آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: كمك جهت رفع مشكل عمومي نصب نشدن ويندوز روي مادربوردهاي asus

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

om_omid

کاربر
2012-04-01
5
11
با سلام
من تابحال چند بار با يك مشكل عمومي نصب ويندوز روي مادربوردهاي asus روبرو شدم.
موارد اخير مادربورد p5gc-mx و p5gc-mx 1333 و p5kpl-am بود.به اين ترتيب كه اين مادربورد بوت ميشه بوق اوليه تست رو ميزنه ولي هنگام نصب ويندوز يا روي صفحه اوليه starting windows گير ميكنه يا از اين مرحله رد ميشه و هنگام copying files‌ خطا ميده.همه قطعات تست شده و سالم بودند. هم با هارد ide و هم sata چك شدند ولي فرقي نكرد. از طريق بوت بايوس mx1333 آپديت شد و فرقي نكرد(از طريق بوت نه با دستگاه پروگرامر) از اين مادربوردها هم 5 يا 6 تا دارم و حسابي موندم چكار كنم لطفا دوستاني كه به اين مشكل برخوردند يا راه حل اونو ميدونند راهنمايي كنند.
با تشكر

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
461
37
هم رام داستگاه و هم ویندوز رو حتما عوض کن چک کن نتیجه رو اعلام کنید به احتما خیلی زیاد درست میشه بارها برای من این مشکل رخ داده با این روش حل شد

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست گلم سلام
قبلا هم تو انجمن گفتم
خودم هم همین مشکل رو سره یه لپ تاپ ایسوز داشتم
شما باید از ویندوزهای ALL IN ONE استفاده کنید
نشونه این ویندوز اینه که بعد از نصب ، مارک لپ تاپ رو بکگراند دسکتاپ میکنه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوستان ببخشید
من مادربرد رو با لپ تاپ اشتباه گرفتم
باز هم تنظمیاتی در بایوس داره
به سربرگ Main بروید و تغییراتی در زیر مجموعه IDE Configuration بدهید
100 درصد تست شده
موفق باشید

om_omid

کاربر
2012-04-01
5
11
ممنون از راهنمايتون
اين كار رو هم كردم حتي با هارد ide و sata هم تست شده
ميدونيد زماني كه اين مادربوردها نو بودند با همين تنظيمات عادي ويندوز رو به راحتي نصب ميكردند
ولي الان با هيچ تنظيمي اين كار انجام نميشه . قبلا هم گفتم همه قطعات ديگه روي يه سيستم ديگه تست شده و كاملا سالمند.ويندوزي كه ميخوام نصب كنم قابليت شناسايي ساتا رو داره و اونم تست شده است من فكر ميكنم يه جايي از مادربورد مشكل داره ولي نميدونم كجا.در ضمن همان طور كه عرض كردم مادربود بوت اوليه ميشه و بوق تست هم ميزنه انگار كه همه چي سالمه ولي اين مشكل هست.اگه دوستان بازم چيزي ميدونند راهنمايي كنند
با تشكر

دوستان ببخشید
من مادربرد رو با لپ تاپ اشتباه گرفتم
باز هم تنظمیاتی در بایوس داره
به سربرگ Main بروید و تغییراتی در زیر مجموعه IDE Configuration بدهید
100 درصد تست شده
موفق باشید

amir34301

کاربر
2009-10-15
5
3
سلام .
این مشکل فقط از 3 تا چیز است .
1 -ram
2 -درایو سیدی
3- سی دی ویندوز .
مطمئن باش مشکلت حل میشه

sibpc

کاربر
2013-03-04
75
121
سلام مشکل از مادربورده منم دوتا سیستم دارم تمام قطعات رو جدا تست و تعوض کردم یک بار بایوس رو آپدیت کن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
مشکل کپی نکردن فایل مربوط به ایراده RAM هست.حتی شاید تو 97 درصد ایراد رو بده.در حالت عادی رم با وجود ایراد می تونه ویندوز رو بالا بیاره ولی برا نصب مشکل ایجاد می کنه.

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام این مشکل عمومیه همه دیدیمشون!بهترین کار اینه که بری تو تنظیمات بایوس و درگاه ساتا رو فعال کنی و از ویندوز هایی استفاده کنی که sata driver دارن من که این کارو میکنم

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
من پیشنهاد میکنم شما با یک سیستم دیگه درایو اول هارد را حذف کن و مجدد ویندوز را بزار نصب بشه البته بایک سی دی و یک درایو که مطمئن هستی سالمه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا