آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اصل يا قلابي بودن عتيقه

i.a.s

کاربر
2008-10-12
64
53
سلام از استادان عزيز لطفا كمكم كنيد آيا اين جنس اصل هستش يا بدل؟

آخرین ویرایش:

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
salam doostan
in jalie 100% dalilam dare ke nemitoonam anvan konam

دوست عزیز اینکه فرمودید" نمیتونم دلیلشو عنوان کنم "، یعنی چی اونوقت ؟
خوب اگه نمیتونید عنوان کنید چرا زحمت زدن پستو بخودتون دادید ؟
دوست عزیز زکات دانش آموزش به دیگران است ...
موفق باشید.
یا حق.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IIII

camery

کاربر
2008-10-07
31
42
سلام به همه عزیزان. من که نمیتونم عکسو ببینم! ولی تو یکی از پستها نوشتم که چطوری میشه تقلبی روتشخیص داد البته برا کوزه بود.تجربه هم که خیلی مهمه. در مورد اجناس فلزی و مخصوصآ طلا و آلیاژ های آن دو چیز رو باید تشخیص داد.1-درصد طلا و 2- قدمت طلا که قدیمیه یا مال چند ماه یا چند روزه!!اولی رو میگم دومی رو هم شاید گفتم.1-برا این کار از وزن مخصوص طلا و عناصر همراه آن یا همون چگالی استفاده میشه.یعنی مثل ارشمیدوس جنس رو داخل میزان معلومی آب وارد میکنی ومقدار آب ریخته شده به بیرون رو اندازه میگیری(بر حست میلی لیتر).چگالی طلا و نقره و مس و سایر عناصر که معلومه!(گرم بر سانتی متر مکعب که سانتی متر مکعب همون میلی لیتره). حالا چگالی معلوم و میزان آب جابجا شده توسط جنس معلوم و جرم عنصر مجهوله.از فرمول چگالی مقدار جرم به دست میاد(بر حسب گرم).فرمول چگالی=جرم/حجم.آلیاژ های طلا با نسبت ثابتی از عناصر همراه است که اونارو پیدا و براتون همینجا مینویسم.به امید موفقیت همه! تشکر هم بکنین بد نیست ها!!!!!!!!!!!

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز واسه تشخیص طلا دو راه رو من میدونم.اولی استفاده از سنگ محکه.که این سنگ رو معمولا طلا سازها دارن.دومی با استفاده از صداست که اگه سکه طلا رو رو یه سنگ بندازی صدایی که تولید میکنه فرکانسش بالاتر از فلزات دیگه.من با هردوروش کار کردم و هردوتا کاملا جواب میدن

camery

کاربر
2008-10-07
31
42
اگه طلا خالص باشه که اینا درسته ولی اگه آلیاژی باشه مثلآ 40 درصد مس داشته باشه اختلاف فرکانسشرو با فرکانس طلای خالص نمیشه تشخیص داد چون اختلاف در حد دهم هرتز خواهد بود! سنگ محک هم که طلا فروشها دارن و به هیچ وجه اطلاعاتی راجع بهش به کسی نمیدن برا طلای خالص یا طلایی که درصد طلاش کم باشه (زیر 30%) کاربرد داره و مقادیر کم عناصر همراه طلا رو نمیتونه تشخیص بدن اگه هم میگن ما طلای 17 یا 18 عیار رو تشخیص میدیم با توجه به رنگ طلاست نه با سنگ محک یا ری.
طلای خالص به رنگ زرد درخشان هست. اگه بخواین طلای خالص رو امتحان کنین چند قطره اسید سولفوریک یا اسید نیتریک غلیظ رو روش بریزین اگه حباب هایی که گاز هیدروژن است رو مشاهده نکردین طلا خالصه!

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز روش استفاده از سنگ محک هم همینطوره.ابتدا مثلا سکه رو روی سنگ میمالن.بعد سنگ رنگش تغییر میکنه(یه مقدار از براده طلا روی سنگ میمونه)بعد روی محل مورد نظر اسید میریرن.اگه اون براده ها از بین ببره معلوم میشه که تقلبیه ولی اگه زردی بمونه طلا هست

بالا