آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نکاتی مهم در تعمیر تغذیه سینما خانگی کنون مدلهای s2200وs2300و...

رشيدی

Banned
2012-05-31
593
4,547
مشهد
سلام دوستان من مشکلاتی که در تغذیه این مدل دارد را توضیح می دهم امید وارم که بدردتان بخورد درتغذیه معمولا کل ولتاز میخوابد ودوعلت اساسی دارد آی سی که درپشت برد اشت به شمارiu1=ob2269cpکه خرابی کم دارد ودیودهای خروجی ولتاز مخصوصادیودی که ولتاز منفی34v- رامیسازد (دیود9)که اگر تعویض شود مشاهده میکنید که داغ میکند وبعد از چند دقیقه وگاهی فوری می سوزد که معمولا به نظر میرسد ایراد از مین برد است ولی اینطور نیست دلیل سوختن کم آمپر بودن دیود می باشدکه من از دیود 9a استفاده کردم وساعتها روشن بود ومشکلی نداشت ولی برای اینکه هیچ مشکل در تغذیه پیش نیاید ومشتری بر نگردد از دیود 20a استفاده شود دیگر مشکلی پیش نمی آید در ضمن دیود ولتاز مثبت 34v(دیود10)را نیز از همین نوع استفاده کنید دوستان من نماینگی خدمات را دارم اگر مشکل دیگری دارند درسایت عنوان کنند تا رفع گردد موفق باشید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
[h=2][/h][h=2][/h][h=2][/h]
سلام دوستان من مشکلاتی که در تغذیه این مدل دارد را توضیح می دهم امید وارم که بدرتان بخورد درتغذیه معمولا کل ولتاز میخوابد ودوعلت اساسی دارد آی سی که درپشت برد اشت به شمارiu1=ob2269cpکه خرابی کم دارد ودیودهای خروجی ولتاز مخصوصادیودی که ولتاز منفی34v- رامیسازد (دیود9)که اگر تعویض شود مشاهده میکنید که داغ میکند وبعد از چند دقیقه وگاهی فوری می سوزد که معمولا به نظر میرسد ایراد از مین برد است ولی اینطور نیست دلیل سوختن کم آمپر بودن دیود می باشدکه من از دیود 9a استفاده کردم وساعتها روشن بود ومشکلی نداشت ولی برای اینکه هیچ مشکل در تغذیه پیش نیاید ومشتری بر نگردد از دیود 20a استفاده شود دیگر مشکلی پیش نمی آید در ضمن دیود ولتاز مثبت 34vرا نیز از همین نوع استفاده کنید دوستان من نماینگی خدمات را دارم اگر مشکل دیگری دارند درسایت عنوان کنند تا رفع گردد موفق باشید​

استاد عزیز
سلام
ضمن تشکر از تجربه فوق ضمنا فرمودید نمایندگی راک دارید و لذا بابت رفع مشکل یکی از دوستان منتظر نقشه اسپیکر راک شدیم ولی پاسخی ارسال نفرمودید
سپاس

رشيدی

Banned
2012-05-31
593
4,547
مشهد
سلام استاد گرامی منتظر مدل بودم که جواب ندادند وبا دقت در تصاویر متوجه شدم که این دستگاه راکrak نیست بلکه روکroak میباشد

آخرین ویرایش:
بالا