آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی تعمیر کارت گرافیک 5770 سافایر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوست عزیز کارت گرافیک های AMD یا همون ATI همان طور که میدونید دارای بایوس هستند و ممکنه در بعضی مواقع بایوس بپره

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز منم فایل بایوس رو دانلود کردم ولی نمیدونم کدوم آی سی بایوس هست

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com
سلام دوستان
من چندین بار تا بحال سعی کردم با حرارت دادن GPU رو درست کنم.اکثر گرافیکها یا برفکی هستن یا مثل مشکل دوستمون تصویر نمیدن ولی تابحال حتی یکبار هم موفق به تعمیر نشدم.جالب اینکه اونهایی که تصویر برفکی میدن بعد از هیت گرفتن و تکون مختصر دیگه اصلاً بالا نمیان یا اتصال کوتاه میشن.
در نگاه از کنار برد و GPU دیده میشه که بعلت حرارت در مرکز درست همون قسمت گود شده و چون GPU این انعطاف رو نداره از روی توپهای قلع بلند میشه و دیگه کوچکترین اتصالی بخصوص در وسط نداره.تا مشکل گود شدن و انبساط برد هست فکر نکنم بازهم بتونم کاری بکنم و متاسفانه تابحال راهی براش پیدا نکردم.

Fx.jpg
سلام دوست عزیز من برام چند تا کارت گرافیک اوردن که مشکلات زیر رو داشت
1.گرافیک بالا میومد ولی درایور نصب نمیشد و صفحه خط خط داشت
2.صفحه شطرنجی بود

تو عکس بالا
1. gpu هستش
2.رم هستش

من اول کارت رو تو فویل الومینیومی زخیم پیچیدم بعد به اندازه ای که ای سی های رم در بیاد تک تک بریدم و برای قسمت gpu هم همین کار رو تکرار کردم بعدا سشوار صنعتی رو رو 430 درجه تنظیم کردم و شروع به هیت دادن کردم ولی دست رو به صورت رفت و برگشتی حرکت دادم رو رم به مدت 3 الی 5 دقیقه واسه رمها و مجددا با یک وقفه بعد از خنک شدن برد gpu رو به مدت 3 دقیقه با حرکت دایره وار رو gpu هیت گرفتم با سشوار جواب گرفتم فاصله سشوار حدودا 10 سانت تا برد.زیاد نزدیک کنید احتمال صدمه دیدن زیاده.

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
سلام دوستان
من چندین بار تا بحال سعی کردم با حرارت دادن GPU رو درست کنم.اکثر گرافیکها یا برفکی هستن یا مثل مشکل دوستمون تصویر نمیدن ولی تابحال حتی یکبار هم موفق به تعمیر نشدم.جالب اینکه اونهایی که تصویر برفکی میدن بعد از هیت گرفتن و تکون مختصر دیگه اصلاً بالا نمیان یا اتصال کوتاه میشن.
در نگاه از کنار برد و GPU دیده میشه که بعلت حرارت در مرکز درست همون قسمت گود شده و چون GPU این انعطاف رو نداره از روی توپهای قلع بلند میشه و دیگه کوچکترین اتصالی بخصوص در وسط نداره.تا مشکل گود شدن و انبساط برد هست فکر نکنم بازهم بتونم کاری بکنم و متاسفانه تابحال راهی براش پیدا نکردم.
با سلام
اول اینکه هیت دادن درست که چیپ آسیب نبینه خیلی هم راهت نیست از سری مناسب استفاده کردن ودرجه حرارت خیلی مهمه؟؟؟

بالا