آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم نصب ویندوز روی مین گیگاga-p31-es3g

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
سلام من هم یک مادر بردfc n2801 دارم که همین مشکل رو در نصب ویندوز داشتم وهرکاری کردم نتونستم روی این سیستم ویندوز نصب کنم ستاب تا همین مرحله می رفت وگیر میکنه کیبرد هم از کار می افته یک فلش خالی به یکی از usb وصل کردم براحتی سیستم از این مرحله رد شد چند بار هم اینکار رو تکرار کردم انجام شد دیگه گیر نکرد امتحان کن شاید جواب بده

مشکل شما هم سر دیتکت کردن هارد تون بوده
وقتی یک فلش خالی نصب میکنید به عنوان یک هارد دیسک سالم میشناسه و سری رد میشه تا ادامه کار انجام بده
خود فلش کاری خاضی انجام نمیده

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
دوست عزیزم چند وقت پیش من هم همین مشکل را با همین مدل مین داشتم البته مشکل از مین نبود.هارد سیستم ویروسی شده بود و با اینکه با rescue cd اپدیت شده کسپرسکی ویروس کشی کرده بودم باز جواب نمیداد. بالاخره مجبور شدم کل هارد رو رفرمت کنم و مشکل حل شد و ویندوز نصب شد.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
این دوستمون میگه که هارد رو عوض کرده
پس ربطی به هارد نداره
مراحل نصب ویندوز ایکس پی و سون خیلی با هم فرق داره - وقتی سره دو تا ویندوز مشکل داره - پس مشکل 100 درصد سخت افزاریه

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوستان عزيز:
با توجه به اينكه اين دوست ما تمام مراحل تست را انجام داده است يعني با قطعات ديگر از جمله تعويض رم-پاور-هارد و... مشكل حل نشد و از همه مهمتر اينكه ساتا سيستم به صورت راندوم شناسايي مي كند به احتمال خيلي زياد مشكل از چيپ جنوبي مادربرد مي باشد/در ضمن از دوستان گرامي خواهشمندم تجربه هايي كه دليل قانع كنند هاي ندارند پرهيز كنند(جسارت نباشد)/چون هر مشكلي در تعميرات مادربرد يك دليل خاص دارد و ما در بعضي از اوقات نمي توانيم دليل اصلي را پيدا كنيم و مجبور مي شويم چند كار اصولي از جمله پروگرام كردن بايوس تعويض قطعات و يا هيت نرم گرفتن مي شويم كه با اين چند كار مشكل بر طرف مي شود و ما دقيقا نمي توانيم بگيم كه از اين چند كاري كه انجام داديم كدام باعث برطرف شدن مشكل شده است/با تشكر

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
بله قربون درست میفرمایید.همینطور که خودتون اشاره کردید گاهی علت اصلی پیدا نمیشه و ایشون هم کلیه تستها را انجام داده اندو نتیجه نگرفته اند.ولی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تست را بصورت درست انجام نداده باشید البته ایشان استاد بنده هستند و حتما درست انجام داده اند.
واما اینکه تجربه بدون دلیل قانع کننده فرموده اید متوجه منظورتون نشدم یعنی هاردی که مشکل داشته باشد در روند نصب ویندوز مشکلی ایجاد نمیکند؟ با تشکر

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام:
تشكر از اين كه پيگير موضوع هستين/ببينيد ما اينجا جمع شديم كه از تجربه هاي همديگر استفاده كنيم/درست مي فرماييد شما ولي ما فرض رو بر اين مي گذاريم كه كسي كه در اين كارها را دارد انجام مي دهد به درستي و بدون هيچ بي حوصلگي و بي احتياطي انجام مي دهد/در پاسخ به سوال شما كه اگر هارد مشكل داشته باشد در روند نصب ويندوز تاثير مي گذارد يا نه/در جواب شما بايد بگم دوست عزيز اگر هر قطعه اي بدرستي كار نكند در روند كار سيستم و نصب سيستم عامل مشكل ايجاد مي كند ولي اينكه بگيم اين با چند حركت ساده مشكل هارد برطرف شد اين زود قضاوت كردن است چون اگر هارد مشكل داشته باشد مشكلاتي از قبيل صفحه آبي-ريست-هنگ كردن-صدا خوردن و كند كار كردن را بوجود مي آيد/در اكثر اوقات اگر هارد مشكل داشته باشد در مرحل نصب ويندوز شايد مشكلي ايجاد نكند ولي در مراحل كار حتما مشكل ايجاد مي كند و به اصطلاح خودش را نشان ميدهد/با تشكر

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم :

دوستان اشکال ساتای سیستم کلا ایراد کابل ها بود که رفع کردم اما بازم چیپ رو هیت گرفتم

دوست عزیزم گفت بدون هارد تست کن همین دیشب همین کار رو کردم جواب نداد

پای رم هم همون ولتاژ1.8 رو داره

کلا چه هارد باشه چه نباشه تا به اون مرحله میرسه هنگ میشه

تمام قطعه ها سالم هستن اشکال از مین هستش من بیشتر وقتم رو گذاشتم سر قسمت رم دوستان کدوم قسمت می تونه بعد از رم اینطور موردی ایجاد کنه

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
یه نکته یادم رفت بگم :

:busted_red:که صاحب مین امروز امد گفت که مین سالم بوده خودم درش اوردم با یه اسپره که حاوی الکل بوده شستشو داده مین رو بعد از 2 ساعت روشن کرده کار کرده باش بعد که خاموش کرده روز بعددیگه روشن نشده که اورده برای تعمیر:busted_red:

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت دوستان عزیزم ومدیر بخش :

دوستان اول بگم که از همه دوستان که نظر دادن متشکرم دست همه رو می بوسم

مشکل رو حل کردم خیلی هم ساده بود باورتون نمیشه
مشکل کارت شبکه بود که با رفتن به محیط بوت و با دستور دسیبل مشکل حل شد

اینم شد یه تجربه با ارزش برای دوستان نوشتم که اگر همین مشکل رو داشتن دیگه زیاد دنبال مشکل بزرگ نرن

بالا