آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل : خاموش شدن لپتاپ HP PROBOOK 4520s

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوستان . یک لپتاپ HP PROBOOK 4520S دستم رسیده که وقتی کلید پاور رو میزنم لوگوی HP میاد و خاموش میشه . بعد از باز کردن دستگاه متوجه گرمای بسیار زیاد گرافیک شدم . مشتری هم دستگاه رو به علت صدای زیاد فن اورده بود . فن کاملا کثیف بود .

گرافیک در عرض 2 ثانیه به گرمای بسیار زیادی میرسه و همون موقع هم دستگاه خاموش میشه و 1 ثانیه بعد دوباره خودش روشن میشه و باز هم خاموش و ....... .

میخوام بدونم گرافیک وقتی داغ میکنه باعث خاموش شدن دستگاه میشه ؟
ایا گرافیک خرابه که انقدر داغ میکنه ؟ یا اتصالی هم میتونه جایی دیگه باشه و باعث گرمای زیاد گرافیک باشه .

البته من فن هم عوض کردم و بایوس رو هم پروگرام .

ممنون از همتون . حسام

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام لپ تاپ های hp از لحاظ سیستم خنک کننده کمی ضعیف هستند اگر لپ تاپ هی ریستارت میشه یعنی روشن وخاموش میشه از چیپ یک بار ریبالش کن یا هیت بگیر..... نتیجه رو اعلام کن

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز
با سلام
مشكل از سيستم خنك كننده هست
سرويس كنيد فن و متعلقات را
تا مشكل گرافيكي روي تصويرنديدين فعلا دست به چيپ گرافيك نزنيد و مشكل لپ تاپ رو پيچ ندين

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
چیپ گرافیک باید در عرض 2 ثانیه به گرمای فوق العاده بالا برسه ؟

proman

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
دوست گرامی چیپ گرافیک توانایی تحمل دما تا 100 درجه رو داره
احتمال داره بخاطر خوب کار نکردن سیستم خنک کننده به چیپ اسیب وارده شده باشه اما بهتره مرحله به مرحله چک کنی اگر جواب نداد بری سراغ تعویض چیپ
سرعت گرم شدن سری چیپ میتونی از خراب شدن چیپ باشه

محمد حسین78

کاربر
2018-07-05
2
0
سلام خدمت دوستان
منم این لب تاب رو دارم خیلی ازش راضی بودم تا حالا به جز این اخیراً که هی خاموش میشه... مخصوصاً فقط موقع کار با برنامه ی corel video x9
بعضی وقتام موقع بازی کردن خاموش میشه البته خاموش شدن موقع بازی رو از همون اول داشت. من همین چن وقت پیش فن ـش رو عوض کردم و درست شد اما مدت خیلی کوتاهی بود.
مشکل چیه؟

محمد حسین78

کاربر
2018-07-05
2
0
سلام خدمت دوستان
منم این لب تاب رو دارم خیلی ازش راضی بودم تا حالا به جز این اخیراً که هی خاموش میشه... مخصوصاً فقط موقع کار با برنامه ی corel video x9
بعضی وقتام موقع بازی کردن خاموش میشه البته خاموش شدن موقع بازی رو از همون اول داشت. من همین چن وقت پیش فن ـش رو عوض کردم و درست شد اما مدت خیلی کوتاهی بود.
مشکل چیه؟

کسی نمیدونه؟:narahan:

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
با درود فراوان ولتاژ تغذیه گرافیک رو بگیرید ببینید چنده؟ باید بین 0.9تا1.2 باشه ، اگر بیشتر باشه ممکنه این اتفاق رخ بده ، اگر نرمال بود 99% خود چیپ به گفته دوستان معیوب شده، اعلام نتیجه فراموش نشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا