آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

خاموش شدن مادربرد پس از چند ثانیه

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
یک مادربرد ایسوز دارم که وقتی سی پی یو رو سر جاش قرار میدم 3 تا 5 ثانیه بعد از سوئیچ کردن خاموش میشه، حتی چند سی پی یو رو امحتان کردم فرق نمی کنه، راستی قطع یا وصل بودن کابل 4 پین هم تأثیری نداره.
لطفا راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.من اطمینان 80درصد میدم I/O باشه.این مشگل هم زمانی پیش میاد واسه I/Oکه مادربرد روشن باشه و اتصالی به وجود بیاد.ی مثال:دقیقا ی مادربرد ایسوس داشتم که میخواستم چند تا رم روش تست بزنم.مادربرد رو جدا گذاشتم روی میز و پاور بهش وصل کردم بار اول که یکی از رمها رو تست کردم سالم بود و بوت میشد بار دوم که رم بعدی رو جا زدم به خاطر تکون خوردن و اتصال پنس به پایه های کانکتور فن سی پی یو ماربرد خاموش شد بعد هر چی که کردم روشن میشد ولی به قول شما و دقیقا تمام چراغ ها روشن بود و هیچ کدی نشون نمیداد.خب حالا واستون سوال میشه که از کجا فهمیدم مشکل از I/Oبود؟یادمه I/Oمارکش WINBOND بود و ی سرچ داخل اینترنت کردم و دیتا شیت رو گرفتم که دقیقا فهمیدم فن سی پی یو مستقیم از خود I/O ولتاژ و دستور میگیره!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
i/o رو تعویض کردم ولی نمی دونم چرا مادربرد با وصل کردن پاور بدون سوئیچ کردن روشن می شه؟

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
تمام چراغ های دیباگر روشنه ولی کدی نشون نمی ده. با تشکر

درود
یکی از خرابی های بایوس همین مورد است که دیباگر بدون کد است
شما بایوس را پروگرام کنید و نتیجه را اعلام فرمایید.
تا راهنمایی بیشتر شوید

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
i/oرو تعویض کردم ولی نمی دونم چرا مادربرد با وصل کردن پاور بدون سوئیچ کردن روشن می شه؟

درود

خود به خود سوئیچ شدن در صورت نداشتن تصویر

1- روشن بودن چراغ دیباگر از چیپ جنوبی است.
2- چشمک زدن چراغ دیباگر از i/o و چیب چنوبی است

بالا