آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا میکرو کنترلر این ترموستات دیجیتال را میتوان کپی کرد؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
تعدادی ترموستات دیجیتال HANYOUNG(شکل زیر)برای تعمیر دارم که با تست هایی که انجام دادم مشخص شده که میکروکنترلر بعضی هاشون آسیب دیده.آیا میتونم برنامه میکروکنترولرهای سالم رو روی یک میکرو کنترلر خام کپی کنم؟اگه قفل باشه آیا برنامه قفل شکن داره؟اصلاً این مدل میکروکنترلر تو بازار پیدا میشه؟راستش من اطلاعاتی در باره میکرو کنترلرها ندارم.
با تشکر
مشخصات میکرو
ATMEL
AT89S52
24AU1130A
DSC00020.jpgDSC00021.jpg
DSC00022.jpgDSC00026.jpg

آخرین ویرایش:

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,594
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام دوست عزیز
در صورتی که ای سی قفل نباشه میتونی با پروگرامر اطلاعات یک ای سی سالم را بخونی و روی یک ای سی دیگر بریزی
و اگر پروگرامر و یا اداپتور این ای سی نداری یک اینترفیس باید بسازی و اینکار را انجام دهی
نفشه اینترفیس و نرم افزار پروگرام در لینک زیر هست. اینترفیس را درست کن و پایه های مورد نظر را از دیتاشیت ای سی پیدا کن و وصل کن
Electronics: The series Downloader / Programmer AT89S51/AT89S52
و یا در این لینک
In System Programming (ISP) for ATMEL chips ~ www.suparno.com

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام دوست عزیز
در صورتی که ای سی قفل نباشه میتونی با پروگرامر اطلاعات یک ای سی سالم را بخونی و روی یک ای سی دیگر بریزی
و اگر پروگرامر و یا اداپتور این ای سی نداری یک اینترفیس باید بسازی و اینکار را انجام دهی
نفشه اینترفیس و نرم افزار پروگرام در لینک زیر هست. اینترفیس را درست کن و پایه های مورد نظر را از دیتاشیت ای سی پیدا کن و وصل کن
Electronics: The series Downloader / Programmer AT89S51/AT89S52
و یا در این لینک
In System Programming (ISP) for ATMEL chips ~ www.suparno.com
با سلام :
جناب محمودی متاسفانه بنده هم با چند مدل دیگه ای از این ترموستات ها کار کردم همه شون مالتی قفل شده هستند - ما که کاری نتونستیم انجام بدیم .
با تشکر .

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام:jump:
خوب دوست عزیز چرا میخوای کپی ازش بزنی که مطمئنم قفل هست .بنظر من بهترین راه اینه که کار ایش را بگی تا برات هم برنامه بنویسیم وهم سخت افزارش رو خودمون بسازیم تا هر وقت مشکل ایجاد شد بدونی و راحت وسریع برطرف کنی

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
دوستان و اساتید گرامی آیا کسی تا به حال به صورت تخصصی تر با این مدل ترموستات کار کرده؟چند تا ترموستات دارم که دما رو درست نشون نمیدن.باهاشون خیلی کلنجار رفتم.که مشخص شد یه تنظیمات مخفی یگه هم داره وقتی مدار بدون برق هست شاسی ستاره رو نگه میداریم و به برق میزنیم یه سری تنظیمات دیگه میاد.که تا جایی که بنده متوجه شدم 2 تا عدد رو باید انتخاب کنیم تا ستگاه به اصطلاح ست بشه.ولی مشکل اینجاست که مقدار عدد هر دستگاه با دستگاه دیگه متفاوت هست!!!مشکل اینجاست که روش به دست آورن اون 2تا عدد رو نمیدونم.اگه عدد مناسب انتخاب نشه دما رو درست نشون نمیده.

بالا