آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست تعمير مولتي متر مدل DEC330FC

hamidcca

کاربر
2015-05-22
4
5
سلام
دوست عزیز من هم از همین مولتیمتر دارم که متاسفانه ترانزیستور به شماره Q1 ترکیده است
میخواستم ببینم شماره ترانزیستور مورد نظر چیست ممنون میشوم
این ترانزیستور Q1 رو من ندیدم اما اگر منظورت T1 باشه روش نوشته Y1 البته میخواستم ببینم npn یا pnp که متاسفانه مولتی متر دیگه ای ندارم!! و مشابه ترانزیتورهای T3 و T4 هستش.
اما اگر منظورت آی سی وسط برد هست که اسمشم زیر ای سی هست روش نوشته LM358 نمیدونم به کارت اومد یا نه اما اگر از روی برد هم یه عکس بگیری بفرستی کار منم راه بیفته ممنون میشم!
:biggrins:
یه بار دیگه که عکس های برد پست های قبلی رو نگاه کردم متوجه شدم که بردها با هم تفوت دارند بعضی از این دیودها و نحوه قرار گیری قطعات با هم متفاوت بود. فکر میکنم متاسفانه برد شما با من متفاوت باشه و اسم های قطعات و جای قطعات با هم متفاوت هست..

آخرین ویرایش:

hamidcca

کاربر
2015-05-22
4
5
به نام خدا
نظر شخصی من این هست که وسایل اندازه گیری چون باید کالیبره بشن
با تعمیر امکان داره دقتشون بیاد پایین
واکثرا این چینی ها ای سی قیری اسیب میبینه
به نظرم یکبار هزینه کنید یک عمر استفاده نمایید
درسته کاملا قبول دارم اما این مولتی متر رو من برای خونه گرفتم زیاد هم دقت برام مهم نیست اگر بشه تعمیرش کرد دیگه یکی دیگه نمیگیرم چون یه چیزی مثل این کار راه اندازه و توقع و استفاده حرفه ای ازش ندارم.:eek:ok:
یه چیز دیگه هم که یادم رفت بگم اینکه آی سی قیریش نسوخته و قسمتهای دیگه درست کار میکنه. :biggrins:

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
پاسخ : تعمير مولتي متر DEC330FC

منم یکی دارم از همین مدل مشکل اینه که مقاومت های زیر 1 اهم رو همه رو 1 نشون میده در صورتی که با نمونه سالم چک ردم دقیق نشون میداد راهی به ذهنتون میرسه

به نام خدا
زیاد سخت نگیرید!!!!
راه حل به نظر من مقاومت های زیر یک اهم را اندازه نگیرید:29000000:
(شوخی بود)
به نظرم با پراب دیگه تست کنید ببینید فرقی نمیکند
یا اصلا پراب وصل نکنید یک مقاومت را قرار دهید داخل دستگاه ببینید درست نشان میدهد
اگر هم جواب نداد به نظرم الکی دست نزنید بهش بدتر میشه

hamidcca

کاربر
2015-05-22
4
5
مال من ردیف شد با آلومینیوم ترک ها رو وصل کردم، یه مصیبتی بود لحیم و زیرشم چسب :29000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

irandust

کاربر
2020-04-06
1
1
56
با سلام من ه مولتی متر دارم یه باره از کار افتاد بازش کردم با یه کم لحیم کاری درس شد ولی بیب نمی زنه چکار کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6
بالا