آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

Align کردن هاردهای وسترن سری گرین (افزایش سرعت)

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
به نام تک دوست
سلام
حدود دو سال پیش وقتی که اولین هاردهای وسترن دیجیتال WD سری 64 مگ بافر گرین وارد بازار شدند سر و صدای خیلی از همکاران اهوازی بلند شد و دیدیم که همه از قلابی بودن این هاردها میگفتند - با اینکه کسی از همکارها دیگه گول این هارد رو نمیخورد و ولی با کمی زحمت یه دونه خردیدم دیدم این بنده خداها راس میگفتند - ویندوز ایکس پی در یگ هارد 500 گیگ 16 مگ بافر در عرض کمتر از 30 دقیقه نصب میشد ولی توی هارد وسترن بیش از یک ساعت و نیم طول میکشید - توی ویندوز سون هم همینطور - حتی به شرکت سازگار ( وارد کننده هاردهای وسترن ) هم تماس گرفتیم و گفتن که هاردها مشکل داره و هزار بهانه علکی ....
خلاصه بعد از پنجاه بار ویندوز عوض کردن و کمی تحقیق فهمیدم که این ها درایور دارن
درایور تحت ویندوز و تحت بوت کار میکنه - داریور تحت ویندوزش زیاد جالب نیست و از داریور تحت بوت استفاده کنید
این درایور به کلیه هاردهای وسترن های 2010 , 2011 و 2012 و 2013 Pc , Loptop سازگاری داره
حتی اگه باهاردتون هیچ مشکلی ندارید حتما برای محکم کاری از این داریور استفاده بکنید
آموزش استفاده :

[hide]
خیلی آسونه و نیاز به هیچ آموزش خاصی نداره -فقط چند تا نکته رو عرض میکنم
1- سعی کنید که هارد رو فلش کنید و از نو پارتیشن بندی کنید ( البته این کار زیاد مهم نیست و لازم نیست انجام بدهید - فقط برای تمیز بودن کار عرض کردم )
2- تمام پارتیشن ها حتما باید فرمت بشن (اگه بدون فرمت کردن بذارید اون پارتیشن موقع نصب درایور ناقص میمونه )
3-وقتی که داریور رو نصب کردید - این درایور دیگه تو خوده پارتیشن ممیونه و هیچ وقت از بین نمیره حتی با فرمت کردن ( فقط پاک کردن پارتیشن موجب از بین بردن درایور میشود )
4- داریوری رو که براتون میذارم یک نوع ایمیج هستش و با برنامه هایی همچون Nero - Clone -Ultro Iso - Alchol میتونید بر روی سی دی رایت بزنید
5- سی دی رو تحت بوت اجرا کرده و تمام پارتیشن ها رو انتخاب کنید و دکمه پروتکت رو بزنید - اگه پارتیشن ها خالی باشن در عرض کمتر از یک دقیقه درایور نصب میشه - و اگه پارتیشن ها پر باشه بستگی به اطلاعاتی که دارند طول میکشه
6- سعی کنید بعد از نصب داریورها ویندوز سون نصب کنید

http://s1.picofile.com/file/7610621070/WD_part1.rar.html

http://s1.picofile.com/file/7610642254/WD_part2.rar.html

http://s1.picofile.com/file/7610663973/WD_part3.rar.html

http://s1.picofile.com/file/7610659030/WD_part4.rar.html

http://s1.picofile.com/file/7610686020/WD_part5.rar.html
[/hide]
موفق باشید

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : افزایش سرعت و درایور هاردهای وسترن دیجیتال - برای اولین بار در سایتهای ایرانی

سلام چون حجم فایل زیاد هست آپلود نمیشه. شما اگر اون رو به پارتهای 10 یا 15 مگابایتی تقسیم کنید با winrar آپلود میشه. ولی یک نکته من دیدم که نوشته بودید گزینه protect رو بزنید و این یعنی محافظت. چرا شرکت سازنده چنین اسمی برای نرم افزاری که کاربرد دیگری دارد انتخاب کرده؟
:92000000:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
پاسخ : افزایش سرعت و درایور هاردهای وسترن دیجیتال - برای اولین بار در سایتهای ایرانی

لینک دانلود در پست یک اصلاح شد

اقای نکویی دقیقا یادم نیست
یا نوشته پروتکت یا Align
هر وقت هارد وسترن زیره دستم اومد مراحل نصبش رو عکس گذاری میکنم
فایل ها رو 10 مگابایتی تقسیم کرده بودم - همه رو آپلود کردم ولی موقع ارسال پست اون ها رو نشون نمیداد

dashali

کاربر vip
کاربر
2010-02-02
9
11

سلام جناب پشتیبان . خسته نباشید . داخل این لینک ها فایلی وجود ندارد !! خواهشا بررسی کنید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

سلام

تو خوده انجمن اپ کردم

پیوست‌ها

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

گام اول بکاپ گیری از اطلاعات هارد:
Align کردن یک هارد وسترن دیجیتال 1 ترابایتی در صورتی که درایوها خالی باشند حدود 1 دقیقه طول خواهد کشید.
اما اگر درایوها خالی نباشند کار بسیار سخت شده و ممکن است ساعتها طول بکشد (بسته به میزان فضای استفاده شده از هارد)
همچنین ممکن است در طی انجام مراحل با پیغام خطا برخورد کنید که اطلاعات روی هارددیسک از بین بروند، پس در نتیجه توصیه می گردد، قبل از هر کاری از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید (Backup).
گام دوم پارتیشن بندی هارد :
سی دی ویندوز XP را داخل درایو نوری (DVD-ROM) گذاشته و بوت کنید.
در اولین مرحله نصب ویندوز (مرحله انتخاب درایو) ابتدا تمام درایوها را پاک کنید و بعد درایوهای جدید را ایجاد کنید .
بعد از اتمام کار باید درایوها را فرمت کنید . دقت کنید فرمت نیز باید در خود ویندوز انجام شود.تمام این کارها را می توانید در خود ویندوز و برنامه (Disk Management) در ویندوز XP نیز انجام دهید.

گام سوم Align کردن هارد:
برای Align کردن باید نرم افزار مورد نظر را از سایت وسترن دیجیتال دانلود کنید.

فایل ISO: http://service.avajang.com/fa/support/faq/storage/include/align122.zip

در این صفحه برنامه چند حالت گذاشته شده
حالت اولی تحت ویندوز هست که نیازی به توضیح ندارد.
و حالت دومی ISO ایمیج هست که دانلود کرده و توسط برنامه Nero رایت شود (راه حل پیشنهادی)
بعد از رایت کردن سیستم را دوباره راه اندازی کرده (Restart) و با سی دی بوت کنید برنامه باز شده و مراحل را طی می کنید
بعد از اتمام کار از برنامه خارج شده و در نهایت سیستم را دوباره راه اندازی کنید.

توضیح اینکه اگر برنامه نشان دهد که نیازی به الاین ندارید چند حالت وجود دارد:
اول اینکه هارد شما قبلا الاین شده است.
دوم در ویندوز 7 پارتیشن بندی و یا درایو در ویندوز 7 یکبار فرمت شده است.
سوم اینکه اصلا این هارد نیازی به الاین ندارد.
الاین فقط مخصوص هاردهای وسترن گرین می باشد.

نکته :
اگر از یک درایو (1 Partition) استفاده کنید علاوه بر Align کردن هارددیسک، بایستی جامپری نیز به هارد وصل کنید.
پس کسانی که کل هارد را یک درایو در نظر میگیرند باید از جامپر استفاده کنند.
پس کسانی که از مولتی پارتیشن (بیشتر از 1 پارتیشن )استفاده میکنند (تقریبا اکثر کاربران) نباید از جامپر استفاده کنند.
محل نصب جامپر پایه های 7 و 8 است.

westernhar_align.jpg

آخرین ویرایش:

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
سلام
جناب پشتیبان بالاخره ما از کدوم نرم افزار استفاده کنیم اونایی که قبلا آپ کردید یا اینی که از سایت wd معرفی کردید؟
با تشکر

7th man

کاربر
2014-02-14
49
109
311
درود
اگر بخوام از این هارد به عنوان هارد دوم برای ارشیو استفاده کنم، این کار فایده ای برام داره؟

بالا