آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

گیر کردن در هنگام بوت مادربورد گیگا مدل GA-G41M-combo_F3-REV1.3

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
با سلام و خسته نباشید
1 مادربورد گیگا مدل GA-G41M به دستم رسیده که هنگام بوت شدن گیر میکنه
وقتی دکمه روشن رو میزنیم صدای بوق مرحله Post هم میاد ولی باز تو همون مرحله اول گیر میکنه و وقتی هم کلید DEL رو میزنیم تو قسمت تنظیمات بایوس هم نمیره و گیر میکنه
کارهای انجام شده
(البته بدون هارد و دی وی دی رام و خارج ار کیس انجام شده)
1-تعویض رم و امتحان با رم سالم
2- تعویض سی پی یو و تست با سی پی یو سالم
3-مادر بورد با گرافیک ONBOARD می باشد هم با کارت گرافیک و هم Onboard همان مشکل را داریم
4-پروگرام کردن بایوس با بایوس یک مادربورد سالم(مادربوردهای فوق دارای 2 تا بایوس می باشند)-پروگرام توسط TNM5000
5- شستوشوی کامل بورد و تمیز کاری
6-هیت نرم روی بورد
7-عدم بادکردگی خازن ها
8- خارج کردن باطری
9-انجام CLR-Coms

ولی باز همان مشکل پا برجاست

کد دیباگر هم 26 می باشد

مدیر محترم بخش لطفا راهنمایی فرمائید
با تشکر فراوان از شما

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
این مشگل در اکثر مواقع از خازن هست ولی چون می گید خازن باد نکرده پس باید مشگل از جای دیگه باشه

با نظر علی اقا موافق هستم مشگل از n.b باشه شما مقداری خمیر سیلیکون به بغل نورس بریز با سشوار صنعتی روی پل بگیر و و قتی دیدید دود بلند شد دما رو کم و سپس بذارید نورس خنک بشه و سپس امتحان و نتیجه رو بگید

یا حق

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.دوست عزیز اولین کار اینه که روشنش کنی و بزار چند دقیقه کار کنه بعدs.b و n.b و سایر آی سی های از i/o گرفته تا sound ic رو دست بزار ببین داغ یا زیاد گرم نمیکنن؟بدون شک یکی از این قطعات که اسم بردم خرابه که باعث هنگ میشه!ی مورد اینجوری داشتم که با خارج کردن ic sound درست نشد!با تعویض چیپ lan درست شد!دمای چیپ هم نرمال بود.بهترین کار اینه که از مدار خارجشون کنی.اگه نشد بعد برو سراغ s.b و n.b

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
با تشکر از دوستان و مدیر بخش
همون لحظه اول کیبورد کار میکنه
ولی بعدش نه دیگه کار نمیکنه
در ضمن موس رو هم وصل مینم به Usb چراغ موس هم روشنه یعنی برق رو داریم ولی موقع تست هم بدون کیبورد و موس و هم با هر دو تست کردم نتیجه یکی بود و گیر میکنه

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
راستی من هم یه مورد داشتم تقریبا به این صورت که یک فیوز که پشت ps2 البته دقیقا پشت com1 بود رو به سختی تعویض کردم و سیستم درست شد

البته علی علی دادی هم به نکته زیبایی اشاره کرد بعضی اوقات حتی از lan ]م میتونه باشه

بالا