آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل يخ زدن پروانه فريزر يخچال فريزر دوو مدل FR-590

amirarya

کاربر
2013-01-15
5
3
حدود 1 سالي ميشه كه يخچال فريزر دوو مدل FR-590 صداي گوش خراشي مثل درگير شدن پروانه ميداد و به مرور دماي قسمت يخچال بالا مي رفت و گرم مي شد. كه نهايتا روكش پلاستيكي ديواره فريزرو باز كردم و ديدم كه اطراف پروانه فني كه هواي سرد رو به يخچال انتقال ميده كاملا يخ زده. يخ هارو كه پاك و خشك كردم ، مشكل برا زمان كوتاه يك ماهه برطرف شد و مجددا مشكل بعد از يه ماه شروع شده و هر سري كه اون قسمت پلاستيكي ديواره فريزرو باز ميكنم ، ميبينم علاوه بر يخ زدن اطراف پروانه ، قسمت حوضچه مانندي كه زير يك المنت كاوردار قرارداره با حدود 3 سانت آب يخ زده و مجراي خروجي آن يخ زده. مشكل از چي ميتونه باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
حدود 1 سالي ميشه كه يخچال فريزر دوو مدل FR-590 صداي گوش خراشي مثل درگير شدن پروانه ميداد و به مرور دماي قسمت يخچال بالا مي رفت و گرم مي شد. كه نهايتا روكش پلاستيكي ديواره فريزرو باز كردم و ديدم كه اطراف پروانه فني كه هواي سرد رو به يخچال انتقال ميده كاملا يخ زده. يخ هارو كه پاك و خشك كردم ، مشكل برا زمان كوتاه يك ماهه برطرف شد و مجددا مشكل بعد از يه ماه شروع شده و هر سري كه اون قسمت پلاستيكي ديواره فريزرو باز ميكنم ، ميبينم علاوه بر يخ زدن اطراف پروانه ، قسمت حوضچه مانندي كه زير يك المنت كاوردار قرارداره با حدود 3 سانت آب يخ زده و مجراي خروجي آن يخ زده. مشكل از چي ميتونه باشه؟

المنت این دستگاه با برق 220 کار میکنه
بهش جدا برق بده ببین گرم میکنه ؟
اگه گرم میشه و آمپر میگیره مشکل از برد هستش که تو حالت دیفراست نمیره

amirarya

کاربر
2013-01-15
5
3
المنت ديفراست رو تست كردم گرم ميشه و سالمه. ظاهرا مشكل از برد بايد باشه . حالا چيكار بايد كرد. برد بقيه كاراشو بجز ديفراست درست انجام ميده. آيا برد قابل تعميره؟ يا بايد كاملشو خريداري كنم. اگه خيلي گرونه ميشه يه مدار جداگانه تايمر برا المنت ديفراست كار گذاشت؟ هر چند ساعت ديفراست و چه مدت روشن ميشه؟

• Like

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
المنت ديفراست رو تست كردم گرم ميشه و سالمه. ظاهرا مشكل از برد بايد باشه . حالا چيكار بايد كرد. برد بقيه كاراشو بجز ديفراست درست انجام ميده. آيا برد قابل تعميره؟ يا بايد كاملشو خريداري كنم. اگه خيلي گرونه ميشه يه مدار جداگانه تايمر برا المنت ديفراست كار گذاشت؟ هر چند ساعت ديفراست و چه مدت روشن ميشه؟

ترموفیوز رو هم چک کن
برد قابل تعمیر هستش
اگر شمال باشی میتونم برات تعمیر کنم
اگر هم بخوای نو بخری سراغ دارم ، پیام خصوصی بده

• Like

jalal610

کاربر
2013-03-23
2
2
مدیر محترم سلام
یخچال من هیتاچی هستش از این مدلای چهار درب .. الان چند وقتی هست که چراغ انرژی سیوینگش energy saving روشن و خاموش میشه و درست خنک نمیکنه . علت چی هست و چیکار باید بکنم . ضمن اینکه من از برد و تعمیر سر رشته آنچنانی ندارم ...... سپاس از یاری شما

• Like

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
مدیر محترم سلام
یخچال من هیتاچی هستش از این مدلای چهار درب .. الان چند وقتی هست که چراغ انرژی سیوینگش energy saving روشن و خاموش میشه و درست خنک نمیکنه . علت چی هست و چیکار باید بکنم . ضمن اینکه من از برد و تعمیر سر رشته آنچنانی ندارم ...... سپاس از یاری شما

اگر از اتصال صحیح پورت صفحه نمایش اطمینان دارید ، احتمال قوی ایراد از برد دستگاه هستش
باید برد رو به یه تعمیرکار نشون بدی
معمولا نماینده های هر برندی یک نمونه از برد دستگاه ها رو دارن از اونا کمک بگیر
موفق باشی

amirarya

کاربر
2013-01-15
5
3
يخچال فريزر دوو مدل FR-590 كه مشكل ديفراست داشت توسط نمايندگي حل شد. ايشون به كمك 2 دكمه هاي موجود روي پنل (Fuzzy , Temp) يخچال رو بصورت دستي رو حالت ديفراست برد. بعد متوجه شد كه سوكت قطعي داره و بدين ترتيب مشكل مرتفع شد. حالا سوال اينكه كسي از دوستان اطلاع دارع اين ترفندو چطور اجرا كرده؟ منكه حواسم نبود. الان هر كاري ميكنم دستي وارد نميشه.

• Like

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
يخچال فريزر دوو مدل FR-590 كه مشكل ديفراست داشت توسط نمايندگي حل شد. ايشون به كمك 2 دكمه هاي موجود روي پنل (Fuzzy , Temp) يخچال رو بصورت دستي رو حالت ديفراست برد. بعد متوجه شد كه سوكت قطعي داره و بدين ترتيب مشكل مرتفع شد. حالا سوال اينكه كسي از دوستان اطلاع دارع اين ترفندو چطور اجرا كرده؟ منكه حواسم نبود. الان هر كاري ميكنم دستي وارد نميشه.

Temp رو نگهداشته باش و Fuzzy رو 7 بار بزن میره روی دیفراست دستی

sween6210

کاربر
2013-04-30
1
0
با سلام
3سال است که یخچال فریزر دوو مدل FR590 را خریداری کرده ام.از همان اوایل 20دقیقه خاموش بود و 20 دقیقه با صدای بسیار زیاد کار میکرد.اخیرا تراز بودن جای آن را نیز چک کردم الان کاملا تراز است اما صدای آن کم نشد هیچ مدت خاموش و روشن بودن آن نیز تغییر کرد.1ساعت خاموش و1ساعت روشن است!لطفا راهنمایی کنید.ممنون.

samin11

کاربر
2010-09-02
1
0
سلام یخچال فریزر ساید الجی دارم 27 فوت مشکل مشابه این فریزر رو داره یعنی همه چیش سالمه اما هیتر گرم نمیشه به سوکت هیتر برق میدم گرم میشه چطوری دیفراست دستی بکنم و عیب یابی کنم؟

بالا