع میشود وتا 10میلیون هم وجود دارند که قیمتش بستگی به مدارو ای سی های بکار رفته و انصاف فروشنده دارد اگر خواستی دست ساز بخرید یه مشاوره با من بکنید در ایمیلی که میزنید نام وسیله نام فروشنده و قیمتی که به شما گفته را برام بفرستید که بگم بخرید یا نه من نظر خودم را خواهم گفت تصمیم گیری باشما موفق باشید.!
:busted_red:

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوست عزیز شما گفتین که ده سال تو کار ساخت فلزیاب هستین شاید شما بتونید مشکله منا حل کنید.من فلزیاب دلتا پالس 2 را ساختم عمق زنیش تو هوا بد نیست یه النگو طلا را در فاصله 55 سانتی میزنه اما مشکلی که من دارم این هست که فلزیابم ناپایداره وقتی نزدیک زمینش میکنم بیخودی بوق میزنه البته من تو زمین خیس امتحان کردم که شاید دلیلش همین زمین خیس باشه.مشکل دومم این هست که فلزیابم به اجسامی مثله کوزه سفالی حساسیت نشون میده بنظره شما برا این حله این مشکل باید چیکار کنم .منون میشم جوابه سوالما بدید .

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
با سلام و خسته نباشید به همه ی عزیزانی که شروع به ساختن دستگاه های فلزیاب کرده اند.امیدوارم در این مسیر پر پیچ و خم و پر هزینه موفق باشید. بنده دانشجوی سال آخر الکترونیک هستم و تجربه ای نزدیک به ده سال در مورد ساخت فلزیاب رو دارم و هدف از ایجاد این پست هم راهنمایی به همه ی مبتدیانی که اقدام به ساخت دستگاه کرده اند است.از همه ی اساتید عزیز هم امیدوارم با انتقاد و پیشنهاد مفید خودشون در جهت بهبود هر چه بهتر پست مارا یاری کنند.با تشکر.
نگرشی بر فلزیابهای دست ساز پالسی(1)
سلام دوستان دراین مبحث قصد ان دارم که در مورد فلزیابهای دست ساز پالسی مطالبی را به عرض شما برسانم همه مطالبی که در این پست عرض میکنم تجربیات خودم میباشد و من تا چیزی را تجربه نکنم باور نمیکنم چون اگر باور میکردم باید باور میکردم که فلزیابهای شرکت okmدر حدود25متر عمق میزند به هر حال.....

دوستان در کشور عزیز ما ایران تعدادی هستند که اقدام به ساخت فلزیاب دست ساز پالسی می نمایند که چند تا از اینها سایت و وبلاگ دارند مانند اقایان صفایی-کاظمی-جلیلی و.... که ما به نام افراد کاری نداریم خدا همه شان را موفق کنه. مساله ای که مهم است این است که شاید از خود میپرسید که آیا این فلزیابهای دست ساز که اصلا ظاهری خوب ندارند و به اسباب بازی شبیه هستند درست میتوانند عمق زنی کنند یا نه؟ من خودم با چند تا از این دست سازها کار کردم و کارشان را دیده ام خدمتتان عرض کنم که بعضی از این دست سازها بهتراز سیستم های خوشگل خارجی هستند من اینو به تجربه میگم. دوستی میخواست یکی از این فلزیابها را بگیرد به من مراجعه کرد و من راهنمایی اش کردم و بهش متذکر شدم که حتما با تست زیر خاک بگیرد اونم رفت و آورد برای تست به چند جا رفتیم جایی بود که دوستان قبلا یه چیز30* 30 را در انجا گذاشته بودند من براساس تجربیات خود فکر میکردم که حداکثر در یک متر میتواند آن را آشکار کند ولی آن فلزیاب آن را در190سانتیمتر زد که یک عمق خیلی عالی محسوب میشود تازه تفکیک خیلی خوبی هم داشت در 10مورد هم که در هوا تست زدیم حتی یک مورد هم طلا را اشتباه نزد. دوستان به هیاهوی فلزیابهای خارجی توجه نکنید آنها فقط به دنبال جیب خود هستند.

فلزیابهای دست سازحساسیت یکسانی به فلزات مختلف ندارند یعنی اینکه اگر فلزیابی مثلا یک استیل30*30 را در 2متر بگیرد نمیتواند یک فلز آهنی را در همان متر سنس کند این فلزیابها بیشترین حساسیت را به استیل دارند بعد مس بعد طلا در تمامی فلزیابهای ساخته شده چیزی به نام طلا یاب نداریم همه اینها تبلغات است اگر کسی هم مدعی شد دست سازی ساخته که 8متر را میزند یا فقط طلا را بدان که دروغ گفته است بیش از 5یا6متر یک فلزیابpiنمیتواند بگیرد حتی اگر زیر خاک یک تانک جنگی باشد ویا با پروب2*2بزند ! خواستی فلزیاب بخرید هیچ وقت نپرسید این فلزیاب چقدر میزند گفتن عمق فلزیاب بدون اشاره به حجم فلز سوالی است که آماتورها میپرسند سوال حرفه ای اینگونه است که این فلزیاب مثلا35*35 را در چه عمقی میزند یا 20*20 را در چه عمقی میزند حتما این مد نظرتان باشد. هر فلزیابی ایراد و اشکالات خاص خودش را دارد چه صوتی ها و چه تصویری ها ایراد و اشکال فلزیابهای دست ساز این است که همه چیز را میزنند چه آهن باشه چه باارزش البته کسانی هستند که ادعا میکنند که سیستمی ساخته اند که اگر انرا روی goldیا همان طلا بزارید دیگر هیچ غیر طلا را نخواهد زد من که ندیده ام شاید باشد و ایراد دوم این است که فلزات ریزسطحی خیلی اذیت میکنند حالا فرض کنید جایی را میزنید در این مکان فلزی در 2متری است اگر تکه آهنی در30سانتی متر باشد مثل درب نوشابه فلزیاب آن درب نوشابه را خواهد زد راه پیشگری از این خطا پاکسازی است یعنی اگر فلزیابتان یک جا را زد بهتر است 30یا40سانتی متر آن جا را بکنید و دوباره بزنید اگر دوباره زد بدانید که حتما در زیر خاک جسمی نهفته است البته منظور من نوع پیشرفته دست ساز ها هستند چون قدیمی ها ذرات را هم میزدند که کار با اینگونه فلزیابها خیلی سخت است ولی به هر حال دست سازها خیلی بهتر از سایر فلزیابهای خارجی هستند.در مورد قیمت این فلزیابها خدمت شما عرض کنم که از 500هزارتومان شروع میشود وتا 10میلیون هم وجود دارند که قیمتش بستگی به مدارو ای سی های بکار رفته و انصاف فروشنده دارد اگر خواستی دست ساز بخرید یه مشاوره با من بکنید در ایمیلی که میزنید نام وسیله نام فروشنده و قیمتی که به شما گفته را برام بفرستید که بگم بخرید یا نه من نظر خودم را خواهم گفت تصمیم گیری باشما موفق باشید.!
:busted_red:

سلام دوستان :busted_red:
اولا این نوشته ها را ایشون از وبلاگی بنام ناگفته های فلزیاب برداشت کردن و عینن اوردن تو انجمن
که با اجازه مدران ارجمند این انجمن این هم ادرس وبلاگ http://felezyad.persianblog.ir/ که دوستان میتونن برن و عین این نوشته ها را ببینن
دوما دوستان مواظب اقایانی که ایشون از شون بنام سازنده فلزیاب معرفی کرد باشین . که کلاهبردارترین کسانی هستن که من تو ایران در زمینه فلزیاب میشناسم
در این مورد هم میتونین به انجمن (انجمن تخصصی فلزیاب ایرانپالس )
مراجعه کنید ودر پست بنام تاسف ببینین خودتون که سر چند نفر را کلاه گذاشتن ویا در پست بنام کلاهبرداران فلزیاب

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود بر عزیزان
کسی از اساتید میتونه یه مدار برام بذاره اینجا که بتونم یک فلزیاب با برد سه چهار پنج شیش متر بسازم ؟؟؟ آیا شدنیه ؟

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
عرفان 5 یا 6متر یا برو بالاتر چه خبره داداش والا تا اونجایی که من میدونم چنین فلزیابی که تو دست عامه مردم نباشه نیست حتی شرکتی هاش/اینطور دستگاه ها را یا بعضی از شرکت ها مثله شرکت نفت دارن اونم چند منظورس نه فقط فلزیاب و میراث فرهنگی اونم خوده میراث به شرکت هایه نظامی با قطعات نظامی سفارش ساخت میده.مدارهایه تونت هم جون به جونشون کنی و خیلی پیچیده باشن چیزی حدود چهار متر را میزنن اونم بدون تفکیک و ددسرهایه خاصه خودش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: a.t.r.z

salam1234

کاربر
2009-06-21
2
0
salam dost azizz 1 soal darm in dastgha ro lock kardam alan ramzi ki dadam yadam niest metonam kare konam treasure xr18000

بالا