آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش تعویض چیپ با هیتر

mehdi43211

کاربر
2012-01-11
44
112
پاسخ : آموزش تعویض چیپ با هیتر .

دوست عزیز شما خودتون استاد هستید .ولی با این امورش فقط میشه برچسب های دور مادربورد رو بلند کرد
البته منظورم توهین به کسی نیست ولی ممکنه کسی بخواد اینکار رو انجام بده و مادربورد مشتری رو از بین ببره
بازم ممنون

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران

دوستان عزیزم من 4 ساله که کار تعمیرات رو شروع کردم . ابتدا کار پیسی و الان لپتاپ . همه شما میدونین که اصل مهم این کار تجربه هر فردی هست که تو کارای گوناگون به دست میاره .
من خودم نزدیک به 1 ساله که به همین روش تمامی چیپ ها رو تعویض کردم و حتی 1 مورد از ایراداتی که شما گرفتین هم برام پیش نیومده .

البته نمیگم حرف شما درست نیست . باز هم میگم تجربه اصل کارمونه . و من تو این کار تجربه کافی رو پیدا کردم . و به راحتی با این روش کار میکنم .

با استفاده از چسب نسوز مقدار بسیار زیادی از گرمای هیتر گرفته و به برد منتقل نمیشود . فلکس هم که مقداری زیرش بزنین خیلی بهتر میشه .

روی چیپ هم اگه درست و چرخشی کار کنید و روی نقطه ای خاص تمرکز نکنید هیچ گونه مشکلی پیش نمیاد . برای اثبات حرفم یک فیلم از همین کار که خودم انجامش میدم براتون ضبط میکنم تا متوجه بشین دستگاه خودم و بقیه نداره و این حرف ها رو اینجا نزنید .

به جای ایراد گیری انتقاد زیباتره .

البته ما همه دوستیم و همکار و کوچیک همتونم . حتی dieeeee

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

دوستان سلام. تعویض چیپ بدون دستگاه BGA فقط ضرر زدن به خودتون و مشتریتونه. من همه این راههایی که میگید رفتم. جواب نمیده.
توصیه میکنم روی برد لپ تاپ اصلااااااا با هات گان کار نکنین !!!

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228

ممنون از نظرات دوستان.منم چند سالی میشه کار تعمیرات انجام میدم و با تمام اینا کار کردم ولی بهترین چیز استفاده از bga است که به برد صدمه نمیزنه.جناب pc.heidari جسارت نباشه شما تمام چیپ های شمالی و جنوبی و ati وgeforce را با یه حرارت بر میدارین؟به نظرتون این منطقی است؟اگر ما برد را در حالت عادی بزاریم و حرارت بدیم بطور قطع تاب بر میداره. ریبال کردن با این روش روی برد لپ تاپ ریسک است.

farhadj

کاربر
2013-04-04
6
13

سلام درجواب دوستمون که میگه این کارشدنی نیست و حتمابایددستگاه6میلیونی خریدباید بگم من خودم تمام چیپهای مادربوردهای لپ تاپ و pc روباروش دستی بر می دارم فقط اینکه درزیربردبایدیک المنت بزاری وبعدباهیترروی درجه 450 و باد تقریبا 3.5درفاصله 3 سانتیمتری (البته هیترروبایدیکجا نگیری ) درحین دادن هیترباپنس آروم به چیپ ضربه میزنی تاموقعی که مطمئن بشی شل شده وباساکشن اونوبرمیداری هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

danyal21

کاربر vip
کاربر
2015-12-25
27
17
سلام خسته نباشید من یه دستگاه پری هیتر برا مادربرد pc میخوام کسی همکاری داره معرفی کنه ممنون

raminhaqiqat

کاربر
2011-08-15
50
104
بوشهر -برازجان
دوست عزیز یه دستگاه ساخت ایران در حد عالی دیدم که یادم نیست آدرس و مشخصاتش رو ولی با یکم جستجو میتونی پیداش کنی.
تنها شرکت دانش بنیان سازنده اون در ایران همین یکی است.

sajadedw

کاربر
2019-02-25
1
0
روغن فکس اصلا زیر ایسی چسبی نفوذ نمیکنه .بعد یهذره فایده نداره یه گوشه از ایسی روغنی باشه اون ایسی یه دما نمیشه پایه هاش خراب میشه . 

بالا