آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

رفع مشکل ندادن تصویر لپتاپ HP DV6000 همراه با عکس

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
امیدوارم مورد قبول شما واقع بشه .

عکس ها مرحله به مرحله میباشد . البته من خودم کارم hp هستش و در بیشتر موقع با هیت دادن GPU ، مشکل تصویر ندادن درست میشه . این عکس ها چیپ گرافیک رو نشون میده و نحوه ریبال کردن .

البته به یاد داشته باشین بعد هیت دادن تا برد سرد نشده برق رو به مدار وصل نکنین .

پیوست‌ها

• 20 کیلوبایت بازدیدها: 222
  • 32.6 کیلوبایت بازدیدها: 216
  • 22.8 کیلوبایت بازدیدها: 213
  • 24.6 کیلوبایت بازدیدها: 224
  • 17.5 کیلوبایت بازدیدها: 210
  • 28.1 کیلوبایت بازدیدها: 212
  • 26 کیلوبایت بازدیدها: 206

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام دوست خوبم تو عکسها که با BGA داره چیپ تعویض می کنه اصلا ربطی به هیت دادن نداره لطفا مرحله به مرحله توضیح بدید هیت دادن کجای تصاویر قرار گرفته با تشکر

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز این تصویر جدا از صحبت های من بود .

من خودم این گونه چیپ رو بر میدارم :

[hide]1 . با چسب نسوز اطراف چیپ رو مپوشونم
2 . روی چیپ و اطراف ان رو فلکس میریزم . با کمی هیتر تقریبا 300 درجه و فشار باد بالا سعی میکنم مقداری فلکس رو زیر چیپ ببرم . حتی مقدار کم
3 . دمای هیتر رو به 450 تا 500 میبرم و شروع میکنم به مدت حدود 1 دقیقه چیپ رو گرما دادن به صورت چرخشی با باد متوسط و از فاصله 2 سانتی . ( روی یه نقطه متمرکز نکنید !!! )
4 . بعد 1 دقیقه معمولا چیپ لحیماش اب شده و با نوک پنس از یک گوشه بدون اینکه چیپ رو با فشار به سمت بالا حرکت بدم خیلی اروم بلند میکنم .
5 . بعد از برداشتن چیپ روی مادربرد ( جای چیپ ) فلکس زیاد و مقداری کم روغن لحیم آغشته میکنم و با هویه نوک تیغه ای اروم و به صورت داخل به خارج جای چیپ روی پایه ها میکشم تا قلع های اضافی از روی برد جمع بشن .
6 . بعد این کار با تینر 1000 روی برد رو تمیز میکنم . سپس دوباره کمی روغن لحیم میمالم روی برد و با هیتر با دمای 400 روش میگیرم تا دایره دایره بشن پایه ها و دوباره با تینر 1000 شستشو میدم .
حالا برد برای جاگذاری چیپ امادست

برای چیپ هم همینور .

1 . فلکس زیاد میریزم و با نوک هویه قلع ها رو به بیرون میکشم و سپس با تینر شستشو میدم .

شابلون هم کار راحتیه . فقط توجه داشته باشین برای شابلن کاری حما شابلون رو قبل استفاده با تینر بشورین تا روزنه هاش کاملا باز باشه و پس از اتمام کار به ارامی از یک گوشه به سمت بالا در بیارین . خیلی اروم . اگه بعد شابلون زدن پایه ای بود که توپی قلع بهش نگرفته بود خیلی اوم یکدانه توپی قلع رو با دقت روش بزارین و با هیت ملایم روش بگیرین با باد کم .

اینا تجارب بندست . شاید بدردتون بخوره . من وظیفم اینه چیزیی که بلدم به دیگران یاد بدم تا بتونیم جمعی صمیمانه و علمی داشته باشیم . [/hide]

بالا