آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جایگزین مناسب برای MC34151

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه دوستان عزیز .
ای سی mc34151 یک درایور مناسب برای mosfet ها با سرعت بالا هست ولی این ای سی قدیمی شده و در بازار کم و با قیمت بالا پیدا می شه .(( کسانی که دستگاه minediver را ساخته اند با این ای سی اشنایی کامل دارند ))
ورژن جدید این ای سی که در بازار به وفور و قیمت پایین پیدا می شه ، ای سی tc1426cpa هست که ای ای سی از نظر پایه ها و مدار داخلی کاملا با ای سی ورژن قدیمی یکی هست و می توانید این ای سی را جایگزین ای سی قدیمی کنید (( حتی بدون تغییر دادن پایه ها )) .

http://savefile.com/projects/808752528

موفق باشید modammad 88/1/5

پیوست‌ها

• 40.5 کیلوبایت بازدیدها: 522
آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوستان
این هم مشابه دیگر که به وفور یافت می شود و از نظر پایه ها نیز تفاوتی با نمونه اصلی ندارد می توانید این ای سی را جایگزین ای سی قدیمی کنید (( حتی بدون تغییر دادن پایه ها )) .
icl7667

پیوست‌ها

hamed-haro

کاربر
2010-08-07
22
42
با سلام
جناب M.E.E عزيز ضمن قدرداني از اطلاعات مفيدي كه در سايت ارائه كرديد يك خواهش از شما دارم.فيوزبيت ميكرو كنترولر MINEDIVER1 چيست؟
پيشاپيش از شما تشكر ميكنم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
دوست گرامی مطالب کاملی به همراه عکس در مورد فیوزبیت این دستگاه در تاپیک ها گفته شده

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه دوستان

دوستی mahdi8866 سوال زیر را مطرح کردن بهتر دیدم که در تاپیک جواب بدم تا دیگران هم استفاده کنند .

سلام چه عجب انلاین هستید .حال شما خوبه دوست عزیز
چند تا سئوال داشتم از شما البته بگم که قبلا بهتون پیغام خصوصی داده بودم ولی جوابی ندادید
اول اینکه چرا درایوری برای ماسفت n اینقدر سخته والا بلا ادمو تا لب مرگ میبره و اخر هم نمیشه درایوش کرد ولی برعکس ماسفت p رو مثل اب خوردن میشه درایو کرد شما مدار درایور ماسفت n دارید ؟ که اکثر ماسفت های n رو درایو کنه؟
مداری که خودم ساختمش که به غیر از پیش تقویت کننده و انتگرالگیر بعدش از 2 طبقه اپ امپ هم استفاده کردم . مشکلی که دارم اینه که در خروجی که به adc میکرو میره سیگنال ثابت نیست یعنی موقعیکه تنظیم میکنی به قول دیگه لب به لب میذاری بعد چند ثانیه افت میکنه یعنی اگه رو 0 تنظیم میکنی بعد چند ثانیه میره به ولتاژ منفی یا ثابت نیست که گفته های شما در مورد اپ امپ هارو خوندم ویه کارایی کردم مثلا فرکانسی که برای پالسی که به به ماسفت میره رو بالا وپایین میکنم بله یه کم درست میشه یا بر عکس ولتاژ میره به بالا ولی من میخوام از سیتم مولتی فرکانس استفاده کنم چکار باید بکنم که افست نداشته باشم ؟ ایا همین فرکانسی که گفتم با فرکانسی که شما در اپ امپ ها گفتید فرق میکنه ؟ چون من بیشتر تو کار میکرو ودیجیتال هستم وانالوگم ضعیفه ممنون از شما سئوال های دیگه ای هم دارم که بعدا میپرسم و بیشتر از این مزاحم نمیشم وچقدر تایپ کردن سخته
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ببخشید که دیر به دیر انلاین می شم بخاطر پاره ای از مشکلات می باشد . سپاس گذارم از احوال پرسی شما باید منو ببخشید اگر به سوالی جواب نمیدهم دلیل بر بی اعتناعی نیست بلکه سوال تکراری است جوابش را در تاپیک هادادم یا سوال مشابه ای در تاپیک ها می باشد که با مطالعه تاپیک ها به پاسخ خود می رسید . به هر حال پوزش میطلبم .
در رابطه با سوال اولتون باید بگم که قبول دارم یکمی درایو کردن ماسفت n سخت هست ولی نه انقدر که شما می گوید .انهم بخاطر ساختار داخلی ماسفتهاست که ماسفت n به بایاسش حساستره و باید مسائل ولتاژی روی گیت رو رعایت کنید .
من برای درایو کردن ماسفت دیگرراز مدارهای انالوگ استفاده نمی کنم چون هم جاگیر هستند و هم دردسر داره هم از نظر قیمتی گران در می اید و از ای سی های درایور که مخصوصا برای درایو کردن ماسفت ساخته شده اند استفاده می کنم .
اگه به این تاپیک ( جایگزین مناسب برای MC34151 ) یه سری بزنید خودتان اطلاعات کافی بدست می اورید .
نداشتن افست محال است وفقط در شرایط ایدال می توانیم افست را در نظر نگیریم انهم فقط برای انجام بعضی از محاسباتی که در ان افست مهم نیست . شما باید محاسبا را جوری انجام دهید که کمترین افست را داشته باشید .
در محاسبات بهتره که فرکانس اپ امپ را برابر فرکانس دستگاه قرار بدهید و باقی پارامترها را محاسبه کنید .
با سپاس

آخرین ویرایش:

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
سلام میشه بجایmc34151 از tc426cpa استفاده کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام میشه ادرس جایی زو که ماسفت و راه اندازش رو میفروشن بدین؟تو اینترنت هرچی گشتم پیدا نکردم.

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
پاسخ به jani38 در رابطه با میشه بجایmc34151 از tc426cpa استفاده کرد؟
بله می شه

بالا