آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش روت کردن گوشی های سامسونگ

mahyar_r

کاربر
2013-01-06
165
741
روت کردن گوشی ها سامسونگ بااستفاده از این روش یکی از مطمئن ترین راه هاست. در این آموزش شما میتوانید گوشی خود را در کمترین زمان با کمترین ریسک روت کنید.

ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که روت چیست؟چه کاری انجام میدهد؟
روت در لغت به معنای اصل و ریشه است اما واژه روت در دنیای اندروید به معنای عبور از حفاظ های امنیتی و رسیدن به فایل های سیستمی است.اگر گوشی شما روت باشد شما امکانات زیادی را همچون قابلیت دسترسی به فایل های سیستمی و تغییر آنها، نصب ریکاوری، شکستن بوتلودر، نصب نرم افزار های سیستمی و… بدست خواهید آورد. البته روت کردن گوشی باعث میشود که گارانتی گوشی از بین برود و حتی باعث بریک شدن(سوختن)شود که میتوانید با آنروت کردن گوشی گارانتی را دوباره برگرداند.

نکته های مهم درباره ی آموزش:

هرگونه اتفاق هنگام روت کردن مسئولیت آن به عهده خودتون می باشد

1_نیاز به برنامه ی Odinدارید

2-فایل cf-root (برای پیداکردن این فایل ابتدا 5 کلمه ی آخر بیلد نامبر گوشی خود را از مسیر settings/about phone/build number بخوانید و سپس کلمه ی …cf-root for build number(به جای سه نقطه بیلد نامبرتان را بنویسید)را در گوگل سرچ کنید و کرنل مربوطه را دانلود کنید(کرنل با پسوند tar است).)
3-نصب بودن درایور های گوشی

مراحل کار:

1-usb debugging را از مسیر settings/applications/development فعال کنید.(اگر اندروید 4 بر روی گوشی شما نصب است برای فعال سازی به مسیر settings/developer options رفته و تیک usb debugging را بزنید. سپس تیک گزینه ی unknown source را از مسیر settings/security بزنید.)

2-کلید های ترکیبی power+home+volume down را گرفته تا گوشی به حالت Downloading برود.(اگر به صفحه ی Downloading نرفتید کلید volume up را بزنید)

3-برنامه ی Odin را باز کنید.

4-حال کرنلی که دانلود کردید را در قسمت PDA برنامه گذاشته و بقیه ی قسمت ها را خالی بگذارید.

5-گوشی را از طریق USB به کامپیوتر وصل کنید.

6-هنگامی که نوشته ی Add در قسمت messageبرنامه ظاهر شد و ID:Com زرد شد بر روی start کلیک کنید.

7-هنگامی که پیام removed را دیدید و نوار سبز شد گوشی خود را جدا کنید.

_-گوشی شما با موفقیت روت شده است

منبع:apkpro

soren_kiana

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-19
136
59
با درود
استاد گرامي من مبتدي هستم گوشي من با كابل ارتباط بر قرار نميكنه Galaxy s2 سري اول هستش ميخواستم زبان گوشي رو فارسي كنم مثل اين كه بايد اندرويد اون رو ارتقاع بدم ولي با كابل فقط گوشي شارژ ميشه، در ضمن گوشي رو پيش چند تا خدماتي و تعميراتي بردم كه اطلاعات كافي نداشتند و نتونستن كاري بكنند. اگه اين مطلب مربوط به همچين مشكلي هستش بگيد تا انجام بدم. با تشكر

jalalof

کاربر
2010-02-02
14
50
ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
دوست عزیز شما ابتدا باید درایور برای گوشیتون با استفاده از نرم افزار رابط مثل MOBOROBO یا MOBOGINE رو نصب بکنید.
بعد دتز اجرا و شناسایی گوشیتون اینبار با استفاده از نرم افزار رابط ODIN VER 3 که جدیدش هستش باید نرم افزارها تون رو بریزید.
اگه ناشی هستید کار خطرناکیه.چون احتمال پریدن گوشی و فلاش دوباره زیاده.
اول باید ورزن جدید اندرویتون رو بریزید بعد ریکاوری تون رو باید بریزید و بعدش با گزینه روت اکسپلولر میتونی گزینه SIC رو حذف بکنی تا همه زبانها بیان.
اما خیلی باید دقت بکنی چون کوچکترین اشتباه ضرر بزرگی برات میگذاره.

jalalof

کاربر
2010-02-02
14
50
دوست عزیز شما ابتدا باید درایور برای گوشیتون با استفاده از نرم افزار رابط مثل MOBOROBO یا MOBOGINE رو نصب بکنید.
بعد دتز اجرا و شناسایی گوشیتون اینبار با استفاده از نرم افزار رابط ODIN VER 3 که جدیدش هستش باید نرم افزارها تون رو بریزید.
اگه ناشی هستید کار خطرناکیه.چون احتمال پریدن گوشی و فلاش دوباره زیاده.
اول باید ورزن جدید اندرویتون رو بریزید بعد ریکاوری تون رو باید بریزید و بعدش با گزینه روت اکسپلولر میتونی گزینه SIC رو حذف بکنی تا همه زبانها بیان.
اما خیلی باید دقت بکنی چون کوچکترین اشتباه ضرر بزرگی برات میگذاره.

hesam shoja

کاربر
2014-01-28
5
14
سلام من گوشیم s3mini هست اگه روت کنم نرم افزارهام و لیست تماسام ویا اس ام اس هام پاک میشه ممنوناز پاسختون

jalalof

کاربر
2010-02-02
14
50
سلام من گوشیم s3mini هست اگه روت کنم نرم افزارهام و لیست تماسام ویا اس ام اس هام پاک میشه ممنوناز پاسختون

با سلام .
بله دوست عزیز در صورت روت کردن همه اطلاعات پاک میشن.
شما میتونید قبل از از اپدیت و روت کردن از نرم افزارها و اطلاعاتتون بک اپ بگیرید و بعد اینکارو بکنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee
بالا