آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

چشمک زدن ایموبلایزر پراید 141sx با ایسیو زیمنس

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
سلام و خسته نباشید :
موردی که چند وقتی مشغولم کرده این است که اتومبیل من پراید است که از زمان تحویل در روزهای سرد (فقط اول صبح که اولین بار استارت را میزنم) چراغ ایموبلایزر حتی با روشن شدن خودرو شروع به چشمک زدن میکند . مث زمانیکه خودرو کاملا خاموش و سوییچ بسته است .
دوستان میدانند که زمان روشن کردن سوییچ (حالت acc ) پمپ بنزین ، بنزین را مکش کرده و برای پاشش انژکتورها آماده میکند .
ولی زمانیکه استارت زده میشود از همان سوخت مکش شده و حتی از بخارات جمع آوری شده از طریق کنیستر از درون باک بنزین ، برای استارت اولیه استفاده کرده و موتور روشن شده و پمپ بنزین دائما بنزین را مکیده و به موتور ارسال میکند .
در این خودرو همه این مراحل به خوبی انجام میشود و تنها موردی که وجود دارد ، دقیقا در لحظه استارت اول در روزهای سرد صبح ، دوباره صدای مکش بنزین می آید و حالتی مثل اینکه سوییچ را باز کرده ایم به وجود می آید و زمان استارت و روشن شدن خودرو چراغ ایموبلایزر فعال میشود و چشمک میزند ولی موتور روشن شده و بدون مشکل به کار خود ادامه میدهد.
اگر بعد از چند ثانیه (4 یا 5 ) ، موتور را کاملا خاموش کنم و مجدد استارت بزنم دیگر این مورد وجود ندارد .
من خودم به جریان سرد باتری مشکوکم ، یعنی در زمان سرما و اولین استارت باتری لحظه ای بسیار کوتاه افت جریان به وجود می آورد و همین مساله باعث ریست در مدارات الکترونیکی خودرو شده و باعث راه اندازی مجدد بخشهای مربوطه کامپیوتر خودرو در لحظه ای بسیار کوتاه میشود و ecu خطا میکند .
البته این مورد را به این علت میگویم که وقتی باتری به صورت دستی یا دینام خودرو شارژ میگیرد این مورد وجود ندارد .
اگر هر کدام از دوستان نظری دارند و حتی با چنین موردی برخورد کرده اند لطفا تبادل نظر نمایند .

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
پاسخ : چشمک زدن ایموبلایزر

سلام و خسته نباشید :
موردی که چند وقتی مشغولم کرده این است که اتومبیل من پراید است که از زمان تحویل در روزهای سرد (فقط اول صبح که اولین بار استارت را میزنم) چراغ ایموبلایزر حتی با روشن شدن خودرو شروع به چشمک زدن میکند . مث زمانیکه خودرو کاملا خاموش و سوییچ بسته است .
دوستان میدانند که زمان روشن کردن سوییچ (حالت acc ) پمپ بنزین ، بنزین را مکش کرده و برای پاشش انژکتورها آماده میکند .
ولی زمانیکه استارت زده میشود از همان سوخت مکش شده و حتی از بخارات جمع آوری شده از طریق کنیستر از درون باک بنزین ، برای استارت اولیه استفاده کرده و موتور روشن شده و پمپ بنزین دائما بنزین را مکیده و به موتور ارسال میکند .
در این خودرو همه این مراحل به خوبی انجام میشود و تنها موردی که وجود دارد ، دقیقا در لحظه استارت اول در روزهای سرد صبح ، دوباره صدای مکش بنزین می آید و حالتی مثل اینکه سوییچ را باز کرده ایم به وجود می آید و زمان استارت و روشن شدن خودرو چراغ ایموبلایزر فعال میشود و چشمک میزند ولی موتور روشن شده و بدون مشکل به کار خود ادامه میدهد.
اگر بعد از چند ثانیه (4 یا 5 ) ، موتور را کاملا خاموش کنم و مجدد استارت بزنم دیگر این مورد وجود ندارد .
من خودم به جریان سرد باتری مشکوکم ، یعنی در زمان سرما و اولین استارت باتری لحظه ای بسیار کوتاه افت جریان به وجود می آورد و همین مساله باعث ریست در مدارات الکترونیکی خودرو شده و باعث راه اندازی مجدد بخشهای مربوطه کامپیوتر خودرو در لحظه ای بسیار کوتاه میشود و ecu خطا میکند .
البته این مورد را به این علت میگویم که وقتی باتری به صورت دستی یا دینام خودرو شارژ میگیرد این مورد وجود ندارد .
اگر هر کدام از دوستان نظری دارند و حتی با چنین موردی برخورد کرده اند لطفا تبادل نظر نمایند .

دوستان نظری ندارند ؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
عنوان تاپیک شما ناقص است.
لطفا نوع و مدل ماشین و مدل و مشخصات ایموبلایزر را هم بنویسید و در عنوان تاپیک هم حتما قید کنید.
چون عنوان تاپیک شما ناصحیح بوده کسی جواب نداده!

account100

کاربر
2011-05-03
36
334

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
عنوان تاپیک شما ناقص است.
لطفا نوع و مدل ماشین و مدل و مشخصات ایموبلایزر را هم بنویسید و در عنوان تاپیک هم حتما قید کنید.
چون عنوان تاپیک شما ناصحیح بوده کسی جواب نداده!
پراید 141 sx مدل 91 با ecu زیمنس

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان

پراید 141 sx مدل 91 با ecu زیمنس
به نام خدا
سلام. اینها را در عنوان هم بنویسید.
راهنمای ویرایش در امضای بنده هست.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان

لطفا راهنمایی نمایید .
به نام خدا
سلام. عنوان را که ویرایش نکردید!
اما چند عکس از آن قرار دهید.
بنده تخصص زیادی در این را بطه ندارم اما دوستان دیگر میتوانند کمکتان کنند.
ممکن است یکی از سنسورها مشکل داشته باشد.
البته خودتان میفرمایید که ممکن است از باطری باشد.
خوب ولتاژ دقیق باطری را قبل از استارت چک کنید.
اگر افت داشته باشد باطری خراب است و اگر افتش نامحسوس باشد ممکن است کابلهای مسیر مورد داشته باشند.
البته نظرم را عرض کردم.
منتظر راهنمایی های دوستان دیگر باشید.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
شما با دیاک میزان ولتاژ وشارژ کردن باتری را تست کنید اگر امکان دارد باتری را از مدار خارج کنید و بعد از مدتی وصل کرده دوباره تست کنید.اگر باتری ضعیف باشد استارت سنگین میزند . در اخر ایسیو باید تست وبرنامه داده شود

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
شما با دیاک میزان ولتاژ وشارژ کردن باتری را تست کنید اگر امکان دارد باتری را از مدار خارج کنید و بعد از مدتی وصل کرده دوباره تست کنید.اگر باتری ضعیف باشد استارت سنگین میزند . در اخر ایسیو باید تست وبرنامه داده شود

امروز صبح با دیاگ چک کردم . کد خطا را مربوط به ایموبلایزر اعلام کردند . البته چند روز قبل باتری را تعویض کردم ولی مشکل وجود دارد . کلیه سنسورها در دیاگ خوب عمل میکردند .
اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشوم .

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
با سلام
من یک چنین مشکلی توی سمندم داشتم که بعد از مدتی متوجه شدم ایراد از استارت ماشینم هست.زغالها ایراد داشت و هنگام سردی هوا و یا وقتی که ماشین چند روز خاموش بود موقع استارت زدن به نظر میرسید که کلا سیستم ECU ریست میشه.
فکر میکنم این میتونه یک دلیل باشه.
ممنون

بالا