آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم نصب ویندوز روی مین گیگاga-p31-es3g

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
دوست عزیز روی سیستمهای جدید حتما باید ویندوز سرویس پک 3 باشه. درضمن با یک ویندوز 7 هم تست کنید ببینید مراحل نصب پیش میره یا نه. یکی دیگر از دوستان هم این کار رو گفته بودند اما جوابی نداده بودید.
اگر این موردی که گفتم رعایت کردید کاملا مشخصه مشکلتون سخت افزاریه. که غیر از مادر بورد میتونه مربوط به قطعات دیگر هم باشه. و به نظر من ابتدا قطعاتی که نیازی به اونها نیست همه رو جدا کنید و بقیه قطعات همه رو با یک قطعه نو یکی یکی عوض کنید و تست کنید و کابلها رو هم همه رو با کابل نو تست کنید. اگر این کار رو قبلا کردید و درست نشده دیگه 100 درصد ایراد از خود مادر برد هست که دوستان تعمیرکار باید نظر بدن.
لطفا دوستان دیگر نکات نرم افزاری و سخت افزاری غیر از مادر برد رو گوشزد نکنن چون هر انچه باید گفته میشد گفته شده. اگر کسی در مورد تعمیرات مادربرد اطلاعات داره توضیح بده به ایشون

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
یک نکته ظریف
تو تجربه همکاران از استاد امجدی خوندم که تقریبا چنین مشکلی داشتن
یکی از فت های مشکل داره
شما به برد دقت کنید و بعد از کار کشیدن درست وحسابی از سیستم به تمام قطعات دست بزنید ( با انگشت کوچیکه )
خازنها فت ها و مخصوصا چیپ ها که گرمای اضافی نداشته باشن
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با سلام خدمت مدیر بخش تعمیرات ودوستان گلم:

همکاران عزیز مین گیگا دستم رسیده مدل ga-p31-es3g که وقتی میری برای نصب ویندوز تا این مرحله میره و دیگه کار نمیکنه
کار های انجام شده:
1-تعویض هارد.پاور.رم.گرافیک.cpu.
2-مین دوال بایوس می باشد هردور را از نو پرگرام کردم
3-اسلاید رم و گرافیک رو شستم باتینر 10000
4-تعویض تمام کابل های ساتا
5-خازنهای اطراف رم همه سالم هستن

نکته:
اشکال این مین اول که برام اوردن ندادن تصویر بود که باشستشو اسلاید رم برطرف شد
یه چیز جالب هم داره بعضی مواقع ساتا های سیستم از کارمی افتن برای همین منظور از هارد پاتا استفاده کردم که بازم جوابش منفی بود
با درود خدمت شما همکار گرامی
شما از اصل قضیه دور شدید همانطور که خودتان گفتید پورت ساتا به صورت رندوم یا تصادفی کار میکند شما اول باید این ایراد را رفع کنید
یک مورد مشابه داشتم که ایراد از چیپ جنوبی بود و قعطی داشت و ساتا به صورت رندوم کار میکرد که با هیت مناسب حل شده بود البته راه صحیحش این بود که باید ریبال میکردم
البته قبل از این کارها هیت سینک شمالی و جنوبی را تمیز کنید و خمیر سیلیکون بزنید البته بعید میدونم با این کار حل شود
اصل قضیه را باید حل کرد
مطلب دیگر اینکه سعی کنید شماتیک مادربردهای مختلف را بررسی کنید اینکار به روند تعمیر بسیار کمک میکند
موفق باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من هم یک مادر بردfc n2801 دارم که همین مشکل رو در نصب ویندوز داشتم وهرکاری کردم نتونستم روی این سیستم ویندوز نصب کنم ستاب تا همین مرحله می رفت وگیر میکنه کیبرد هم از کار می افته یک فلش خالی به یکی از usb وصل کردم براحتی سیستم از این مرحله رد شد چند بار هم اینکار رو تکرار کردم انجام شد دیگه گیر نکرد امتحان کن شاید جواب بده

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت دوستان عزیزم و مدیر بخش:

دوستان فت ها رو چک کردم یکی مورد داشت عوض کردم اما بازم تغییری نکرد با ویندوز 7 تست کردم بازم هنگ کرد ساتای مین رو چک کردم و یه حرارتی به چیپ جنوبی و شمالی دادم

بازم بی فایده بود خازن های دور رم رو هم عوض کردم جواب نداد تمام قطعات روی سیستم دیگه خوب و راحت جواب میدن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام من هم یک مادر بردfc n2801 دارم که همین مشکل رو در نصب ویندوز داشتم وهرکاری کردم نتونستم روی این سیستم ویندوز نصب کنم ستاب تا همین مرحله می رفت وگیر میکنه کیبرد هم از کار می افته یک فلش خالی به یکی از usb وصل کردم براحتی سیستم از این مرحله رد شد چند بار هم اینکار رو تکرار کردم انجام شد دیگه گیر نکرد امتحان کن شاید جواب بده
فلش خالی ؟
جالبه

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
دوست گرامی سلام

این عکسی که اول گذاشتی موقعی هست که ویندوز میره برای دی تکت هارد
- هارد رو از دستگاه جدا کن کلا بزار ویندوز بوت بشه برای نصب بدونه هاردببین این صفحه رو رد میکنه که بگه هاردی به دستگاه وصل نیست یا نه

آخرین ویرایش:
بالا