آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خاموشی مین برد گیگا fsb1066 GA945PLM-S2

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام خدمت دوستان
قبل از سوئيچ کردن مين زماني که کليد پشت پاور را روشن ميکنيم رگولاتور 1117 (که کنار سوکتهای ساتا و f panel است)به شدت داغ ميکند به طوري که بعد از چند ثانيه دست ميسوزد از راست در پایه یک رگولاتور ولتاژ 4.8 ولت و در پایه آخر آن در حدود 0.48 ولت داریم (نسبت به شاسی یا پایه وسط) در هر دو پایه کریستال کنار چیپ جنوبی هم (کریستال لوله ای) ولتاژ 0.24 ولت را داریم
چند مورد مشابه داشتم که ایراد از چیپ بود و یکی از دلایلی هم که برای این مین دارم این است که 85%خازنهای SMD کنار چیپ هر دو پایه به شاسی بوق دارند.
هنوز کار خاصی انجام ندادم.با این شرایط آیا رگولاتور را عوض کنم؟

خوشحال میشم اساتیدی که در این زمینه تجربه دارن یاری کنند.

آخرین ویرایش:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
سلام اگر رگولاتور به شدت داغ میکنه معنی و مفهوم این است که ان قطعه سوخته اگر مشابه دارید تعویض کنید و نتیجه رو اعلام نمایید

با سلام
دوست عزیز با تشکر از پاسختون من هم میدونم یکی از علتهای خرابی قطعه داغ کردن ان است ولی همیشه اینطور نیست (قطعه ای در مسیر امکان دارد به موازات این قطعه جریان بکشد و .....)

بازم به احترام حرف شما 1117 را عوض کردم ولی دقیقا همان ایراد قبلیست چون تجربه کرده بودم فکر میکنم که از چیپ باشه.........

بازم منتظر نظر استادان عزیز هستم

main.jpg

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
حرف شما عزیزان متین ولی هیچ وقت نباید نا امید شد من همیشه احتمال اخر را به چیپ میدم مورد هایی بوده که خیلی از دوستان می گفتن مشگل از چیپ هست ولی با سعی و تلاش اون مین رو دراوردم

بالا