آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم نصب ویندوز روی مین گیگاga-p31-es3g

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
همت شما بعد از این همه مدت خیلی عالی بود
شما این نتیجه رو در تجریبات همکاران در تعمیرات مادربرد حتما قید بکنید
برای کسب تجربه بیشتر و کامل کردن بحثمون
یک بار دیگر این گزینه رو فعال بکنید
ببینید باز کند میشه ؟
پیشاپیش ممنون

nema_4d

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
56
76
اصفهان
Re: پاسخ : عدم نصب ویندوز روی مین گیگاga-p31-es3g

با سلام خدمت شما دوستان
من هم یه مادربرد با همین مدل و همین عیب برای تعمیر به دستم رسیده همه این کارها را هم انجام دادم اما ماد برد تعمیر نشد
میشه راهنمائی کنید کدام ماسفت رو شما عوض کردید؟؟؟:apologetic:

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام وتشکر.یعنی کارت شبکه رو در تنظیمات بایوس غیر فعال کردین؟من هم با سیستم قدیمی مشکل نصب ویندوز داشتم که با غیر فعال کردن فلاپی در بایوس توانستم ویندوز نصب کنم.

nema_4d

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
56
76
اصفهان
با سلام و درود ... بله من کارت شبکه رو هم غیر فعال کردم ... موقع نصب ویندوز XP (هر نوع ویندوز) پس از کپی کردن فایها در صفحه DOSمانند سیستم به طور اتومتیک ری استارت نمی شه و یه صفحه آبی بدون متن یا بعضی وقتها سفید میاد و سیستم قفل میکنه یعنی دکمه های ریست و استارت کیس (مادربرد) از کار میفته و فقط باید با کلید پاور مین رو خاموش کرد ... چیپ جنوبی را هیت گرفتم ... I/O رو هم همین طور کد دیباگر ff 96 95 را نشون میده
و چراغ ریست خاموش و چراغ کلاک هم خاموش هست ( البته در لحظه اول روشن شدن به مدت 3 یا 4 ثانیه چراغ کلاک روشن میشه).
باتشکر و قدر دانی...
:eek::

nema_4d

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
56
76
اصفهان
باسلام و درود خدمت دوستان:
از اینکه بنده را راهنمائی نکردید سپاسگزارم.ولی عیب رو پیداکردم و برای تجربه دوستان اینجا مینویسم.
برد دقیقاً زیر سوکت CPU (پشت برد) یه قطعی و اتصالی بسیار ریز داشت. معلوم بود که با بی توجهی (اندکی خشونت یا بی حوصله) مادربرد از کیس جدا شده بود . و این عیب ظریف و پر دردسر بوجود آمده بود.
بدرود.:friendly_wink:

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سلام خدمت دوست عزیز.این ایراد را تا وقتی که برد را ندیده باشی نمیتوان فهمید.شما اول ایراد های ظاهری مادربرد را باید چک کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا