آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نکته در ساخت فلزیاب هایی که از میکرو استفاده می کنند

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
باشه. فقط نسوزه! (شوخی)

دستت دردنکنه دوست عزیز. تست می کنم نتجه ش رو اینجا میگم.

در مورد قدرتش هم یه سکه 25تونی رو از 20 سانت میزنه (با کویل 19 سانتی)

نمیدونم این خوبه یا نه، ولی تو سایت های دیگه دیدم قدرتش خیلی بیشتره، نمیدونم چرا واسه من یخورده ضعیفه

در ضمن از مبدل آنالوگ به دیجیتال ADS7816 بجای MCP3201 استفاده کردم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
سلام
نگفتید الان قدرت مدار چقدره؟ اینکار با این مدار سخته.

با دود . قدرت این مدار تست شده با کویل 25 سانتی با برییر 6 و اندوکتانس 413 میکرو هانری عبارتند از:
1- فیبر مسی 10*10 فاصله هوایی 43 سانت
2- نقره به قطر 3 سانت 21 سانت
3- واشر فلزی به قطر3 سانت 15 سانت
4-سکه نیکل 2 به قطر سانت 20 سانت
5- سینی به قطر 50 سانت 100 سانت

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
545
1,072
سلام جناب mee
میخوام از ماینر بهتون بگم من قبلا ماینر رو ساختم بردم یه جای قدیمی تست کردم متاسفانه مشکلی که داشت این بود که یجا رو میزد بعد میکندم میدیدم هیچی نیست یا بخاطر اون igbt تفکیکش خوب کار نمیکرد
من اومدم همه جوره رو ماینر کار کردم از اونجایی که تو دیجیتال مشکلی ندارم همه تست ها رو انجام دادم و تغییراتی را هم اعمال کردم نتیجه این شد که نخوام نا امیدتون کنم مدار خوبی نیست برای عمق کاوش بالاو خطا داره به خاطر چندتا چیز تازه با adc 12 بیت این عمق کاوش رو داره که اگر از 10 بیت خود میکرو استفاده بشه که دیگه هیچی تو یه سایت ایرانی دیدم که طرف ثابت کرده بود که ماینر مخصوصا محدود شده که فایل هگز میکرو atmega32 رو با نرم افزار های هگز ادیت به نمایش در اورده بود و نشون داده بود که قسمت های مهمی از برنامه رو پاک کردن که مربوط بود به 1- رست کردن اثرات زمین در زمین وهوا که دو گزینه refrence in air و refrence in ground رو حذف کردن 2- چهار گزینه کاوش و انتخاب قدرت در لوپ های 1متر و2 متر و50 سانتی و28 سانتی رو حذف کردن وچندتا منوی دیگر برای ثابت کردن حرفهام از یک برنامه ادیتور هگز فایل هگز میکرو atmega32 رو اجرا کنید
سلام،شما فرمودید سایتی مشاهده کردید که بعضی فایل های ماینر را حذف کردند،اگریادتان است،لینک آن سایت را بفرمایید.با تشکر

نهاردانی

کاربر
2019-01-23
1
0
سلام دوست عزیز
شما سیم نمره 0/7 بصورت دایره باقطر ۴۵ سانتی متر با تعداد دور ۳۰ دور درست کنید خیلی خوب جواب میده برای این مدل فلزیاب .بنده ساختمش. تقریبا فلز ۳۰ در ۳۰ رو تو فاصله ۱ونیم متر جواب میده
درضمن اگه بتونید بصورت عنکبوتی درستش کنید خیلی بهترجواب میده حداقل ۳۰ سانتی متر افزایش پیدامیکنه . طریقه ساخت عنکبوتی سرچ کنید تو اینترنت هستش . موفق باشید

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
سلام انگار قدرت مدار کمه شاید تو تنظیمات و لوپش لازمه تغییراتی داده بشه .تشکر که نتیجه رو گزاشتید .

Bhnam1378

کاربر
2022-08-21
7
0
45
سلام دوستان کسی هست کمکم کنه من یه دستگاه لامینوس14000هزاردارم دیروز روشنش کردم فقط نور ال سی دی میاد استارت نمیکنه تمام قسمتاشم. تست کردم سالم نرم افزار پریده کسی هست نرم افزارشو داشته باشه ای سی اتمگا8a روش سواره ممنونم

حمید۵۹

کاربر
2023-07-12
3
2
مازندران ساری
سلام ببخشید لطفا یه مدار برد و شماتیک بهمراه قطعات ساخت دستگاه فلزیابی که عمق بالا میزنه و قدرت تفکیک خوبی داره و دوستان ساختن و ازمایش کردن و جواب گرفتنو برام بفرستید تاکید میکنم چیزی که همین جمع ساختن و جواب خوب و قطعی گرفتن حداقل از ۳ متر به بالا تر سپاسگزار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Am_in
بالا