آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نکته در ساخت فلزیاب هایی که از میکرو استفاده می کنند

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه
تعدادی از دوستان از من سوالی کردند مبتنی بر اینکه چرا فلزیاب انها گاهی هنگ می کند و پس از ری استارت مشکل حل می شود .
بهتر دیدم که رفع این مشکل را به عنوان نکته ساده ولی بسیار مهم ارائه کنم .
دوستان عزیز هر دستگاه الکترونیکی که با میکرو کار می کنه حتما در ان از کریستال استفاده شده است . کریستال ها قطعه بسیار مهم هستند که دارای نویز پزیری بالا می باشند . حتما دیده اید که در خلال کار دستگاه اگر به کریستال دست بزنید فورا دستگاه هنگ می کند دلیل ان این است که نویز های ناخواسته بروی کریستال اثر می کند و باعث عوجاج لحظه ای با پیک بالا می شود که این سبب بهم ریختن فرکانس کاری میکرو در یک لحظه می شود و میکرو هنگ می کند و با ری استارت مجدد مشکل برطرف می شود .
دوستان عزیز برای رفع این مشکل کافیست که فقط بدنه کریستال را به شاسی وصل کنید .
این کار را حتما در کلیه دستگاه های الکترونیکی دیده اید . این کارا انجام دهید تا اوسیلاتور میکرو از اماج حملات نویز های لحظه ای در امان باشد .
با ارزوی موفقیت mohammad

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ

سلام دوست عزیز
اگر کلیه برد شما سالم باشد ( قطعی یا اتصال کوتاه نداشته باشد و حتی چک کنید که بین پایه ی پین ها کثیف نباشد چون خاصیت خازنی بوجود می اورد ) مطمئنا نرم افزار شما مشکل دارد . پیشنهاد می کنم از نرم افزار های اورجینال استفاده کنید .
با ارزوی موفقیت شما mohammad

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ

سلام
اگر با این پرگرامر و نرم افزارتون توانسته باشید میکرو دیگری را روی برد پرگرام کنید و همچنین سخت افزار سیستم تون هم سالم باشد احتمال اینکه مشکل از تفاوت شاسی ها نیز باشد ممکن است در دستگاه شما شاسی برابر +vcc باشد و در پرگرامر احتمالا شاسی برابر -vcc است و یا بلعکس . البته این یک فرضیه است لطفا در مورد پرگرامر و نرم افزارتون اطلاعات بیشتری بدهید مثلا ایا پرت های خروجی پرگرامر ایزوله هست ؟ چگونه ؟
در ضمن شما چه پروژه ای را می خواهید از روی برد پرگرام کید ؟ (( ایا minediver است ))
ایا نرم افزار شما برای این کار در نظر گرفته شده است چون در اکثر نرم افزار ها این امکان در نظر گرفته نشده است ؟ چون اگر نرم افزار چه اورجینال چه کپی سالم نباشند مشکلات دیگری نیز بوجود می اورند .

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ

سلام
دوست گرامی اگر سخت افزارتون سالم و پروگرامرتون هم سالم و اپدیت باشد مطمئنا مشکل از نرم افزارتون هست لطفا از نرم افزار اورجینال و قویتری استفاده کنید . ایا شاسی دستگاه را چک کردید ؟
دوست گرامی به سایت www.ir-micro.com یه سری بزنید دوستان باتجربه در زمینه برنامه نویسی و میکرو در این سایت مشغول فعالیت هستند مطمئنا نتیجه خوبی می گیرید .
من نیز برای نرم افزارهایی که از روی برد پرگرام می کنند تحقیق می کنم و نتیجه را در همین تاپیک بزودی اعلام می کنم

آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
دوست عزیز بر طبق اصول طراحی باطری باید مقاومت ان بینهایت باشد ولی این امر در محیط ایده ال تئوری می باشد ولی در عمل اینطور نیست و می توان مقاومت باطری را با فرمول های مروطه حساب کرد.
حال اگر مقاومت باطری از حد مجاز و تعریف شده پایین باشد (( بخاطر استفاده از مواد با جنس بد در ساخت باطری و همچنین خرابی باطری )) خود باطری مثل یک مصرف کننده عمل می کند و در خود یک جریان مصرفی بوجود می اورد(( مثل باطری های فاصد شده که زود شارژ خالی می کنند )) . که این باعث ایجاد خطا در اندازه گیری ولتاژ و جریان باطری می شود در نتیجه باعث ایجاد خطا در دستگاه های حساس می شود . که باز هم بستگی به چگونگی تعریف برای اندازه گیری
ولتاژ و جریان در دستگاه مصرفی دارد (( این تعریف در دستگاه ها متفاوت است )) .
پیغامakku leer
bitte laden
احتمالا باید به دلیل ذکر شده مربوط باشد .

بالا