آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی‌ در مسیر تعمیر کار شدن

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
برای من که فرقی نداره الانم دارم روی طراحی مدار کار می کنم اما سود کامپیوتر خیلی بهتر از موبایله که چشات ضعیف بشند قدرتم کسی ندونه البته داخل کشورهای اروپایی فقط یک چیز کوچک کار می کنند اما بصورت عمقی وارد قضیه می شوند اما داخل کشورمون هرجا سود بیشتره بهتره بری اما کم میاری زیرا اطلاعات هرکدام از اونا خیلی زیاده . تشکر

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
اگه به تعمیرات به دیده شغل بنگری مشکلاتش زود آدمو از پا در میاره، امااگه به قول دوستمان آقا فرزاد به دیده عشق بنگری و المان های روی برد را با زیبایی خاصی بنگری، وآنها را دوست داشته باشی، میتونی تعمیر کار قابلی بشی،
تو این کار دانش ومطالعه وصبر وحوصله ودقت لازم وکافی هم هستند.
خودم از دوره راهنمایی عاشق الکترونیک و خودم را با ساخت کیت سرگرم میکردم، خلاصه دانش الکترونیک را در سطوح عالی آموختم،وبا عضویت در این سایت از تجربیات اساتید بهره مند شدیم.
الانم خداروشکر تو تعمیرات نسبت به قبل از عضویت ، به یمن وکمک این سایت، پیسرفت خوبی داشته ام تا جایی که الان یک ماهی است مغازه زده ام.
شما هم اقا محسن اگه میخای تعمیر کار قابلی بشی باید به این کار عشق بورزی.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

حقیقتش من که از قبل حالم گرفته بود ، اینا رو هم که خوندم دیگه هیچی . . .

خیلی ناراحت شدم ، خیلی

مخصوصا از حرف اون دوستمون که نوشته تعمیرات موبایل lcd و دهنیه !!!!!

جدی میگم خیلی برام سخته ، من 4 سال موبایل کار کردم و کلی تجربیات جور واجور داشتم ولی این یکی دیگه خیلی برام سخت بود اونم از دهنه یه تعمیر کار دیگه

دلایلی که منو نسبت به ادامه این کار دلسرد کردن و همزمان مصصم کرد تا دوباره برگردم سر کار چند ساله قبلم ( ماشین اداری و کامپیوتر ) ایناس :

-- احترام شغلی و اجتماعی نداشت ( همه یا بهم به چشم بقیه موبایلیا نگاه میکردن که دل و دزد بودن یا نوکر اقاشون ) به نظر من یه چوپون یا یه سفور شهرداری اجر و قرب بیشتری دارن تا صنف ما . . .
-- وجود افراد همکار نمایی که فقط بلدن بازارو خراب کنن ( کلا یه مسواک و الترا تو مغازش داره و چنتا باکس از رده خارج ، پیش خودشم فک میکنه چه شخصیت برجسته ایه واسه خودش - کسی که پیچ گوشتی خدایی رو ابزار مهم حساب میکنه دیگه چه توقعی ازش میشه داشت ؟ یه مسواک میکشه تو گوشیه مردم و میگه درستش کردم 50 تومن بده !!1)
-- دورغ و درویی و نفاق بیشتر مشتریا و سطح شعور پایینشون که کمتر از حیوونه و توقع های بیجاشون

-- چنتا دلیل دیگه هم دارم که نمیتونم بگم چون شخصیا

ولی به نظر من موبایل درآمدش بیشتره و سرمایه کمتر هم میخواد

نه سیم کارت ، نه قاب ، نه کیف هیچی هم نمیخواد تو مغازه داشته باشی ، فقط تعمیرات حرفه ای و خوش قولی لازمه + یکم وژدان همین

موفق باشی دوست من

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام دوست عزیزم جناب yx700 .به نظر من الان کار تعمیرات لپ تاپ و تبلت درامد و زحمتش کمتره. موبایل قطعاتش ریز و اعصاب خورد کنه!وقتی که شما مثلا واسه ی تعویض آی سی تغذیه میزاری و 20 تومن میگیری.میتونی همون وقت رو روی ی لپ تاپ بزاری و حداقل 100 تومن بگیری.البته بهت پیشنهاد میکنم اگه قبلا تعمیرات موبایل کار کردی و تجربه داری توی کارت بچسب به همون موبایل!چرا؟چون از این شاخه به اون شاخه پریدن عمرت رو هدر میدی و هیچی عایدت نمیشه.ببین داداش بهت پیشنهاد میکنم در کنار کار تعمیرات موبایل سعی کن کم کم تعمیرات لپ تاپ رو هم یاد بگیری در این صورت درامدت 2 برابر میشه و هیچوفت به این فکر نمیکنی که شغل عوض کنی.روی تعمیرات قطعات کامپیوتر وقت نزار چون پول توش نیست و وقتت رومیگیره در عوض روی لپ تاپ کار کنی خیلی بهتره.بازم میگم بچسب به کارت 1 سال 2 سال حوصله کن تا همین که جا بیوفتی با صداقت و پاکی در بازار که کلید موفقیت هر بازاری هست.اگه تونستی تعمیرات تبلت رو هم یاد بگیر چون از الان به بعد هرکی یکی دوسال پیش خریده همه دارن خراب میشن و نیاز به تعمیر دارن(بازار خوبی داره تعمیراتش)موفق باشی.در پناه حق.

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
دوست من سلام
با روزی 8 ساعت کار در زمینه تعمیرات میتونی روزانه نیم میلیون تومن کار کنی.براحتی.هر چ زمانت بیشتر باشه برای کار درآمدت هم بیشتر میشه.من ک راضی هستمو اگر یکبار دیگه هم متولد میشدم دوباره بصورت حرفه ای تعمیراتو دنبال میکردم.................

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام دوست عزیزم جناب yx700 .به نظر من الان کار تعمیرات لپ تاپ و تبلت درامد و زحمتش کمتره. موبایل قطعاتش ریز و اعصاب خورد کنه!وقتی که شما مثلا واسه ی تعویض آی سی تغذیه میزاری و 20 تومن میگیری.میتونی همون وقت رو روی ی لپ تاپ بزاری و حداقل 100 تومن بگیری.البته بهت پیشنهاد میکنم اگه قبلا تعمیرات موبایل کار کردی و تجربه داری توی کارت بچسب به همون موبایل!چرا؟چون از این شاخه به اون شاخه پریدن عمرت رو هدر میدی و هیچی عایدت نمیشه.ببین داداش بهت پیشنهاد میکنم در کنار کار تعمیرات موبایل سعی کن کم کم تعمیرات لپ تاپ رو هم یاد بگیری در این صورت درامدت 2 برابر میشه و هیچوفت به این فکر نمیکنی که شغل عوض کنی.روی تعمیرات قطعات کامپیوتر وقت نزار چون پول توش نیست و وقتت رومیگیره در عوض روی لپ تاپ کار کنی خیلی بهتره.بازم میگم بچسب به کارت 1 سال 2 سال حوصله کن تا همین که جا بیوفتی با صداقت و پاکی در بازار که کلید موفقیت هر بازاری هست.اگه تونستی تعمیرات تبلت رو هم یاد بگیر چون از الان به بعد هرکی یکی دوسال پیش خریده همه دارن خراب میشن و نیاز به تعمیر دارن(بازار خوبی داره تعمیراتش)موفق باشی.در پناه حق.

سلام

کی تغذیه میزنه 20 تومن ؟؟؟؟؟

نصب یه آی سی میکرو بی جی ای حدودا یکی دو دقیقه طول میکشه و نیازی هم به شابلون های گرون قیمت و اینا نداره ، فقط و فقط مهارت میخواد

تعویض آی سی پاور برای مدلی مثل 6303 در میاد 70 تومن یا برای مدلای قدیمی تر مثه این 3110 که الان زیر دستمه 40 تومن میشه

خرجش چیه ؟؟؟؟ هیچی ( چند گرم فلکس مرغوب و چنتا برق اوراق و همین ) در ضمن روزی 10 مورد رو هم مراجعه برای یه اینطور کارایی داریم
نمونه هایی که همکارا توش میمونن و ما انجام میدیم سود واقعی تو اوناست مثلا من یه گوشی چینی خاموش رو که 10 جا برده بودن از جمله پیشه کار شناس صنف ، روشن کردم و 35 اعلام هزینه کردم که کلا 5 دقیقه طول نکشید مشکلشو حل کردم

من دقیقا الان دارم همین کاری که شما میگی رو انجام میدم و کمکم تغییر شغل میدم چون اگه عجله کنم از نظر مالی ضرر میکنم و تجربیاتمم به هدر میره

لپتاپ برای ما ماهی 5 یا 6 تا برای تعمیر میارن که نمیشه روشون حساب کنی ولی موبایل روزی 50 تا هم میتونی انتظارشو داشته باشی که از این تعداد 15 تا شونو هم که بتوی جذب کنی و راه بندازی و مزد بگیری کافیه

بعدشم صحبت من اصلا تغییر شغل نیست سالار . بحث نظر مردم راجبه این شغله خصوصا همکارای همین سایت که تو پستای قبلی اظهار نظر کردن

طرف میگه تعمیرات موبایل تعویض قابه و lcd !!!!! فقط ابزارای تخصصی از نظر این آقا دیدنیه """"" پیچ گوشتی T6 و مایع الترا """"
صد در صد میاد فلش میزنه و 1000 تومن میگیره ، اینو کاملا میشه حدس زد چون برخورد با این افراد زیاد داشتم

در مورد ریزی کارم بله خیلی ریزه کاریه ولی اعصاب خوردی نداره چون ریزه

کاره ما خیلی جزییات داره خصوصا تو بخش مدار RF و قسمت رادیویی گوشی خیلی جا واسه کار داره و بعدشم خیلی از مادر برد لپتاپ و pc پیچیده تره چون همه چیز داخل همون یه برده و خبری از تعویض اسون قطعاتی مثل پردازنده و رم و رام نیست و برای تعویض هر کدون باید کلی برد رو بررسی کنی وگر نه الکی کاری کردی

آخرین ویرایش:

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
دوست من سلام
با روزی 8 ساعت کار در زمینه تعمیرات میتونی روزانه نیم میلیون تومن کار کنی.براحتی.هر چ زمانت بیشتر باشه برای کار درآمدت هم بیشتر میشه.من ک راضی هستمو اگر یکبار دیگه هم متولد میشدم دوباره بصورت حرفه ای تعمیراتو دنبال میکردم.................

من یکی اگه برگردم به 10 ساله پیش هیچ وقت تعمیرات رو انتخاب نمیکنم و میرم سراغ رشته دانشگاهی الکترونیک

بالا