آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل سویچ نشدن پاور

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام
یه پاور دارم که سیم های بفش و سبز ولتاژ درست دارن ولی سوییچ نمیشه اکثر قطعاتو تست کردم مشکلش حل نشد دوتا آی سی هم تعویض کردم ولی مشکلش حل نشد !!
اساتید لطفا راهنمایی کنین

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام، مدل و مقدار وات پاور و ولتاژهای 12+ ولت (سیم زرد) و 5+ ولت (سیم قرمز) و 3/3+ ولت (سیم نارنجی) و 12- ولت (سیم آبی) و 5- ولت (سیم سفید) و ولتاژ 5+ ولت استندبای (سیم بنفش) و 5+ پاور گود (سیم خاکستری) را با ولت متر چک کن و اعلام کن که دوستان راحت کمک کنند.

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
ممکنه اتصالی در دیودهای شاتکی خروجی یا اتصال کوتاه و خرابی در خازنهای ولتاژهای خروجی داشته باشید.چک کنید لطفاً اطلاع دهید.

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,759
جنت شهر
با سلام، مدل و مقدار وات پاور و ولتاژهای 12+ ولت (سیم زرد) و 5+ ولت (سیم قرمز) و 3/3+ ولت (سیم نارنجی) و 12- ولت (سیم آبی) و 5- ولت (سیم سفید) و ولتاژ 5+ ولت استندبای (سیم بنفش) و 5+ پاور گود (سیم خاکستری) را با ولت متر چک کن و اعلام کن که دوستان راحت کمک کنند.

سلام
اگر پاور سوئيچ نشود چگونه ميتوان ولتاژههاي 12و5و 3.3ولت خروجي را اندازه گرفت؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
سلام خودش در بالا قید کرده که یک پاور دارم سیمهای سبز وبنفش ولتاژ درست دارد.

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام من هم یه پاور دارم که سوئیچ نمیشه هرکاری کردم تمام ترانزیستورها رو تست کردم باز استارت نخورد ولتاژ سبز و بنفش درسته 5 ولت اما باز استارت نمی خوره پایه 4 آیسی 7500 که به زمین وصل میشه استارت می خوره اما با سیم سبز نمی شه باید چند بار سیم سبز رو با زمین اتصال کوتاه بکنم و قطع بکنم تا بعد از چند بار انجام اینکار استارت بخوره اگه از دوستان راهنمایی بکنه ممنون می شم مدل پاور پرفکته رو برد هم چیزی ننوشته:)

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام من هم یه پاور دارم که سوئیچ نمیشه هرکاری کردم تمام ترانزیستورها رو تست کردم باز استارت نخورد ولتاژ سبز و بنفش درسته 5 ولت اما باز استارت نمی خوره پایه 4 آیسی 7500 که به زمین وصل میشه استارت می خوره اما با سیم سبز نمی شه باید چند بار سیم سبز رو با زمین اتصال کوتاه بکنم و قطع بکنم تا بعد از چند بار انجام اینکار استارت بخوره اگه از دوستان راهنمایی بکنه ممنون می شم مدل پاور پرفکته رو برد هم چیزی ننوشته:)

سلام دوست گرامی
منهم پاورهایی داشتم که سیم سبز ولتاژ داشتند اما موقع استارت یک لحظه خیلی کوچیک پاور استارت میشد ولی از کار می افتاد.
محض تجربه خدمت دوستان عرض کنم که اگر پاوری ولتاژ 5 ولت روی سیم سبز داشته باشد و موقع استارت پاور از کار بیفتد و دیگه نتوان آنرا استارت کرد تا زمانیکه از دکمه برق خاموش شود و یا از برق خارج شود و بعد از قطع برق دوباره ولتاز درست بدهد بعلت محافظت در برابر اتصال کوتاه خاموش شده و باید دنبال شورتی بگردید.
اما گاهی پاور ولتاژ صحیح روی سیم سبز دارد اما در موقع استارت خاموش میشود و با قطع سیم سبز از سیم سیاه و اتصال مجدد دوباره لحظه ای کار میکند و دوباره از کار میفتد.
من در چندین مورد با تعویض خازنهای ورودی (معمولا 330 میکرو یا 470 میکرو 200 ولت هستند) کاملاً مشکل را برطرف کردم.
خواهش میکنم دوستان تست کنند و نتیجه را جهت اطلاع دوستان در سایت قرار دهند.
متشکرم

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
ممنون از پاسختون ،خازنهای ورودی رو من عوض کردم ،عیبی که با اون برخورد کردم جالبه اول چند بار که سیم سبز و سیاه را اتصال می دی هیچ اتفاقی نمی افته اما بعد از چند بار انجام این کار ولتاژ کم کم روی سیم سبز میاد مثلا" 2 ولت بعد 4 ولت و الی آخر،اما بعد از اینکه یکبار استارت شد مرحله بعد با یکبار اتصال دادن سیم سبز به منفی روشن می شه،اما با یکبار اتصال پایه 4 آی سی 7500 استارت می خوره اگه شورتی چیزی باشه اصلا" نباید روشن بشه من زیاد پاور تعمیر کردم این یکی خیلی جالبه؟!تا حالا همچین چیزی نداشتم حدس خودم ترانزیسترهای 945 از جنس خوب نیستند و بازی درآوردن باید عوض کنم نتیجه رو اعلام می کنم ممنون و سپاس بیکران

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام 5 ولت استند بای رو دا ری سیم بنفش باید باشه و خرابی خازن ورودی برق هم موردی داشتم که این مشکل رو داشت

بالا