آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

حرکت تصویر آیفون تابا

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
سلام
آیفون تصویری تابا بعد از تعویض ترانس های ولتاژ ، حتی بعد از تنظیم پتانسیومترهای تصویر (عمودی و افقی) مجدد حرکت روبه بالا یا پایین پیدا میکند و وقتی که دائما روشن نگه داشته میشود بعد از حدود 5 یا 10 دقیقه ثابت میشود . البته باید دائما روشن نگهش داریم .
البته بعد از تعویض ترانس و دو عدد ترانزیستور که یکی ماسفت و دیگری که کدش را نتوانستم بخوانم (به علت آسیب دیدگی) این اشکال به وجود آمد .
البته همه چیزش درست شد ولی این اشکال همچنان وجود دارد
لطفا راهنمایی نمایید

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
شما خازن های اطراف های ولتاژ ومدار عمودی را بررسی وتعویض کنید با توجه به اینکه مقداری کار میکند درست میشود میتواند از خرابی خازن ها باشد

این کار را هم انجام داده ام باید از پشت فیبر و ترانزیستور smd که نتونستم کدش را بخوانم عکس بگذارم . فکر کنم اگر دوستان محترم نمونه همان فیبر را کار کرده باشند بتوانند بهتر راهکار بدهند .

مدل آیفون
03607247507261064007.jpg
[/URL][/IMG]

تصاویر پشت فیبر که منظور همان ترانزیستور نصب سطحی که با دایره قرمز مشخص شده ؟
البته این ترانزیستور را مشابه نصب نکرده ام و فقط جهت تست میباشد . اگر کسی از دوستان نمونه این شاسی را کار کرده لطفا کد قطعه یا مشخصات آن را بفرماید .(همکاران محترم با عرض عذر خواهی جای دو ترانزیستور دیگر که در واقع جای چسب زیر قطعه است و به رنگ قرمز پررنگ هستند را اشتباهی منظور نکنند . )
13378278735004236251.jpg
[/URL][/IMG]

61646881079115279997.jpg
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
این کار را هم انجام داده ام باید از پشت فیبر و ترانزیستور smd که نتونستم کدش را بخوانم عکس بگذارم . فکر کنم اگر دوستان محترم نمونه همان فیبر را کار کرده باشند بتوانند بهتر راهکار بدهند .

مدل آیفون
[/URL][/IMG]

تصاویر پشت فیبر که منظور همان ترانزیستور نصب سطحی که با دایره قرمز مشخص شده ؟
البته این ترانزیستور را مشابه نصب نکرده ام و فقط جهت تست میباشد . اگر کسی از دوستان نمونه این شاسی را کار کرده لطفا کد قطعه یا مشخصات آن را بفرماید .(همکاران محترم با عرض عذر خواهی جای دو ترانزیستور دیگر که در واقع جای چسب زیر قطعه است و به رنگ قرمز پررنگ هستند را اشتباهی منظور نکنند . )
[/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

دوستان جواب نمیدهند ؟

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز من تو محل کارم نیستم الان با گوشی اومدم اینترنت غروب ساعت 7 بهت جواب میدم از روی برد نگاه میکنم فقط صبر کن تا ساعت 7 امروز

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
به نام خدا
دوست عزیز من تو محل کارم نیستم الان با گوشی اومدم اینترنت غروب ساعت 7 بهت جواب میدم از روی برد نگاه میکنم فقط صبر کن تا ساعت 7 امروز
دوست عزیز اگر میتونی لطفا کمک نمایید

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
دوست عزیز اگر میتونی لطفا کمک نمایید
به نام خدا
دوست عزیز شما در این قسمت میتوانید از ترانزیستور منفی c945 استفاده نمایید البته ترتیب پایه ها را رعایت فرمایید
دوم این عیب به نظر من از خرابی خازن های اطراف هایولتاژ میتواند باشد خرابی ترانس های ولتاژ و باید موسفت ها دقیقا از شماره خودشان استفاده شود

account100

کاربر
2011-05-03
36
334
به نام خدا
دوست عزیز شما در این قسمت میتوانید از ترانزیستور منفی c945 استفاده نمایید البته ترتیب پایه ها را رعایت فرمایید
دوم این عیب به نظر من از خرابی خازن های اطراف هایولتاژ میتواند باشد خرابی ترانس های ولتاژ و باید موسفت ها دقیقا از شماره خودشان استفاده شود

دو عدد ماسفتی را که تعویض کرده ام مشابه هستند ولی از نوع smd پیدا نکردم و از نوع معمولی استفاده کردم . خازنها و های ولتاژ تعویض شده اند . فقط نمونه ماسفتها گیرم نیامد و از نزدیکترین نوع استفاده کردم . در مورد 945 ممنون .

بالا