آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نشناختن باطری مادربرد msi

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام خدمت دوستان دو تا مادربرد msi دارم که مشکلات زیر دارند

1-مادربرد P35 NEO مشکلش این که اطلاعات ستاپ ذخیره نمیکنه باطری مادربرد هم عوض کردم تاثیر نداره و اصلا ذخیره نمیکنه بایوس آپدیت کردم وقتی روشن میکنم اخطار خراب بودن CMOS میده و میگه باید F1 بزنی چون اطلاعات ذخیره نمیکنه

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
پاسخ : نشناختن باطری مادربرد و بالا آمدن به صورت یکسره مادربرد msi

با درود خدمت شما
دوست گرامی ، برای هر سوال باید تاپبک جدا باز کرد که پیگیری راحتتر شود و تداخل در سوال و جواب ایجاد نشود
برای سوال دوم تاپیک جدا ایجاد کنید و این پست را ویرایش کنیم
حالا بریم سر اصل مطلب
با باطری دیگر نیز مجدد تست کنید
و

1- جامپر cmos را بررسی کنید که در جای صحیح قرار گرفته باشد
2- جامپر را چند بار خارج کنید و سپس وصل کنید تا اگر رسوب و سولفات زده باشد رفع گردد
3- پایه مثبت و منفی اسلات باطری بکاپ را مجدد لحیم کنید تا اگر قلع مردگی داشته باشد رفع گردد
4 - ترانزیستور ها و مقاومت های اطراف باطری بکاپ را با مایه فلکس هیت بکشید و نگاه کنید که سلف پریدگی نداشته باشد و همچنین با ملتی متر از سلامت آنها اطمینان کسب کنید
فعلا این کارها را انجام دهید سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

five_pictures9_1216_9be50998604946f5d43e282cde41a632.jpg

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
پاسخ : نشناختن باطری مادربرد و بالا آمدن به صورت یکسره مادربرد msi

با درود خدمت شما
دوست گرامی ، برای هر سوال باید تاپبک جدا باز کرد که پیگیری راحتتر شود و تداخل در سوال و جواب ایجاد نشود
برای سوال دوم تاپیک جدا ایجاد کنید و این پست را ویرایش کنیم
حالا بریم سر اصل مطلب
با باطری دیگر نیز مجدد تست کنید
و

1- جامپر cmos را بررسی کنید که در جای صحیح قرار گرفته باشد
2- جامپر را چند بار خارج کنید و سپس وصل کنید تا اگر رسوب و سولفات زده باشد رفع گردد
3- پایه مثبت و منفی اسلات باطری بکاپ را مجدد لحیم کنید تا اگر قلع مردگی داشته باشد رفع گردد
4 - ترانزیستور ها و مقاومت های اطراف باطری بکاپ را با مایه فلکس هیت بکشید و نگاه کنید که سلف پریدگی نداشته باشد و همچنین با ملتی متر از سلامت آنها اطمینان کسب کنید
فعلا این کارها را انجام دهید سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

مشاهده فایل‌پیوست 63120

کارها انجام دادم جناب امجدی اما تاثیر نکرد یک نکته بگم وقتی پیغام f1 میاد و وارد ستاپ میشه ستاپ که defult میکنم تصویر نمیده و باید وباره cmos کنم تا تصویر بده

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود مجدد
با این نکته ای که فرمودید کلا داستان تغییر کرد
این مادربرد مدل های مختلفی دارد در صورت امکان مدل دقیق و rev آن را اعلام کنید ؟

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با درود مجدد
با این نکته ای که فرمودید کلا داستان تغییر کرد
این مادربرد مدل های مختلفی دارد در صورت امکان مدل دقیق و rev آن را اعلام کنید ؟

مدل دقیق p35 neo-f و ورژن 1.0 میباشد و شماره مادربرد MS-7360 است

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
همکار گرامی ، با cpu دیگر مین را تست کنید حتی قطعات جانبی باید بررسی شود حتی پاور .اگر ایراد رفع نشد مراحل زیر را انجام دهید
بایوس را با ورژن های مختلف پروگرام کنید در صورت امکان از بایوس دیگر با همین شماره استفاده کنید
مادربرد را از لحاظ سلف پریدگی و سولفات زدگی بررسی کنید برد را کامل بررسی کنید که جایی اتصال کوتاه نشده باشد
دمای تمام آی سی های 8 پایه و ... را چک کنید
موفق باشید

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام دوست من ، مدتی پییش همین عیب رو داشتم که با تعویض یک ترانزیستور ریز زیرجای باتری بکاب رفع عیب شد ، سالم باشی

آخرین ویرایش:

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با درود خدمت شما
همکار گرامی ، با cpu دیگر مین را تست کنید حتی قطعات جانبی باید بررسی شود حتی پاور .اگر ایراد رفع نشد مراحل زیر را انجام دهید
بایوس را با ورژن های مختلف پروگرام کنید در صورت امکان از بایوس دیگر با همین شماره استفاده کنید
مادربرد را از لحاظ سلف پریدگی و سولفات زدگی بررسی کنید برد را کامل بررسی کنید که جایی اتصال کوتاه نشده باشد
دمای تمام آی سی های 8 پایه و ... را چک کنید
موفق باشید

با تشکر از راهنمایی همه دوستان آقای امجدی با یک ورژن پایین تر بایوس مشکل حل شد و تنظیمات بایوس ذخیره میشه

بالا