آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست تعمير مولتي متر مدل DEC330FC

fargha

کاربر
2008-06-16
3
20
سلام
من يه مولتي متر مدل dec330fc دارم كه از اول كه گرفتمش بعضي از قسمتهاش مثل دماسنج و خازن سنج و تست ديودش كار نميكرد . متاسفانه موقع خريد چك نكرده بودم و چون موقع مسافرت از اصفهان خريداري كرده بودم ديگه نميشد به فروشنده مراجعه كنم .
خودم بازش كردم و طي بازديد ظاهري از بردش متوجه شدم يكي از قطعاتش كه بنظر مقاومت smd ميومد سوخته بود و مقدارش قابل خوندن نبود .
حالا ميخواستم بدونم كسي نقشه اي ازش نداره ؟ يا راه حلي براي رفع مشكل ندارين ؟
مدلش اينه :
http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/116_150/products_id/968

آخرین ویرایش:

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
پاسخ : تعمير مولتي متر DEC330FC

منم از این مولتی متر دارم پیرال سال خریدم.24 چوب.خیلی با کیفیته و همه ی امکاناتش هم خیلی عالی کار میکنه.مال شما فکر کنم نو نباشه و فروشنده قبلا ازش استفاده کرده و خرابش کرده.شما عکس اون مقاومته رو بزار ببینیم کجای مداره مال خودمون پشتشو باز میکنیم مقدارشو میگم بهت.

fargha

کاربر
2008-06-16
3
20

این عکس مولتی متر مورد نظره .
مقاومت رو با رنگ زرد مشخص کردم . ظاهرا مقاومت شماره 15 هست .
ظاهرا که بقیه قطعاتش سالم هستن ولی آی سی و ترانزیستورها رو نمیدونم .
330.jpg

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350

سلام.مولتی متر شما یکم مشکوک میزنه؟! چون مال من اصلن مقاومت شماره 15 نداشت ?؟
در هر حال من پشت مولتی متر خودمو باز کردم.عکساشم گذاشتم.شماره قطعه هاش معلومه.شاید بدردت خورد.
1.jpg

20130201185.jpg

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

ببین عزیزم وقتی این موضوع رو گفتی یاده یکی از کارهای تعمیری خودم افتادم که یه انتن مرکزی بود تو برد انتن مرکزی یه خازن smd بود که خراب بود واسه همین از یه برد کهنه رسیور یخ خازن اس م دی با رنج مختلف با هویه کندم و زدم بهش درست شد واسه همین اگه یه برد کهنه داری یه مقاومت اس ام دی بردش فرقی نمیکنه مال چه دستگاهی باشه یه مقاومت اس ام دی هر رنجی که شد بکن بزن به مولتیمترت بزن انشاله درست میشه یه بار امتحان کن ضرر نمیکنی

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز

منم یکی دارم از همین مدل مشکل اینه که مقاومت های زیر 1 اهم رو همه رو 1 نشون میده در صورتی که با نمونه سالم چک ردم دقیق نشون میداد راهی به ذهنتون میرسه

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران

با سلام همانطوریکه در پست قبلی اشاره کردم طبق عکسهای بالا 4 عدد پتانسیومتر وجود دارد احتمالا برای کالیبراسیون درنظر گرفته شده است بادقت امتحان کن اول پتانسیومتر مخصوص تنظیم تست مقاومت را با حوصله ودقت پیدا کن هرکدام را چک میکنی اگر نبود بحالت اول برگردان جون ممکن است به کالیبراسیون قسمتهای دیگر صدمه بزند. حتی میتوان قبل از دستکاری پتانسیومترها حالت قرارگیری آنها را با ترسیم عکس یادداشت کنی موفق باشید

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
بالا