آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد HDD بد فرمت شده و سیستم اون رو نمیشناسه! چیکارش کنم؟!

mm65mm

کاربر
2013-02-02
2
1
Teh
سلام خدمت همه سروران و دوستان عزیز و محترم.

دوستان من روی سیستمم دو تا درایور سالید یا همون SSD دارم که برای نصب ویندوز و نرم افزار ازشون استفاده میکنم و یه هارد مکانیکی HDD دارم برا آرشیو فایل هام...

چند وقت پیش یکی از SSD ها مشکل Aligne داشت که من بعد از جستجو در فروم Corsair به این نتیجه رسیدم که با Live CD نرم افزار Parted Majic 2013 درایو سالید رو فرمت کنم.این کار رو انجام دادم و مشکل SSD برطرف شد...

از اونجایی که HDD خیلی سر و سدا میکرد(فکر کنم بخاطر لنزش بود چون 7200 دور سیگیت باراکودا هستش و دوربالاها اکثرا صدای هد زیاد دارن) در هر صورت چون دیدم این نرم افزار خوبیه با همون هم HDD رو فرمت کردم که موقع فرمت پیغام داد که این کار ریسک داره و 104 دقیقه هم طول میکشه.من گذاشتم فرمت کنه ولی بعد 3 ساعت هم همچنان رو 104 دقیقه مونده بود! این شد که سیستم رو ریستارت کردم و Live CD برنامه رو درآوردم و سیستم در محیط ویندوز بالا اومد ولی خیلی بد بالا اومد!

و در همین موقع دیدم که HDD رو نشناخته.از کنترل پنل هم وارد Computer Management شدم ولی بازم ارور میده و نمیشه از NEW VOLUME استفاده کرد یا فرمتش کرد.الانم کابل ساتای HDD رو جدا کردم چون وقتی وصل هستش سیستم بسیار کند میشه!
مجدد هم با برنامه Parted Majic تست کردم که اونم ارور میده و میگه فرمت نمیشه...

حالا به نظر شما دوستان باید چیکار کنم؟ هر راهی به نظرتون میرسه لطفا بگید.

خیلی خیلی ممنون

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست با صفا
اون قضیه آلگین بعدا توسط خوده شرکت تولید کننده آنبرد میشه
ابتدا برامون از سالید صحبت بکنید - سرعتش چطوره ؟ - چند گیگش رو دارید ؟ - قیمتش ؟ - ویندوز رو چند دقیقه نصب میکنه ؟
واقعا سریعه ؟ خلاصه راضی هستید ؟
برای مشکل هاردتون که تقصیر از خوده برنامه بود و باید بهتون اجازه نمی داد
خلاصه تموم شده
شما هاردتون رو برنامه تحت ویندوز Level Format Tool 4 فرمت سطح پایین بزن
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mm65mm

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
راستی یادم رفت بگم که
موضوع رو درست انتخاب نکردید
( عدم پارتیشن بندی هارد بعد از آلگین شدن )

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

mm65mm

کاربر
2013-02-02
2
1
Teh
دوست با صفا
اون قضیه آلگین بعدا توسط خوده شرکت تولید کننده آنبرد میشه
ابتدا برامون از سالید صحبت بکنید - سرعتش چطوره ؟ - چند گیگش رو دارید ؟ - قیمتش ؟ - ویندوز رو چند دقیقه نصب میکنه ؟
واقعا سریعه ؟ خلاصه راضی هستید ؟
برای مشکل هاردتون که تقصیر از خوده برنامه بود و باید بهتون اجازه نمی داد
خلاصه تموم شده
شما هاردتون رو برنامه تحت ویندوز Level Format Tool 4 فرمت سطح پایین بزن
موفق باشید

راستی یادم رفت بگم که
موضوع رو درست انتخاب نکردید
( عدم پارتیشن بندی هارد بعد از آلگین شدن )

عرض ادب و احترام.

من اول دیدم سرعت رایت SSD کم شده.ریدش خوب بود ولی رایتش بجای 300 شده بود 80 ! با AS SSD Benchmark بنچمارک گرفتم دیدم Aligne نیست.SSD هم 120 گیگ Force GT شرکت کورسیر بود.رفتم تو فروم کورسیر دیدم با برنامه Parted Majic 2013 توصیه شده re-Aligne بشه.منم دست بکار شدم و دیدم ssd از محیط اوبونتو فرمت کرد و درستش کرد.بعد با خودم گفتم hdd هم باهاش فرمت کنم شاید این صدای هد هارد ساکت بشه که نه تنها ساکت نشد بلکه الان هاردم پر بدسکتوری شده...

با برنامه های زیادی هم امتحان کردم.حتی پاراگون.تحت ویندوز اصلا نمیشه ریکاوری یا فرمت یا پارتیشن پاک کرد.این شد که رفتم از برنامه HDD Regenerator بوت دی وی دی درست کردم و از محیط داسش اومدم ریکاوری کنم که برا هارد 1 ترا چند روز طول میکشه تا اسکن و fix کنه.برا همین دنبال برنامه سریعتری میگردم. الان MBR مشکل پیدا کرده!

در ضمن من هارد رو ا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost
بالا