آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مادربورد MS-7142 ساتا را نمی خواند

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان مین AMD ساپورت است ، با هارد آی دی ای ویندوز نصب کردم و همه چیز سلامت ، ولی با ساتا هارد شناخته نمیشود ، دوستان تا جای که میدانستم توی ستاپ گشتم نتیجه نداد ، هارد - رم - دی وی دی رایتر سلامت هستند. لطفآ راهنمای کنید ، باتشکر

سلام دوست خوبم
نفرمودی که چه ویندوزی میخواستی نصب بکنی.ویندوز سون و هشت بدون مشکل روی سیستم شما باید نصب بشه اما وسندوز ایکس پی با توجه به فرمودی آقای vahid_USB باید از طریق فلاپی ساتا نصب بشه که احتمالا بلدید و با زدن دکمه f6 در هنگام نصب ویندوز ایکس پی درایور مربوط به ساتا را نصب میکنید.
از لینک زیر
http://www.msi.com/product/mb/K8MM-V.html#/?div=Driver&os=XP 32
درایور VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility را دانلود و بعد از کپی در فلاپی عملیات نصب ویندوز ایکس پی را ادامه دهید.

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام دوست خوبم
نفرمودی که چه ویندوزی میخواستی نصب بکنی.ویندوز سون و هشت بدون مشکل روی سیستم شما باید نصب بشه اما وسندوز ایکس پی با توجه به فرمودی آقای vahid_USB باید از طریق فلاپی ساتا نصب بشه که احتمالا بلدید و با زدن دکمه f6 در هنگام نصب ویندوز ایکس پی درایور مربوط به ساتا را نصب میکنید.
از لینک زیر
http://www.msi.com/product/mb/K8MM-V.html#/?div=Driver&os=XP 32
درایور VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility را دانلود و بعد از کپی در فلاپی عملیات نصب ویندوز ایکس پی را ادامه دهید.

سلام دوست خوبم ، از طریق ساتای این مین هیچ (هارد یا دی وی دی شناخته نمیشود . لطفآ این روش را برایم بفرمایید ، ضمنآ تا بحال از این طریق انجام نداده ام. ویندوزی که میخواهم نصب کنم ایکس پی هست با تشکرفراوان ازشما

آخرین ویرایش:

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوست عزیز
ببینید اگر هیچ دی وی دی رایتر و یا هاردی حتی در توی ست آپ سیستم دیتکت نمیشود این یک مشکل سخت افزاری است.اگر بعد از ورود به ست آپ هارد یا دی وی دی شما شناسایی بشود ولی امکان نصب ویندوز ایکس پی ندارید این مربوط میشود به عدم پشتیبانی ویندوز ایکس پی از درایور ساتا مادربرد شما که همونطور که گفتم باید درایور این ساتا را از سایت مربوطه بگیرید (در لینک آمده) و سپس درایور را بعد از اکسترکت کردن داخل یک فلاپی ریخته و هنگام نصب ویندوز ایکس پی در اولین صفحات در پایین نوشته که اگر تمایل به نصب ساتا یا raid یا SCSI دارید کلید F6 را بزنید.سپس ویندوز به نصب خود ادامه میدهد تا در نهایت به صفحه ای ختم میشود که با دادن گزینه مسیر درایور ساتا را از مشا میخواهد.شما فلاپی را داخل فلاپی درایو گذاشته و مسیر را روی فلاپی دنبال کرده تا به فایل درایور ساتا که اگر اشتباه نکنم با پسوند .INF مشخص شده برسید.بعد اون فایل رو انتخاب کرده و اجازه بدهید اون درایور توسط ویندوز کپی و نصب گردد.مراحل کار بسیار ساده و روتین است و اگر حتی مقدار کمی تبحر در کامپیوتر داشته باشید به راحتی قابل استفاده خواهد بود و پیچیدگی خاصی ندارد.

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
درود برشما دوست عزیز ، ببخشید متوجه راهنمایی شما بدرستی نشده بودم وشما درست گفتید.

zxcvbn6990

کاربر
2013-06-02
135
273
درود
ابتدا خود ساتا را لحیم سردی گرفته،حداقل دو یا چند خازنsmdدر مجاور آن هستند که باید سالم باشند،یک کریستال در کنار ساتا هست که آن را تعویض کنید...

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام دوست عزیز در یکسری مادربرد ها باید ساتا را به صورت دستی در Setup تعریف کنید

بالا