آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دا غ نشدن سی پی یو در مادربرد گیگا p31 - s3g

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام یه برد گیگا دستم اومده گیگا p31 - s3g اینتل 775 ddr 2 که تصویر میداد ولی پاورش خراب بود ولی با پاور خودم تصویر میداد . طرف رفت پاورو درست کرد ولی وقتی خواستیم تصویر بگیریم دیگه تصویر نداد با پاور خودم تست کردم باز هم تصویر نداد. الان سی پی یو بعد از 2 دقیقه یکم داغ میشه ولتاژهای 1.4 16 و دوباره ولتاژ 1.4 رو در ترانزیستور ها داره اینم بگم که کد دیباگر ff و چراغ ریست روشن کلر سیموس کردم همه کار کردم به ظاهر ترانزیستور ها سالم هستند و به نظر ولتازهای لازمو داره رو دیباگر چراغ 5 ولت خاموش هست چیپ شمالی هم داغ نمیشه . به نظر مشگل کجاست

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
خوب دوست عزیز وقتی چراغ 5 ولت خاموشه یعنی 5 ولتت قطعه دیگه و احتمال داره پاور هنوز مشکل داشته باشه و یا جائی یه قطعه توی مسیرش شورت شده و 5 ولت یا پروتکت میکنه و یا میمونه تا یه جائی توی پاور یا مادر برد بترکه

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
خوب دوست عزیز وقتی چراغ 5 ولت خاموشه یعنی 5 ولتت قطعه دیگه و احتمال داره پاور هنوز مشکل داشته باشه و یا جائی یه قطعه توی مسیرش شورت شده و 5 ولت یا پروتکت میکنه و یا میمونه تا یه جائی توی پاور یا مادر برد بترکه

سلام ممنون ولی من با پاور نو تست کردم باز هم جواب نداد و چراغ ریست روشنه مین سالم بود نمی دونم چرا اینطوری شد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام یه برد گیگا دستم اومده گیگا p31 - s3g اینتل 775 ddr 2 که تصویر میداد ولی پاورش خراب بود ولی با پاور خودم تصویر میداد . طرف رفت پاورو درست کرد ولی وقتی خواستیم تصویر بگیریم دیگه تصویر نداد با پاور خودم تست کردم باز هم تصویر نداد. الان سی پی یو بعد از 2 دقیقه یکم داغ میشه ولتاژهای 1.4 16 و دوباره ولتاژ 1.4 رو در ترانزیستور ها داره اینم بگم که کد دیباگر ff و چراغ ریست روشن کلر سیموس کردم همه کار کردم به ظاهر ترانزیستور ها سالم هستند و به نظر ولتازهای لازمو داره رو دیباگر چراغ 5 ولت خاموش هست چیپ شمالی هم داغ نمیشه . به نظر مشگل کجاست
با درود خدمت شما
دوست گرامی عجب ریسکی کردید شما نباید پاور تعمیری را روی مین تست میکردید شما فقط باید پاورهایی که خودتان تعمیر میکنید را روی مین تست کنید و همیشه بعد از تعمیر پاور و یا رفع قلع مردگی باید کف کیت را نگاه کنید تا جایی را اشتباهی اتصال کوتاه نداده باشید
اگر هم مشتری گفت پاور را تعمیر کردم باید بگویید با مسئولیت خودتان پاور را نصب میکنم
نکته : پاورهایی که خیلی اوضاعش خراب است را تعمیر نکنید پاور قلب کامپیوتر است این را هم بدانید عمر مفید پاور 2 سال است و بعد از 2 سال ریسک است
چون پاور های جدید مثل پاورهای قدیمی کیفیت ندارد
حالا بریم سر اصل مطلب : شما بایوس مادربرد را پروگرام کنید و سپس با پاور خودتان تست کنید به احتمال زیاد ایراد رفع میگردد
اگر بایوس آن را ندارید اعلام کنید تا برایتان آپلود کنم
موفق باشید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با درود خدمت شما
دوست گرامی عجب ریسکی کردید شما نباید پاور تعمیری را روی مین تست میکردید شما فقط باید پاورهایی که خودتان تعمیر میکنید را روی مین تست کنید و همیشه بعد از تعمیر پاور و یا رفع قلع مردگی باید کف کیت را نگاه کنید تا جایی را اشتباهی اتصال کوتاه نداده باشید
اگر هم مشتری گفت پاور را تعمیر کردم باید بگویید با مسئولیت خودتان پاور را نصب میکنم
نکته : پاورهایی که خیلی اوضاعش خراب است را تعمیر نکنید پاور قلب کامپیوتر است این را هم بدانید عمر مفید پاور 2 سال است و بعد از 2 سال ریسک است
چون پاور های جدید مثل پاورهای قدیمی کیفیت ندارد
حالا بریم سر اصل مطلب : شما بایوس مادربرد را پروگرام کنید و سپس با پاور خودتان تست کنید به احتمال زیاد ایراد رفع میگردد
اگر بایوس آن را ندارید اعلام کنید تا برایتان آپلود کنم
موفق باشید

سلام مهندس اخه زیف برای پروگرم کردن این بایوسو ندارم چون از این 8 پایه هاست من tnm 2000 دارم ولی زیف ندارم . حالا راهی هست

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی حالا که خشاب ندارید اشکالی ندارد البته شما باید سر فرصت خشاب را تهیه کنید میتونید با جناب زارع تماس بگیرید
بنده قبلا ها از رشته سیم های افشان استفاده میکردم و به بایوس لحیم میکردم و سپس پروگرام میکردم
البته این کار کمی وقت گیر است ولی در حال حاضر تنها راه شما است
اگر فایل بایوس را هم خواستید rev آن را اعلام کنید تا فایل تست شده را برایتان آپلود کنم
موفق باشید

بالا