آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا امکان تبدیل 60 هرتز برق شهر به 180ولت 400 هرتز وجود دارد؟

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
سلام
:smilie_help::smilie_help::smilie_help: امکان تبدیل برق شهری 220 ولت و60 هرتز به 180 ولت 400 هرتز بر ای دستگاهی که 2 امپر جریان لازم داره وجود داره یانه واگه امکانش هست مقرون به صرفه هست؟ اگه کسی اطلاعاتی(مدار الکتریکی , pcb) در این مورد داره ممنون میشم کمکم کنه

:smilie_help::smilie_help::smilie_help:

نبود کسی جواب بده؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام
:smilie_help::smilie_help::smilie_help: امکان تبدیل برق شهری 220 ولت و60 هرتز به 180 ولت 400 هرتز بر ای دستگاهی که 2 امپر جریان لازم داره وجود داره یانه واگه امکانش هست مقرون به صرفه هست؟ اگه کسی اطلاعاتی(مدار الکتریکی , pcb) در این مورد داره ممنون میشم کمکم کنه

:smilie_help::smilie_help::smilie_help:

نبود کسی جواب بده؟

سلام و عرض ادب

برق شهری در ایران 50 هرتز و هدف شما امکان پذیره

اما اینکه ساخت دستی آن مقرون بصرفه هست یا نه . بستگی به ارزش و بهای هدف شما داره

بفرمایید برای چه منظوری نیاز دارید شاید راه حل مناسب و سهل الوصولی داشته باشم

موضوع را ظرف دو روز در دو بخش مستقل مطرح فرمودید ولی پاسخ را ملاحظه نفرمودید ! !
تاپیک تکراری شما از سوی مدیریت محترم مربوطه حذف گردید

سپاس

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
سلام
میبخشید
یک موتور (بلوور) 3فاز ازیکی از همکاران میخوام بخرم که مشخصاتش همونیه که عرض کردم 180 ac و2امپرو400 هرتز طبق گفته فروشنده قدرت دمندگی وساکشن هوای بالا و در عین حال کم صدا میباشد چون قابلیتهاش همونیه که من دنبالش بودم میخواستم از دوستان استعلام کنم که قابل استفاده هست وساخت اداپتور اون چقدر هزینه برمیداره واستفاده از برق شهر به صرفه هست یا مصرف برق بالامیره ؟ ممنون از توجه اقایان ضمن عذر خواهی چون چند روزی استفاده از اینترنت برایم مقدور نبود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام
میبخشید
یک موتور (بلوور) 3فاز ازیکی از همکاران میخوام بخرم که مشخصاتش همونیه که عرض کردم 180 ac و2امپرو400 هرتز طبق گفته فروشنده قدرت دمندگی وساکشن هوای بالا و در عین حال کم صدا میباشد چون قابلیتهاش همونیه که من دنبالش بودم میخواستم از دوستان استعلام کنم که قابل استفاده هست وساخت اداپتور اون چقدر هزینه برمیداره واستفاده از برق شهر به صرفه هست یا مصرف برق بالامیره ؟ ممنون از توجه اقایان ضمن عذر خواهی چون چند روزی استفاده از اینترنت برایم مقدور نبود

سلام

استاد گرامی
توجهی به سوالم نفرمودید و بر ابهامات درخواست قبلی خود هم افزودید
بطوریکه اکنون میفرمایید ،
منبع سه فاز مورد نیاز است و لذا

آیا باید ولتاژ بین دو فاز 180 ولت باشد یا ولتاژ هر فاز نسبت به ارت

و بهمین ترتیب جریان ستاره 2 آمپر باشد یا جریان مثلث که قدرت لازم را متفاوت میسازد

و همچنین ارزش موتور چقدر است و حاضرید تا چه مبلغی هزینه کنید ؟​

سوال مبهم و کلی شما مستلزم تشریح کلیه حالتهای ممکن است

اگر اطلاعات شما فاقد اشکال باشد دراینصورت محصول تولید کننده مغایر با برق شهری کل دنیا است و درصورت صحت مراتب ، کیفیت چنین موتور و درایت چنین تولید کننده ای ، دیدنی است

فلذا لطفا عکسی از موتور بویژه پلاک موتور ارسال فرمایید تا حلقه مفقوده ای که در اطلاعات ارسالی وجود دارد ، بررسی و مرتفع گردد

سپاس

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
چشم در اولین فرصت یک عکس از پلاک موتور میفرستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
چشم در اولین فرصت یک عکس از پلاک موتور میفرستم

سلام
استاد عزیز

اگر ارسال عکس مقدور نیست و یا اطلاعاتی که دوستتان به شما منتقل کرده ناصحیح بوده ، اشکالی ندارد و همگی ما با این حوادث مواجه میشویم

اما عدم پاسخگویی شما موجب نقص تاپیک میگردد فلذا لطفا نسبت به ارسال عکس موتور و بویژه پلاک آن و یا پاسخ نهایی اقدام فرمایید

سپاس

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
سلام
عرض کردم چشم در اولین فرصت اطلاعتی که دادم من خودم از روی پلاک خونده بودم ولی با سوالاتی که جنابعالی کردید به صحت قراءت ودقت خودم شک کردم در حال حاضر نه دوستم ونه موتور مورد نظر در دسترس نیستند . حتما عکس پلاک را میفرستم چه درست گفته باشم چه اشتباه کرده باشم ضمنا از پیگیری دوستان در این مورد کمال تشکر را دارم

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
سلام
استاد عزیز

اگر ارسال عکس مقدور نیست و یا اطلاعاتی که دوستتان به شما منتقل کرده ناصحیح بوده ، اشکالی ندارد و همگی ما با این حوادث مواجه میشویم

اما عدم پاسخگویی شما موجب نقص تاپیک میگردد فلذا لطفا نسبت به ارسال عکس موتور و بویژه پلاک آن و یا پاسخ نهایی اقدام فرمایید

سپاس

Capture_064.jpgCapture_025.jpg
بله !؟ اینم از پلاکی که خواسته بودید فکر نکنم با اطلاعاتی که قبلا خدمتتون عرض کردم مغایرتی داشته باشه( البته با توجه به اطلاعاتی که من در مورد این موضوع دارم به نظر بنده عدم اطلاع مبنی بر عدم وجود نیست) حالا پی بردن به مغایرت ان و کیفیت ان به عهده شما ضمنا اگه در مورد تقاضای اولیه من کمکی از کسی بر میاد پیشاپیش کمال تشکر را دارم وممنونم

بالا