آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فن لپتاپ سونی از ابتدا بدون داغ کردن با حداکثر سرعت کار میکنه!!

sajjy

کاربر
2013-02-03
8
9
با سلام خدمت اساتید محترم .....​
smile.gif

لپتاپم مدل F126 سونی هست. بدون اینکه متوجه بشم یه شب تا صبح سیستمم روشن بوده صبح که متوجه میشم میبینم فن سیستم با حد اکثر سرعت داره کار میکنه مانیتور هم مشکی هست و کلا سیستم هنگ بود .ناچار دکمه پاور چند لحظه فشار دادم تا Force Shutdown بشه. از اون موقع سیستم که روشن میکنم فنش بدون اینکه CPU داغ کنه از همون موقع بالا اومدن سیستم با حداکثر دور ممکن داره کار میکنه(دمای سی پی یو 45 هست و باد فن خنکه! چند لحظه بعد اینکه سیستم بالا میاد فن با حد اکثر سرعت کار میکنه)
تو قسمت تنظیمات بایوس موقه استارت آپ چیزی واسه فن نداره! بایوس قدیمی رو سیستم نصب کردم بعد دوباره جدیدترین ورژن بایوس از تو ویندوز نصب کردم ویندوز رو هم دوباره از رو سی دی ریکاوری لپتاپ دوباره نصب کردم در هیچ حالتی درست نشد.
بردم واسه تعمیر میگه باید بایوست پروگرم بشه و باید سیستم باز بشه و کلی هزینه !!
خواستم بدونم میشه بدون باز کردن لپتاپ مشکل رو حل کرد یا از یه طریقی مثلا Frash install کرد ؟؟؟​

آخرین ویرایش:

sajjy

کاربر
2013-02-03
8
9
دوستان اگه فکر میکنید مشکل از بایوسه فایل بایوس مطمئن واسه این مدل بزارید
vpc F126 fm
من خودم آخرین ورژن بایوس رو نصب کردم .همچنین فایل rom رو هم از تو فایل آپدیت بایوس استخراج کردم (با برنامه AMI Utilities ) و با همین برنامه زدم بایوسم Flash بشه و دوباره ژروگرم بشه از تو ویندوز درست نشد که نشد ..... کمک بفرمایید چیکار منم...........:icon26::icon26:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز سوال شما چه ربطی به قسمت نرم افزارهای تعمیراتی داره؟
حقشه تاپیک رو ببندم؟

مدیر بخش لطفا تاپیک را به بخش مربوطه منتقل نمایید.
با تشکر

sajjy

کاربر
2013-02-03
8
9
من این سوال رو با توجه به سوالات دیگه ای که اینجا مطرح شده تو این قسمت زدم. شما بفرمایید کجا باید مطرح میکدم؟!:narahan:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اگر سوال دیگر هم با این عنوان در این بخش مطرح شده مدیر بخش باید تذکر میدادند. چون اینجا بخش مربوط به نرم افزارهای کمک تعمیراتی هست.

ما اصلا بخش ویژه لپ تاپ داریم ولی کاربران معمولی نمیتونن استفاده کنند باید کاربر ویژه باشید. این هم لینک بخش مورد نظر:

سونی | sony

بالا